Če imaš zavarovano hišo za poplave, dobiš max 15.000 eur izplačila ne glede ne na premijo

simon_m34

Fizikalc
25. jul 2007
457
30
28
43
MB
jaz sem prišel do zaključka da zavarovalnice nategujejo vse zavarovance.. čisto vse.. za 10 let stari avto plačujem zavarovanje kot da je včeraj iz salona prišel.. glede na novo vrednost.. če ga v totalko vržem pa dobim kaj? revščino po euro tax ali še manj.. zakaj mi ne računajo zavarovanja glede na realno ceno avta?
pri nepremičninah pa vidim iste natege.. kao premium paket vse zavarovano.. pa dobiš 15k za npr. 300k vredno bajto z opremo..
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.241
2.312
113
Napačno razmišljaš. Popravilo 10 let starega in 2 leti starega je enako. Seveda pa na 10 let starem plačuješ nižjo premijo (razni popusti). Seveda zavarovalnice nategujejo, to pa je dejstvo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.568
3.603
113
Napačno razmišljaš. Popravilo 10 let starega in 2 leti starega je enako. Seveda pa na 10 let starem plačuješ nižjo premijo (razni popusti). Seveda zavarovalnice nategujejo, to pa je dejstvo.
To je res, če ne bi obstajala klauzula totalka in bi Avto vedno popravljali ne glede na ceno.

In ja pri stari kripi ti dajo 1000€ in lahko peš greš dalje.
Obvezno zavarovanje pa Itak plačuješ za druge odeležence in ne zase.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.960
4.470
113
jaz sem prišel do zaključka da zavarovalnice nategujejo vse zavarovance.. čisto vse.. za 10 let stari avto plačujem zavarovanje kot da je včeraj iz salona prišel.. glede na novo vrednost.. če ga v totalko vržem pa dobim kaj? revščino po euro tax ali še manj.. zakaj mi ne računajo zavarovanja glede na realno ceno avta?
pri nepremičninah pa vidim iste natege.. kao premium paket vse zavarovano.. pa dobiš 15k za npr. 300k vredno bajto z opremo..
Nepoznavanje in nerazumevanje osnov tega, pa verjamem da pripelje do občutka da te nategujejo...

Kot je napisal spodaj AvtoFun, popravilo par let starega avta stane isto kot za novega, ker so cene delov enake,
ali je avto star 5 let ali pol leta... Pri starejših avtih so upoštevani popusti na starost avta, saj sčasoma postanejo
nekaj cenejši, nikakor pa ne samo 20% vrednosti novega, kot je padec vrednosti avta pri 10 let starosti,
potem imaš še kleparske in ličarske ure, te so enake ali je star ali nov avto...

p.s. pri Savi imaš opcijo zavarovat avte starejše of 5 let, da se uporabijo neoriginalni certificirani deli,
ampak to pa večina ne bi, ker mora njegov 10 let star avto ja imet nove original dele ;)
 

simon_m34

Fizikalc
25. jul 2007
457
30
28
43
MB
Napačno razmišljaš. Popravilo 10 let starega in 2 leti starega je enako. Seveda pa na 10 let starem plačuješ nižjo premijo (razni popusti). Seveda zavarovalnice nategujejo, to pa je dejstvo.
mogoče res narobe razmišljam.. ker mi tole zavarovalno nategovanje nikoli ni bilo jasno.. ampak kaj hočem povedati je, da če naredim totalko 1 mesec ali pa 10 let starem avtu bo velika razlika pri izplačilu totalke po euro taxu.. pri plačevanju letne kasko premije pa niti ne.. ker bom isto plačal z mojim 10 let starim avtom kot pa nekdo z novim avtom v isti nabavni vrednosti..
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.417
639
113
Ja. en mesec star avto, ti popravijo, 10 let star avto pa je ekonomska totalka in dobiš drobiž. Premijo si pa plačal po etaxu, kot za novega.
Poišči malo o Kako se izračuna (ekonomsko) popolna škoda, ker zavarovalnice ne poznajo totalke :)
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: trance0 in Garfildd

sad

Guru
24. avg 2007
20.590
9.268
113
S temi minimalnimi kritji spet ne bi resil nicesar, ce bi prejemali po 2.5-10k. S tem si ne mores nic pomagati. Torej ali zavarovano kot se sika in se tega zavedati ali pa nic, pa se zopet zavedati.

