Celoletne gume za pozimi?

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Zdravo,

vsem je jasno, da je za voznjo v normalnih razmerah tudi pozimi letna guma bolj primerna (tisti, ki jim to ni jasno, naj se vzdrzijo komentarjev), vendar je ob voznji po snegu katastrofalna. Po drugi strani pa imamo "celoletne" gume, ki naj bi se zadovoljivo obnesle tudi v zimskih razmerah, verjetno pa so boljse tudi za voznjo v normalnih razmerah (suha cesta, mokra cesta...). Je ze kdo razmisljal/poskusal uporabljati celoletne gume kot zimske...torej samo za voznjo v zimskih mesecih.? Spomladi bi seveda takoj sle na avto letne gume.

Torej..spomladi/poleti/jeseni letne, pozimi celoletne (v normalnih razmerah verjetno primejo boljse od zimskih, po snegu so verjetno zadosti OK, pa se obraba je verjetno manjsa).

LP
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Mislim da so celoletne zelo slabe na snegu in ledu, torej pomoje ni razlike letna/celoletna v takih razmerah. Mogoce se pa motim, bo kdo drug povedal
smile-1.gif
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Spominjam se testa, kjer so primerjali točno to, kar te zanima, vendar linka žal ne najdem.

Največja razlika je res v snegu, kjer so celoletne 25 - 30% slabše od zimskih, medtem ko so letne že pol slabše. V vseh ostalih lastnostih so bile razlike bistveno manjše.

Kot referenčna celoletna guma je bila navedena Goodyear Vector zadnje generacije.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Kaj pa so celoletne gume?

Nekdo je krstil zimske gume za celotetne...verjetno so bile za v sneg takoporazne, da je bilo bolje z njimi vozit v toplem in suhem vremenu...in celoletne gume so bile rojene.

(če boš pogledal tako gumo bo na njej pisalo M+S).
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Saj eni si ne dajo dopovedat,da so M+S daleč od celoletnih gum!
Koliko pa sem jaz imel izkušenj s temi vašimi 'celoletnimi' gumami,pa so bolj kot ne,neuporabne tako v snegu kot po suhi cesti poleti.
tongue-1.gif
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
po slovensko blato in sneg.
smile-1.gif


obstajajo zimske in letne pnevmatike!!
Zimsko letnih NI!!
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Meni je vseeno. Na spletnih prodajalnah jih prodajajo kot "celoletne". Ce dobro pogledate moj prvi post v tej temi boste videli, da sem napisal celoletne v narekovajih. Bo zdaj kaj bolje?