Časopis Dnevnik, NKBM, KDD, osebni podatki sux

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Kot delničarja NKBM sva z bratom dobila reklamo za naročilo na Dnevnik. Najprej sem bil jezen, kje za vraga so dobili najine naslove (v imenikih naju ni) potem pa zdele vidim da v drobnem tisku spodaj piše da so jih dobili KDD. To se pravi sedaj lahko pričakujem cel kup reklam (sicer naslovljenih). Z anti spam nalepko so nekako poskrbeli da ne dobivam trgovskih reklam in podobnega sranja, sedaj pa so našli tako luknjo.
Sicer so se vsaj potrudili in napisali da lahko kadarkoli zahtevam da "Dnevnik d.d., kot pravljalec podatkov trajno ali začasno preneha uporabljati njegove osebne podatke za namene neposrednega trženja"
Me prav zanima kako "trajno" bom preprečil.Jim bom po emailu-ali po navadni pošti poslal prepoved. Kdo mi bo kril stroške tega mojega dela (znamka, pismo, papir, delo, oziroma del naročnine za internet, elektrika, računalnik, čas)!
Kaj za vraga bomo naredili če se se bo našlo nekaj 10.000 "Dnevnikov"
stupid-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.955
3.250
113
Bi rekel da prej nisi imel nikoli delnic.
Sicer te pri vsakem najmanjšem namigu po prevzemu ali večjem nakupu posredniške firme zasujejo s spamom in 'najugodnješimi' ponudbami odkupa. Vse iz registra KDD ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Nisi dovolj pozorno bral prvi stavek. Nisem dobil reklamo za prodajo delnic, ampak za naročilo časopisa Dnevnik. Sicer pa sem lastnik drugih delnic in se do sedaj te metode niso posluževali. Dober, razne bph za prodajo delnic, ne pa za naročilo cajtenga. Se pravi da lahko dobim naslednji teden reklamo za naročilo Dela, Slovenskih Novic, Jane, čunga lunga fotoaparata, nakup avta z nevem koliko tisoč evri popusta...

Zadnjič dobim reklamo za haro krišno. Najprej se sprašujem kje so dobili moj naslov, potem pa vidim da je brez znamke in naslove. So očitno kar pred nabiralniki napisali Družina Hanzi, čeprav živim sam...
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.955
3.250
113
Sem bral dovolj pozono, gre za to da je baza podatkov javna kot telefonski imenik in jo lahko izkoristi vsak kekec. Najprej so jo spamerji s ponudbami, potem pa še vsi ostali.
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Zakon o varstvu osebnih podatkov pravi tole:

Citat:
Pravice in dolžnosti upravljavca


72. člen


(1) Upravljavec osebnih podatkov lahko uporablja osebne podatke posameznikov, ki jih je zbral iz javno dostopnih virov ali v okviru zakonitega opravljanja dejavnosti, tudi za namene ponujanja blaga, storitev, zaposlitev ali začasnega opravljanja del z uporabo poštnih storitev, telefonskih klicev, elektronske pošte ali drugih telekomunikacijskih sredstev (v nadaljnjem besedilu: neposredno trženje) v skladu z določbami tega poglavja, če drug zakon ne določa drugače.
(2) Za namene neposrednega trženja lahko upravljavec osebnih podatkov uporablja le naslednje osebne podatke, ki jih je zbral v skladu s prejšnjim odstavkom: osebno ime, naslov stalnega ali začasnega prebivališča, telefonsko številko, naslov elektronske pošte ter številko telefaksa. Na podlagi osebne privolitve posameznika lahko upravljavec osebnih podatkov obdeluje tudi druge osebne podatke, občutljive osebne podatke pa le, če ima za to osebno privolitev posameznika, ki je izrecna in praviloma pisna.
(3) Upravljavec osebnih podatkov mora neposredno trženje izvajati tako, da posameznika ob izvajanju neposrednega trženja obvesti o njegovih pravicah iz 73. člena tega zakona.
(4) Če namerava upravljavec osebnih podatkov posredovati osebne podatke iz drugega odstavka tega člena drugim uporabnikom osebnih podatkov za namene neposrednega trženja ali pogodbenim obdelovalcem, je dolžan o tem obvestiti posameznika in pred posredovanjem osebnih podatkov pridobiti njegovo pisno privolitev. Obvestilo posamezniku o nameravanem posredovanju osebnih podatkov mora vsebovati informacijo, katere podatke namerava posredovati, komu in za kakšen namen. Stroške obvestila krije upravljavec osebnih podatkov.