Ce se zdaj niso zavedali, se tudi v tistem primeru ne bi.
Točno to. Ista zadeva s potresom. Ker zavarovanje potresa pač stane. In če bo prišlo do potresa, bodo pa spet zavarovalnice krive. Če je nekdo lastnik nepremičnine, bi jaz nekako pričakoval, da je opravilno sposoben in posledično bo poskrbel sam za ustrezno zavarovanje, ki ga želi in si lahko privošči.
Ker z obveznim zavarovanjem bomo z banana državo kot smo, hitro prišli do tega, da si recimo nekdo ne bo mogel eno leto privoščiti takega zavarovanja in bo potem deložiran in stanovanje prodano na dražbi.
PS: Je pa res, da ljudje nimajo pojma kaj podpisujejo, kaj zavarujejo in kaj plačujejo. Potem so pa zavarovalnice krive.
PS2: Pa sovražim zavarovalnice. :valjamse:
PS3: Nategovanje je, če ti nekdo nekaj obljubi in potem to ne drži. Če si plačal zavarovanje poplav z zavarovalno vsoto 15.000 EUR in ti zavarovalnica skešira 15.000 EUR, potem to ni nategovanje, ampak si ti bedak, da sedaj smrkaš in jokaš, kako te je zavarovalnica nategnila. Bi plačal dodatek za zavarovanje na polno vrednost ali povečal vrednost in zadeva bi bila rešena. Res pa se ne bi mogel v gostilni hvalit kak te si si ti fuLL pucen zrihtal zavarovanje, ki krije VSE.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.315
843
113
Točno to. Ista zadeva s potresom. Ker zavarovanje potresa pač stane. In če bo prišlo do potresa, bodo pa spet zavarovalnice krive. Če je nekdo lastnik nepremičnine, bi jaz nekako pričakoval, da je opravilno sposoben in posledično bo poskrbel sam za ustrezno zavarovanje, ki ga želi in si lahko privošči.
Ker z obveznim zavarovanjem bomo z banana državo kot smo, hitro prišli do tega, da si recimo nekdo ne bo mogel eno leto privoščiti takega zavarovanja in bo potem deložiran in stanovanje prodano na dražbi.
PS: Je pa res, da ljudje nimajo pojma kaj podpisujejo, kaj zavarujejo in kaj plačujejo. Potem so pa zavarovalnice krive.
PS2: Pa sovražim zavarovalnice. :valjamse:

Ravno zavarujem neko naložbo v Španiji. Tam npr. potresa ne moreš zavarovati, ker se je nekega fonda vseh zavarovalnih premih zbira denar, ki gre državi. država ima potem iz tega naslova denar za pomoč pri potresu. Detajlov ne poznam, ampak zavarovanje potresa pri njih ne obstaja.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.802
2.431
113
STRANKA (Citat): Vedno vrednost avta taka, kot da je zdele iz salona pršu
ZAVAROVALNICA: Rezervni del je tudi nov.
STRANKA: Ja pol pa dajte rezervne dela za popravilo, da bo tak k' nou!
ZAVROVALNICA: O to pa ne!

p.s. pol so pa nateguni zavarovalnic nesramni!
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0

Marxon

Majstr
24. feb 2009
707
368
63
Kaj pa drug zorni kot: Ti zavaruješ na full full, dobiš neki izplačila od zavarovalnice, popravljaj tisto podrtijo, ki ti je ostala. Sosed ne zavaruje nič, ker je revež mu nadomestno gradnjo postavi država.
Full fer.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.960
4.470
113
Kaj pa drug zorni kot: Ti zavaruješ na full full, dobiš neki izplačila od zavarovalnice, popravljaj tisto podrtijo, ki ti je ostala. Sosed ne zavaruje nič, ker je revež mu nadomestno gradnjo postavi država.
Full fer.
Če se ti da čakat na državo, da bo nekaj naredila, kako in kdaj... potresna obnova Bovca je trajal leta in leta...

Če imaš denar, zavaruješ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.864
9.088
113
Golob je na odmevih povedal da bodo takoj zidal, za tiste k so ostal brez. :)
In ti boš oškodovan kako že? Sem samo čakal prvega, ki bo tako reagiral na čisto logično rešitev za ljudi, ki ne samo da so ostali brez hiš, ostali so brez parcelnih številk. Fovšija ne pozna meja. Sicer pa, ko bom videl te nadomestne gradnje, po sanjsko brez vojnih dobičkarjev bom verjel, prej pa ne.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Dokaj nesmiselno je neko grozno zavarovanje proti poplavam v krajih, kjer poplave ni bilo že vsaj sto let. Letos je poplavljalo tudi take kraje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.590
9.268
113
Vse je nesmiselno, dokler ne postane smiselno.
Je treba realno ocenit, kakšne so možnosti in ustrezno zavarovati.