Carinska pošta

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
ksz....
Najlažje pa je v knjigo napisat in jebat poštarja!
10.gif

Se ne da prvo pogovorit z njim, če pa ga ne vidiš, omenit punci za šalterjem? Ne, takoj na prvo v knjigo, da ga bodo ja štrafali pri plači in jebali, kot da bi naredil ne vem kaj hudega...
Nova obvestila so pa res kriza in se uporabljajo povsod, kjer so že začeli uporabljati nov program na telefonih, kjer pošiljko poskeniraš in sprintaš obvestilo na printerju. Kot sem že enkrat napisal, ob pritožbi se vidi točna lokacija kje je bilo obvestilo poskenirano, tako da če je pismonoša to naredil že na pošti in pošiljko tam tudi pustil se to vidi. Če pa je pošiljko imel sabo, pa ne vidim razloga, da bi samo pustil obvestila brez da bi zvonil.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Jaz sem točno 6 (šest) krat rekel na šalterju, kaj se dogaja in vsakič je bilo obljubljeno, da se to ne bo več zgodilo. Vse skupaj mi je bilo dosti, ko me dopoldne pričaka obvestilo o pošiljki (ja, napisan datum tistega dne), peljem psa ven in srečam našo poštarko pri sosednjem bloku. Seveda stopim do nje in jo vprašam za paket, a ona trdi, da nima čez našega bloka (ga ima). Veselo na pošto, na šalterju povem, da me čaka paket, in glej no glej, paket je bil na pošti.

Od pritožbe naprej nimam nobene pritožbe čez pošto in poštarko
smile-1.gif
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Hehe zabavno ..

prvakar dobil mail od kitajcev ; We’re writing to inform you that the package RSxxxxCN from your order xxx has failed to pass the airline security check as it contains lithium batteries/knives or products that contain liquid which are now under extra scrutiny in world air cargo services.

V pošiljki je navadna ročna ura
smile-1.gif
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
ne spada ravno v to temo, ampak moram omeniti čudno in dvomim da normalno poslovno prakso naše pošte:
za dostavo paketa iz kateregakoli konca Slovenije zaračuna pošta poleg plačila poštnine še 1.05EUR, za kar seveda ne izda računa.
Torej, če naročiš izdelek, plačaš pošti poleg cene in poštnine še 1,05EUR ne vem česa, za kar ne dobiš nobenega potrdila, računa, česarkoli. Ni dovolj, da ima pošta slovenije astronomske cene (paket približno iste velikosti in teže -navadna kuverta- iz Izole na SV košta 5EUR + 1.05EUR, iz Berlina v SLO pa 0.69 EUR) dodatno si računajo še storitev, za katero ne izdajajo računa. Če to ni zrelo za inšpekcijo sem lahko pecikl. Ampak, ker nimam v roki nobenega dokazila, da sem za prevzem paketa plačal omenjeni znesek, se lahko lepo obrišem pod nosom. P.rekleti balkanci. Tako lahko vsako b.udalo ustvarja dobiček. In verjamem, da s tako izkušnjo nisem edini.

lp
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Kakšno položnico?!
Dobil nisem nič, drugače pa, če bi radi nekaj prodali naj izdajo račun, tudi če je položnica.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.937
113
Citat:
Uporabnik TGV pravi:
Hehe zabavno ..

prvakar dobil mail od kitajcev ; We’re writing to inform you that the package RSxxxxCN from your order xxx has failed to pass the airline security check as it contains lithium batteries/knives or products that contain liquid which are now under extra scrutiny in world air cargo services.

