Cemio gams

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Ker imam težave z obrabljenimi sklepi, sem zasledil ta produkt.
https://www.cemiogams.si/product

Ker pa skoraj ni nobenih podatkov, razen prezentacije z njihove spletne strani, me zanima ali kdo to uporablja in mnenjka seveda.
Hvala in Lep pozdrav
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Se mi je kar zdelo, da boš glukozamin prodajal.
rolleyes-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Kaj drugo pa bi, če pomaga.

Pa ni samo glukozamin, velik faktor tudi pripomore da se zniža vnetja v telesu, za kar je recimo kurkim. Saj vitC tudi, ampak približno ne tako dobro.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Mnogokrat dokazano dejstvo je, da oralno zaužitega glukozamina pride tako malo do ciljnega mesta, da na obrabo hrustanca praktično nima nobenega vpliva. Vsaj ne večjega kot je placebo efekt.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Mnogokrat dokazano dejstvo je, da oralno zaužitega glukozamina pride tako malo do ciljnega mesta, da na obrabo hrustanca praktično nima nobenega vpliva. Vsaj ne večjega kot je placebo efekt.

Saj, glukozamin sem kar nekaj časa,jemal brez efekta.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
https://examine.com/supplements/glucosamine/

Glucosamine is better than nothing, but it by itself probably isn't going to be magically effective for reducing osteoarthritic symptoms. It would need to be paired with other protective factors (exercise, a low inflammatory diet, perhaps other supplements, etc.)

That is the crux of glucosamine - it helps with osteoarthritis, but not by much. So if you go in knowing that, you should be okay.

There appears to be a small decrease in osteoarthritis symptoms associated with glucosamine (as sulfate, not hydrochloride) which is somewhat unreliable but consistently outperforms placebo on meta-analyses. The magnitude of reduction, however, is somewhat minor but still comparable to acetominophen

Zato sem pa rekel da morajo biti ostale stvari še poštimane in nalimal produkt, ki vse to tudi vsebuje. Razen pač prehranjevanja bolnika in pa fizične aktivnosti, to mora urediti sam.

Magic pill pa seveda ne obstaja.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.675
6.235
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kaj drugo pa bi, če pomaga.

Pa ni samo glukozamin, velik faktor tudi pripomore da se zniža vnetja v telesu, za kar je recimo kurkim. Saj vitC tudi, ampak približno ne tako dobro.
Da znizas vnetja v telesu lahko tudi medrol uporabis pa to se ne pomeni da je tako postopanje ok.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
medrol je steroid, kar je seveda zelo slabo.

To kar sem jaz predlagal je vse "naravno" in ne škodi telesu, razen v izjemno visokih dozah.

Če že kakšno "sintetično zdravilo" potem raje Metformin.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz

doma so videl, da je neki brezplačno... takoj se vklopi alarm
grin1.gif

Za ene jebene tablete oni spišejo take pogoje poslovanja https://www.cemiogams.si/terms
bonk.gif


Srednje hitro sem preletel, najprej se vežeš za eno leto, če se pozabiš odjavit, greš avtomatsko še za eno leto...
Potem pa pri odpovedi pogodbe pa piše da lahko odstopiš v 15.dneh, nekje pa še piše, da moreš vrnit ne poškodovan izdelek....

Hvala lepa, adijo...
bonk.gif
 

Zdravc

Zelenc'
7. jun 2016
10
0
1
Evo se javlam po dobrih treh mesecih... Sem zelo zadovoljen! sem bil najprej malo skeptičen, ker gre za nov, nepoznan produkt, ampak sem si reku, da nimam kej za zgubit in naročil. Kolena me že dolgo časa hecajo, tako da sem probal že veliko teh zadev, krem, tablet, ki naj bi pomagale, ampak nobena mi ni tako pomagala kot Cemio. Zdaj ga jemljem že tri mesece, vsaj dan eno kapsulo in razlika je res očitna, brez težav lahko tečem in se pripravljam na ljubljanski maraton - zato sem jih tudi naročil in sprobal - drugače ne bi mogel iti..
Tako da, moja izkušnja je pozitivna, upam, da še komu pomaga, ki ima težave s sklepi.. LP
 

LukarelliB

Zelenc'
22. sep 2016
9
0
1
Hudo! Prvič sem slišal za tole zadnjič, ko mi je fotr reku, da ga je naroču in da ga jemle... Zdej pa vidm, da je tole kar popularna tema, tut oglase sem zasledil po TV.. Zdravc, mu bom sporoču tvoje izkušnje, on ne jemlje še tok dolgo, da bi že lahko govoril o rezultatih. Ga bom čez neki časa uprašu, če je tudi on zadovoljen in kašen je učinek. Upam, da mu pomaga...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
daj bodite tak dobro pa dajete nekak spravit info do Kosteliča Bo ded ko novi po treh mescih. Ga nebojo več nič kolena bolela.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.914
277
83
tam ko se terc po tori rola
Da še jaz malo potožim. Pred leti sem komaj hodil, tako me je bolelo koleno. Rentgen je pokazal totalno obrabo hrustanca, začnem jemati glukozamin in kolesariti. Sčasoma bolečin ni več, po letu dni glukozamin opustim, bolečin do letos ni bilo. Sem pa prejšnji mesec med kolesarjenjem začutil, da pri vsakem obratu pedal pogačica v kolenu skoči (ne vem, kako bi drugače zapisal). Občasno pa mi je pri nerodnem gibu noge (ko sem počepnil), kot bi kost skočila iz kolena... zravnam nogo in ''skoči'' nazaj. Pred parimi dnevi pa se mi je ponoči v kolenu pojavila grozovita bolečina, da sem komaj vstal iz postelje, hoditi skoraj nisem mogel brez pomoči. Sedaj sem bolniški, hladni obkladki na koleno in počasno razgibavanje.... Glukozamin ali Cemio gams...? Nekaj bo treba, ker zdravniki itak samo protibolečinske predpisujejo.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Ortoped in potem naprej...

Imam podobne težave s koleni. Pred leti me je dala na rentgen in odslovila, da ni videti poškodb. Rentgen in mehka tkiva pa itaq ne gresta skupaj. Nisem potem nadaljeval do ortopeda, pač so za 1x bolečine znosne in se izogibam gibom kjer vem, da bo sranje.... Tem fop-šop čudežnim zadevam pa ne verjamem...
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.914
277
83
tam ko se terc po tori rola
Jaz sem začel spet jemati glukozamin in...se spravil na trenažer, da malo razgibam kolena in gležnje. Na najlažjo stopnjo.... Bom pa od ponovnih bolečinah vsekakor šel naprej, oroped.