Cene elektrike v 2022?

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Vem, poznam razliko, med 10 in 24 priključne. Za baterijami še nisem brskal, mi je pa skoraj neverjetno, da bi bila baterija 10+kWh jurja. Prosim za kak link. Vsekakor bo kasneje sistem možno nadgraditi tudi z baterijo, ni slaba opcija, sploh v takih primerih, samo cene naj se iskristalizirajo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Na trenutne SE razsmernike naj ne bi sle baterije.
Mora biti "hibridni" razsmernik. Pa mogoce kaj drugega drugace.
Mogoce ti v tej temi lahko kdo kaj namigne.
FV-EV ima prste pri Huawei zraven ;)
Ko pa dobim link za baterijo pa ti ga fwd
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Velja. No bom prebral malo. V vsakem primeru bo možno kasneje še kaj spremeniti, za začetek bo dovolj, da vsaj postavimo zadevo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.150
113
Za odjemalce po ponudbi:

FJVJlFtWQAQ3nTT.jpg
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.895
113
EU
jaz imam 100% jedrsko energijo in imam na računu zapisano 0,00€.

V mojgen-i portalu spremeni sončno energijo v jedrsko in ne boš imel tega 1€ doplačila.
Odgovor na reklamacijo računa...

Spoštovani g. Gonzo

........da bomo svojim odjemalcem od 1. 1. 2021 dalje dobavljali le še električno energijo, proizvedeno iz brezogljičnih virov. S tem ste stopil z nami na pot v zeleno prihodnost tudi vi. Kot prvo izbiro smo vam od 1. 1. 2021 dalje dobavljali sončno energijo in vam jo za tri mesece zagotavljali brez doplačila. O navedenih spremembah, splošnih pogojih, vaših pravicah in zakonskih zahtevah, smo vas obvestili neposredno z obvestilom na hrbtni strani računa za električno energijo, oziroma tudi z ločenim dopisom v mesecu decembru 2020. Glede na to, da nismo prejeli zahteve, da želite 100% Sonce zamenjati za brezogljično jedrsko energijo, smo vam pričeli zaračunavati 100% sonce za zgolj 1 EUR (z 22% DDV) doplačila na merilno mesto/mesec.

Ker nam je možnost izbire zelo pomembna, vsekakor spoštujemo vašo odločitev, zato vam bomo skladno z vašo izbiro za merilno mesto .......dobavljali izključno jedrsko energijo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Ja sej veš, marketing prenese vse.

Je pa fino takole na suho nategniti tiste, ki plačujejo dodatek za 100% sonce :evil: (btw, a jim čez noč odklopijo štrom?)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Ma jaz se zdaj malo norce delam, a sem verjetno v ornk GenI dreku, kot dva znanca, ki so se decembra “prestavili” na GenI in sedaj izvedeli, da so “ostali” na ECE, ker “je nekaj šlo narobe”.
Jaz sem izvedel isti “move” - in imam dostop do GenI “www naročnika” - a dejansko še vedno ne vem, ali teče ECE “Sava”, ali GenIijev “nuke” pa bajti. In koliko me to trenutno stane … :rolleyes:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Petrol tudi ne ve kje se ga glava drzi
Raje ne objavim vcerajsnjih mejlov z njimi.
Zacel sem s klicem na 0802266. Na moj zadnji email ni odgovora , ceprav je v njem kar nekaj vprasanj na katera bi rad odgovore.
Gre se pa v glavnem glede uveljavljanja popusta za njihove tocke
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Na MPO za elektriko ni več uveljavljanja točk, sploh če želiš račun na DDV. Pri ostalih pa tudi sumim, da jih bojo počasi ukinili, ker je to pač manj dobička.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Tocke uveljavljam za gospodinjski odjem. So jih pa res ze tudi lani maja? Ukinili za gospodinjski odjem, vendar so jih sedaj po onkretni podrazitvi nazaj uvedli.
Po telefonu mi rece, da ne morem uveljavljat tock za po izteku, trenutno veljavne akcije.
Potem sem se preselil na email komunikacijo.
Tam mi na moj citat 5. clena spp akcije drugi odgovori, da mi je prav odgovorila po telefonu. Ces da ne morem uveljavljati tocknza podaljsanje iste akcije.
Potem mu odgovorim, da se moja trenutna akcija imenuje "predani ee 10 2021" kar je drugace kot zelim uveljavljat popust (pogledal sem zadnji racun). Nova akcija se imenuje "postanite zvesti 2021"
Potem mi odgovori da lahko uveljavljam popust in me prosi za osnovne podatke. Mu jih pošljem.
Nato mi odgovori da ze imam aktiviran 20% popust od 1.1 do konca maja v akciji postanite zvesti 2021, zato mi lahko tocke vnovci na drugem MM kot zelim. Drugo merilno mesto sem ze novembra prenesel na drugega ponudnika, ocitno tega na petrolu se ne vejo konec januarja. Meni nic jasno od kdaj ta popust in kdaj sem ga dobil na osnovi cesa?
Pozenem app moj petrol. Tam vidim da imam res aktiviran popust 20%, vendar na akciji z imenom zvesti ee 2021.
Nato mu napisem mejl da v skladu s petim členom spp akcije postanite zvesti zelim vnociti 1700 tock za 15% popust v akciji Postanite zvesti 2021 na elektriko za obdobje 5 mesecev po izteku trenutne akcije "zvesti ee 2021".
Na ta mejl odgovora ni.
Je Petrol tu se prisoten?
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
108
20
18
Spoštovani,

