Celodnevni izlet 400-500 km

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Itak vsakemu svoje. Jaz recimo vmes splaniram še kakšne zadeve in bi potem moral tiščat.
Kot rečeno pa sam po 300km vidim, da ne uživam več tako, tako da probam delat krajše. Sem pa tudi že 600 naredil, samo sem bil takrat 15 let mlajši. Mi je pa zanimivo, da nekateri tudi brez težav usekajo 1000 na dan. Čeprav avtocesta je čisto druga zadeva, sploh na kakšnem GS1250, kjer komot držiš potovalno na 150km/h. Jaz na AC umrem od dolgočasja. Bi raje bil v avtu s klimo :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in map

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
ne vem, če bi delal v 5 urah, pol ja... sam tko k je pa cel dan je pa res na izi...

drugače jutri tura... ob 10ih štart iz cerknice, če se komu gre peljat :p
Mal si bil prepozen, sem bil že zmenjen. Smo bili v Savudriji.

Če se še malo navežem na temo:
imam kar nekaj kondicije, a ture v šusu 500 km po "vaških" cestah - NOGO.

Ponavadi delamo cca. 120 km v kosu , krajši postanek, potem do 250 km - daljši postanek - in potem nazaj ... skupaj je res cca. 500 km ... a porazdeljeno čez dan.

Mogoče, če imaš potovalnika, maxi scuter, z nakedom/sportakom pač ne gre. OK, z izjemami, kot povsod. Oziroma z zavedanjem, da ti bo po 200 km že vse odveč in ne gre več za užitke, pač pa že skoraj za "mučenje".
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.143
329
83
38
ja, v soboto smo zavili malo iz poti... in šli čez en prelaz v gorah za katerega še google maps ne ve da obstaja... sem gledal zemljevid in sem bil samo sredi ničesar, nobene ceste nikjer... 25km in je trajalo 3 ure, da smo prišli čez... nekje ni bilo ceste, ker jo je voda odnesla, en tunel je bil dobesedno samo vklesan v steno... nič betona ne nič... na nekaterih delih pa je bil nov asvalt :O edina možnost, da so s helikopterjam gor vozil... druge variante ni :) ampak vse skupi je blo meni zelo všeč... tako da smo se dobro zgubili...
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.143
329
83
38
1626168048243.png
1626168048257.png
1626168048254.png
1626168048251.png
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.143
329
83
38
ne vem :D sej pravim, da tudi google ne ve kje :p je pa italija... naprej od trbiža... iz ene strani, če nimaš glih terenca ne moreš gor, ker je cesto odneslo... z motorjam smo prišli čez... z druge strani je pa cesta taka, da še ko je motor nasproti peljal, sem mogu v graben zavit, da smo se lahko srečal... :p
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Sicer nisem motorist, rad pa pogledam kak motor. Se je pripeljal teden dni nazaj v kamp na Korčuli ata s Kelna doma, star 73 let z BMW GS1250. Na motorju je imel tavelik šotor, mizo, stole ni da ni. Baje je ženo pustil doma, ker že par let noče več na motor tako daleč. Prišel je pa prek Kranjske gore in Vršiča. Kampiral na Soči, potem pa potegnil do Sukošana, tam kampiral nekaj dni, pol pa s Sukošana do Korčule, v planu ma pa do juga Grčije. Hodi že mal okorno, mater, na motorju je pa k mladenič. Pravi, da voz motorje od svojga 16. leta. Mogoče kaka taka fura, ne pa skos isto cesto šopat :)
 
Nazadnje urejeno:

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.143
329
83
38
ja, itak... tud jaz bi... sam eni še nismo v penziji, da ne bi mel ostalih obveznosti... jaz osebno mam še male otroke in tudi službo... pač je treba za otroke poskrbet in kdaj pa kdaj bit na šihtu... tako da ostanejo samo eno, max dvo dnevne fure... za enkrat... ko pa bodo otroci mal večji, pa tudi jaz načrtujem kaj daljšega... :)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Mizica, šotor, dva stola (ata je mislil tud na družbo), vse pomoje prirejeno za motor, ker je imel tud sicer šotor s stojno višino kar na kratko razstavljene palce. Ko je zalaufal motor ko je šel na večerjo, sm mislu, da ga ne bo obrnu, mater, se je kr zlil z motorjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.143
329
83
38
ne, nič... pomoje je iz prve al pa iz druge vojne tam... ker zdravn so bla ena mala vrata... iz železa in že močno rjava... če stoji že več k 50 let, bo pa tud zame držal skup :D
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Mizica, šotor, dva stola (ata je mislil tud na družbo), vse pomoje prirejeno za motor, ker je imel tud sicer šotor s stojno višino kar na kratko razstavljene palce. Ko je zalaufal motor ko je šel na večerjo, sm mislu, da ga ne bo obrnu, mater, se je kr zlil z motorjem.
GS1250 je izredno vodljiv, vključno na mestu. Ga bistveno lažje obrneš na mestu, kot mojo manjšo kišto. Nizko težišče ga rešuje.

Jaz sem pa včeraj prišel s trodnevne ture z ženo. Vsa oprema za kampiranje v treh kovčkih in šotor zraven enega kovčka. Brez problema. Edino kišta je potem z vso to opremo in dvema gor kot ena okorna krava. Recimo na GSu manj čutiš dodatno kramo gor, tako da tisti Nemec že ve zakaj ima GSa.
Sem pa spravil skupaj 300 km v slabih šestih urah z dvema postankoma. Top. Edino za nazaj me je na koncu dež lovil in ni bilo fajn.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
Kaj komplicirate. Greš do 1 krožišča in se voziš po njem... 1 krog, 2 krog, 3 krog... Če bi pa rad delal večje kroge potem pa predlagam Tomačevo. Eno večjih krožišč v SLO. Lep razgled, krasen beton v bližini, občudovalci, če si lačen žejen pa če maš srečo najdeš kako gostilno, če se ti motor pokvari si pa sam kriv. In občuduješ Najlepše mesto na svetu.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28
A v krožišču? :oops1:
Ja. Naročiš preko kake aplikacije, se usedeš na sredino, travica, občuduješ ljudi ki se vozijo okoli tebe in se trkajo po glavi(svoji), ti kažejo da majo težave s srednjim prstom, pa da jim je vroče, očesne težave z zavijanjem, vsake toliko pristopi k tebi kaka oseba v modri obleki in te sprašuje kot psihiater itd... pač fovšarija.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.143
329
83
38
ma kje se ti skrivaš, da te ne ukradejo... to pa more bit res izlet... kaj pa ko gre bencin proti koncu? ga naročiš v kantici, da lahko pol nadaljuješ?