Čelade

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Kupujem preklopljivo čelado.

Prosim za mnenja, katera je dobra

Nolan N102 ali N103 (kako se obnese N-com bluetooth v praksi?)
SHOEI Mulitec
MDS Modular1 (AGV)

še kakšna?

Najpomembnejše mi je seveda, da ne šumi med vožnjo.. od čese je sploh to odvisno?

lp
 

vizzzi

Pripravnik
10. okt 2007
370
0
16
Za nolan čelade mislim da si lahko zrihtaš testno vožnjo, pa boš sam najbolš vidu, če kaj šumi.
Predvsem pa ti mora čelada najprej pasat na glavo, zato ti priporočam, da probaš vse tri in se potem odločiš za eno.

Šumenje je pa odvisno od precej stvari, v prvi vrsti od oblike motorja, položaja sedenja na motorju, vetrne zaščite itd...
 

jetman

Zelenc'
23. okt 2007
22
0
1
Ljubljana
Jaz preklopno čelado uporabljam že 10 let. Najprej sem imel N100, predlani pa sem iskal novo čelado. Preikusil sem Schubert C2 in Nolan N102. Za Nolan sem se v prvi vrsti odločil zaradi neverjetnega posluha in pomoči kupca s strani glavnega uvoznika in prodajalcev. Čelado ni problem dobit za na test, g. Kompare je vedno pripravljen svetovat, imajo vsakoletne brezplačne servise čelad, 5 let garancije.

Kupil sem N102, moti pa me edino VPS sečilo, ki je na zunanji strani čelade, pri modelu N103, pa je že znotraj. Se mi zdi, da so pri Nolanu za nalašč počakali z notranjo izvedbo vizirja, da so lahko dali na police nov model.

Ncom sistema pa nisem kupil. Za moje pojme je malo predrag.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Si jo že preizkusil? Kako se obnese v praksi, koliko piha, ali je težka,...? Cena, materiali, pralna notranjost?
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Jaz imam zaenkrat Xlite 801R in naslednja čelada (ne vem še kdaj) bo morala imeti vgrajen Bluetooth!
grin1.gif


Drugače ja pa ta Shark čelada kr všečna!
cool-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
čelada mora pasat na glavo. potem so naslednji faktorji, ki pa so lahko odvisni od čelade, ali pa sploh ne. predvsem položaj sedenja in tip motorja.
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Citat:
Uporabnik softi pravi:
čelada mora pasat na glavo. potem so naslednji faktorji, ki pa so lahko odvisni od čelade, ali pa sploh ne. predvsem položaj sedenja in tip motorja.

Sem predvideval, da je to samoumevno vsem, ki kupujejo čelado!
17758-icon_confused.gif

Jaz sem govoril samo za dodatno funkcionalnost poleg zaščite glave!
smile-1.gif
 

Sizif

Pripravnik
27. jan 2008
40
0
6
Sinov N-com deluje perfektno, vendar pri nižjih hitrostih (ker ima zaenkrat še počasen moped), izkušenj z višjimi hitrostmi pa ne poznam.

Zadeva ni poceni, a je glede na enoletne izkušnje vredna svojega denarja. Sin ima vgrajen basic kit in bluetooth komplet. Na vožnji običajno posluša mp3 player (priklop na N-com preko žice) in ko zazvoni telefon, samo pritisne tipko na čeladi in že se varno pogovarja. Telefon pa varno počiva v kovčku. Odpravljanje šuma deluje odlično. Super stvar, z nekaj slabostmi, ki so predvsem (že omenjena) visoka cena in vgradljivost v samo določene modele Nolanovih čelad.

Na trgu so tudi kompleti, ki se vgradijo v skoraj vse čelade in so cenejši, vendar z njimi nimam izkušenj.
 

Marauder

Pripravnik
16. mar 2008
205
0
16
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Si jo že preizkusil? Kako se obnese v praksi, koliko piha, ali je težka,...? Cena, materiali, pralna notranjost?

Sam je sicer nisem še preizkusil, ker jo dobro šele konec ta meseca dobijo v štacune. Cena bo tam okoli 300 do 350€. Za vse ostalo pa ne vem!

lp