CD melje v avtoradiu

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Zdravo

Spečem nov cd, vzamem 6-ko ven, dam novega noter in se je slišalo tako, kot bi se 'na suho' vrtel, torej kot bi ga dal v laptop, pa ga ne bi stisnil na ono kolesce. Zdaj pa melje in melje in noben cd ne dela, je pa 6 krat veksler v orig. avtoradiu, je pa ford 6006E model, na tejle sliki .

Je kakšna možnost ali vzamem narazen ali peljem na servis, da tam vzamejo?

Hvala, Lp

EDIT: Podvprašanje:

Lahko kdo, ki ima 2DIN radio (visok) v avtu izmeri višino? Nekje sem prebral, da je 2DIN 10 cm visok, 1DIN pa 5 cm.
Hvala
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Probaj izklopit radio...pritisni in drži gumb za izmet CD-ja potem pa vklopi radio (Da ga vrže ven predno začne mleti).

Zakaj te zanima višina radia? Mere so standardne...torej če je 2 DIN, pomeni dvojna višina DIN-a (ali rečeno drugače..lahko kupiš 1 DIn velik radio, preostanek odprtine pa vržeš noter okrasno plastiko (luknjo).
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Ni šel cd ven. Sem ga ven vzel in pogledal od zgoraj in se je videlo, da je bil cd zgoraj nad drugim...pa sem ga z malim izvijačem ven potisno, pol pa je še ostalih 5 ven zmetal, zdaj pa gre
smile-1.gif


Pa ford ma tako neumne mere. Odprtina je 1.5 DIN in za 2 DIN radio bi blo treba rezat armaturo, sem mislil, da obstaja blenda za to.