zaradi vseh okoliščin na oddelku Podpore strankam prihaja do zamud v komuniciranju, zaradi česar se opravičujemo. Vendar, ker želimo vsak primer razrešiti oziroma poiskati ustrezno rešitev, vas prosimo, če se lahko obrnete na nas kar preko telefona na 080 22 66 oziroma uporabite pogovor s Petrolovim svetovalcem v živo na spletni strani www.petrol.si.

V primeru dodatnih vprašanj pa vam je vedno na voljo tudi sistem Povej Petrolu.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav,

Lina Jerman
Vodja Podpore strankam in prodajno kontaktnega centra
Petrol d.d., Ljubljana
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
370
111
43
Mah tale petrol je kr neki. Meni so rekli da točk ne morem koristit za popust ker imam sončno elektrarno; linkal na splošne pogoje, kjer to itak ni omenjeno...

Sončna el. ni priklopljena ker se čaka elektro že 2 meseca, teh 20% pozimi se najbolj pozna...
Zdej mi bo zapadlo 5000 točk, ker jih drugje itak ne morš koristit...

ziher bo tudi meni: dejte nas poklicat. Ja valda :)
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
108
20
18
Petrol
Kaj ko bi mi raje odgovoril na zadnji email?
Samo zato da imam tudi jaz "posneto" komunikacijo, ne sami vi na 080 stevilki.
Naslov emaila se zacne z mojim nicknnejmom tule, komunikacije je potekala v nedeljo 23. Popoldan z g Antonom U.

Spoštovani,

zahvaljujemo se vam za posredovane informacije, odgovor na vaše sporočilo boste prejeli v kratkem.

Lina Jerman
Vodja Podpore strankam in prodajno kontaktnega centra
Petrol d.d., Ljubljana
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Tocke uveljavljam za gospodinjski odjem. So jih pa res ze tudi lani maja? Ukinili za gospodinjski odjem, vendar so jih sedaj po onkretni podrazitvi nazaj uvedli.
Po telefonu mi rece, da ne morem uveljavljat tock za po izteku, trenutno veljavne akcije.
Potem sem se preselil na email komunikacijo.
Tam mi na moj citat 5. clena spp akcije drugi odgovori, da mi je prav odgovorila po telefonu. Ces da ne morem uveljavljati tocknza podaljsanje iste akcije.
Potem mu odgovorim, da se moja trenutna akcija imenuje "predani ee 10 2021" kar je drugace kot zelim uveljavljat popust (pogledal sem zadnji racun). Nova akcija se imenuje "postanite zvesti 2021"
Potem mi odgovori da lahko uveljavljam popust in me prosi za osnovne podatke. Mu jih pošljem.
Nato mi odgovori da ze imam aktiviran 20% popust od 1.1 do konca maja v akciji postanite zvesti 2021, zato mi lahko tocke vnovci na drugem MM kot zelim. Drugo merilno mesto sem ze novembra prenesel na drugega ponudnika, ocitno tega na petrolu se ne vejo konec januarja. Meni nic jasno od kdaj ta popust in kdaj sem ga dobil na osnovi cesa?
Pozenem app moj petrol. Tam vidim da imam res aktiviran popust 20%, vendar na akciji z imenom zvesti ee 2021.
Nato mu napisem mejl da v skladu s petim členom spp akcije postanite zvesti zelim vnociti 1700 tock za 15% popust v akciji Postanite zvesti 2021 na elektriko za obdobje 5 mesecev po izteku trenutne akcije "zvesti ee 2021".
Na ta mejl odgovora ni.
Je Petrol tu se prisoten?
Hanzi še petrolu se neda brat teh tvojih romanov.