Pravica posameznika


73. člen


(1) Posameznik lahko kadarkoli pisno ali na drug dogovorjen način zahteva, da upravljavec osebnih podatkov trajno ali začasno preneha uporabljati njegove osebne podatke za namen neposrednega trženja. Upravljavec osebnih podatkov je dolžan v 15 dneh ustrezno preprečiti uporabo osebnih podatkov za namen neposrednega trženja ter o tem v nadaljnjih petih dneh pisno ali na drug dogovorjen način obvestiti posameznika, ki je to zahteval.
(2) Stroške vseh dejanj upravljavca osebnih podatkov v zvezi z zahtevo iz prejšnjega odstavka krije upravljavec.

Vir: Informacijski pooblaščenec
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Bi rekel da prej nisi imel nikoli delnic.
Sicer te pri vsakem najmanjšem namigu po prevzemu ali večjem nakupu posredniške firme zasujejo s spamom in 'najugodnješimi' ponudbami odkupa. Vse iz registra KDD ...

Ja, sej
hysterical-1.gif


Imam že kar nekajletne "izkušnje" z VP, pa dosedaj, do nakupa NKBM, nikoli nisem imel toliko "težav" s ponudbo nakupa VP, posebno točk VS. No, zdej se je vsaj umirilo ...

Noker
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Kot delničar nisem nikoli dobil kaj konkretnega domov razen zdaj isti problem od dnevnika pa pušnik mi je pred dnevi poslal svoje mnenje o tem kaj naj naredim z delnicami laškega! On pa Šrot sta zadnja ko lahko pametujeta o mojih delnicah!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Ko so pošiljali z Delnice in podobnih BPH ponudbe za prodajo delnic nimam toliko proti. Ko ti pa začnejo spamat z naročilnicami na stvari ki jih niti sovražniku ne bi privoščil je pa mal too much.
Danes sem dobil reklamo za ogled Trenj na pop tv. Očitno jim manjka kekcev ki bi zabijali čas za statiste. Jaz sem bil tam kot gost pa sem se počutil "čudno". da pa bi zabil 4ure za ogled oddaje- hvala lepa, jo raje gledam po TV čeme že zanima. Če pa bi se me dotikala, pa bi itak težil za dostop do "omizja" in bi ga najbrž dobil- vsaj takrat sem ga dobil bp.
 

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
Delniška knjiga je javna stvar in imajo zakonsko podlago. Vir: 84. člen - Javnost podatkov delniške knjige in registra imenskih vrednostnih papirjev

1. Vsi podatki, vpisani v delniške knjige oziroma knjige imenskih vrednostnih papirjev, ki jih vodi klirinško depotna družba v imenu in za račun izdajatelja , so javni, razen podatka o enolični identifikaciji fizične osebe.

2.Klirinško depotna družba mora na zahtevo vsake osebe izdati izpisek stanja delničarjev oziroma imetnikov imenskih vrednostnih papirjev iz delniške knjige oziroma knjige imenskih vrednostnih papirjev, ki jo vodi, s podatki iz prejšnjega odstavka.

3. Podrobnejši postopek izpisa podatkov iz prejšnjih odstavkov določi klirinško depotna družba v pravilih poslovanja.

Delniška knjiga od NKBM je pač za take vrste reklamiranja zelo primerna, ker je vplačalo oz. postalo delničar zelo veliko število folka.

Sam mi ni jasno najbol ka to pomeni: "...razen podatka o enolični identifikaciji fizične osebe." (iz 1. odstavka 84. člena)
 
Nazadnje urejeno:

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Sej pusnik ni ON, to je BPH. So strokovnjaki na tem podrocju, tako da ti brez problema lahko svetujejo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
So poslali dopis, da so naju brisali iz baze naslovnikov. Imam pa pomisleke, da lahko taka moja odločitev, privede do namernega spamenja drugih (povezanih z dnevnikom) spamerjev