cena gsm gostovanja v londonu ...

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
gre za BOB ponudnika telefonskih storitev. android bo gostoval v londonu. kolikor sem gledal so cene visoke. dohodni klic 40 centov, ce se klice iz anglije skoraj 2 eur minuta.
cene za podatke ne vem ...

na kaj je treba biti se pozoren, da ne bo ob povratku presenecenje na bob racunu?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Predvsem na to, da prenos podatkov izkljucis... ker to zna biti precej drago. Sicer je menda varovalka pri cca. 60€ ... ampak vseeno... tudi to ni malo ... cane za MB prenosa podatkov je slabih 5€ ...




Ce zeli uproabljati mobilni internet, je najbolje tam kupiti lokalno kartico ...
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
497
83
Kere cene….
V teh časih za 1mb 5 eur?? To pa so oderuhi. To se ene spletne strani ne odpres za 5 eur.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Predvsem na to, da prenos podatkov izkljucis... ker to zna biti precej drago.
In da omrežje omejiš na 3G. 4G ti kljub izklopljenemu prenosu podatkov še vedno _lahko_ prenese bar byte-ov ob vzpostavitvi klica, kar ti bo operater seveda veselo zaračunal :confused:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Kere cene….
V teh časih za 1mb 5 eur?? To pa so oderuhi. To se ene spletne strani ne odpres za 5 eur.
To je dzabe za London.
Poglej si te cene za Bosno. Na sreco nas ni cakalo vecje presenecenje ob vrnitvi domov. Najbolj varno je bilo kar ugasniti telefon, ali pa letaskega vklopiti.
Za kaj "nujnega " pa seveda kupiti eno njihovo prepaid z zakupljeno kolicino podatkov
Pozdravljeni, cene storitev z DDV za HT Eronet Bosna in Hercegovina. Klici v SLO ali gostujoco drzavo: 3,3 EUR/min, dohodni klici: 2,09004 EUR/min, poslani SMS: 0,36 EUR, MMS: 0,84 EUR, prenos podatkov: 11,6 EUR/1 MB. Svojo porabo lahko spremljate v aplikaciji moj bob (https://bit.ly/mojbob-p). Vec na +38668680680. Klic v sili: 112. Lep pozdrav, bob
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.427
5.415
113
To je dzabe za London.
Poglej si te cene za Bosno. Na sreco nas ni cakalo vecje presenecenje ob vrnitvi domov. Najbolj varno je bilo kar ugasniti telefon, ali pa letaskega vklopiti.
1. oktobra 2023 sicer začne veljati lani podpisan dogovor, da je cena gigabajta podatkov v državah Zahodnega Balkana za uporabnike EU operaterjev omejena na 18 evrov.

Operaterji v Veliki Britaniji in EU pa trenutno res lepo služijo. Prvi s tujci v VB, drugi z zaračunavanjem dragega gostovanja državljanom VB. Sedaj po dopustih prihajajo visoki računi.
 
  • Žalosti me
Reactions: Hanzi

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
Če prav nastaviš je ok.
Pazi da nimaš kakšnega smart preklopa.
Pri Telekomu se, da nastavit da ne dela prenos podatkov na ne EU omrežju.

Drugi telefon pa je ok, ker lahko nastaviš Hot spot, in se preko wowifi povežeš nanj, govorim za Telekom, pri ostalih operaterjih si jebena stranka okrog tega.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Ce das simko v isti telefon in to nastavis , je to 100% da ti osnovna kartica kaj dol ne vlece?
Ze dolga leta uporabljam lokalne SIMe v dual-sim androidih po drzavah izven EU in nikoli ni bilo tezav, da bi mi slovenski SIM prenasal podatke. Nastavitve se sicer med proizvajalci telefonov razlikujejo, ampak ponavadi dolocis "data" SIM in to je to.

Izjema je 4G, kar sem izkusil na lastni kozi. Slovensko kartico moras omejit na 3G, sicer lahko uide kak byte, blokada podatkov gor ali dol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Žal kartelna lopovščina naših operaterjev večinoma določa cene izven EU na cca. 11€/MB. V UK ima dokaj ugodno opcijo Telemach, in sicer 1 cent za minuto klica/sms/MB podatkov.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
V mojem Samsungu se nastavi, da gre ves data prenos na drugi sim in to je to. Sem pa naredil začetniško napako in sem ob prihodu v London vklopil podatke, ko še nisem imel druge sim in brez wifi. V trenutku mi je dol potegnilo za 50 EUR podatkov, kolikor je limit pri Telekomu.
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
30
28
Drugi telefon pa je ok, ker lahko nastaviš Hot spot, in se preko wowifi povežeš nanj, govorim za Telekom, pri ostalih operaterjih si jebena stranka okrog tega.
Pri hot spotu je treba biti pozoren na to kaj ti omogoča/omejuje paket, saj imajo nekateri omejeno količino podatkov, ki je na voljo za hot spot. Jaz sem pred kratkim imel AT&T eSim v ZDA z 50gb podatkov, od katerih je bilo za hot spot dovoljenih le 5gb.