V pošiljki je navadna ročna ura
smile-1.gif

S čim se pa napaja ta ura? Tudi 'gumbne baterije' so potencialno problematične. Oz. niso, če so s strani pošiljatelja pravilno deklarirane, označene in dokumentirane. Žal je tako, ker so zaradi tega že bile žrtve.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Položnico, s katero si plačal blago po povzetju. Drugič pa plačuj na druge načine, da ne boš ob 1,05€.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.266
5.843
113
Citat:
Uporabnik TGV pravi:
Hehe zabavno ..

prvakar dobil mail od kitajcev ; We’re writing to inform you that the package RSxxxxCN from your order xxx has failed to pass the airline security check as it contains lithium batteries/knives or products that contain liquid which are now under extra scrutiny in world air cargo services.

V pošiljki je navadna ročna ura
smile-1.gif

na to foro sem naletel, ko prodajalec na aliju očitno ni v roku dobil robe, pa je blefiral, da je poslal

pol pa kao da mu je žal, da me mora obvestit, da ni šlo čez carino in da bom dobil refund. valda, en konektor klinčev je carina zavrnila.

polni trikov so ti kitajci.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Kupil si po povzetju. 1,05€ je provizija za nakazilo blaga nazaj. In na potrdilu o plačilu je navedena tudi ta provizija.

Zadeva je še posebej "tricky" v primeru, ko nekaj pošiljaš "zastonj" in samo prejemnik plača poštnino. V praksi to pomeni, da pošiljatelj plača poštnina on potem pošlje "z odkupnino" v višini poštnine. Pošta zaračuna drago poštnino, potem pa še ta 1,05€ za nakazilo denarja nazaj. Pri pošiljkah z odkupnino je pogosto gls cenejši. posljipaket.si Pa še oddaš lahko na praktično vsaki bencinski in tudi prevzameš lahko na izbrani bencinski, tako da niti nisi omejen z lokacijo in delovnim časom pošte. Cene so od 4,49 - 9,99€ (odvisno od velikosti, teža max 40kg) in v to je vključeno tudi pošiljanje z odkupnino in pošiljanje denarja nazaj.
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Se ne spomnim kje, ampak sem bral da je SLO trg internetnega nakupovanja še zelo nerazvit... Prevladuje plačilo po povzetju, dočim v razvitem svetu preko kreditnih kartic in plačilnih servisov.
In Pošta Slovenije je zavohala tržno nišo in veselo lupi nerazviteže.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Sem že najmanj 5x razložil, ampak super duper alteraši z modernimi avti in IQ 1000 ne rabijo brat, ker sami vse vedo.

BTW., 1,05€ je provizija, ki jo plačaš isto, kot takrat ko plačaš elektriko, komunalo, rtv itd. Pa kako ne razumete!? Tržna niša!?
bonk.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Itak, provizija draga ko pes.
Jaz jo plačam 40 centov, pa mi je drago.
Kaj ko bi se za spremembo pošta ukvarjala z osnovni poslanstvom, ne pa da je dostava pošiljk in paketov za sproti, ob prodaji raznorazne krame, sladkarij, zavarovanj in podobnega? Kmalu boš šel lahko po fasungo na pošto, znamko pa ne boš mogel kupiti. Pa zmigajte se, ne pa da ustvarjate umetno gužvo za okenci s svojo počasnostjo in kompliciranjem...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ses strinjam z vsem, razen glede dostave paketov. Pri dostavi paketov je konkurenca zelo huda in se je treba zelo, zelo potruditi za kakovostno dostavo. Kako pa to deluje v praksi je pa druga stvar.....
No, punce na šalterju ne komplicirajo in ne ustvarjajo umetne gužve. Taka so pač pravila, ki jih postavlja vodstvo oz. država, punce se jih morajo držati, hkrati pa so strelovod za nezadovoljne stranke, ki po pol ure čakajo v vrsti za znamko, potem pa jih še posiljujejo z raznimi čunga-lunga artikli, ki jih MORAJO ponujati zaradi norme!!!
Odkar je pošta začela s tako agresivno prodajo na poštah in preko storitve Moj paket imamo doma cele kupe čistil, viled, piskrov, čokoladic ......
smirk-1.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Ses strinjam z vsem, razen glede dostave paketov. Pri dostavi paketov je konkurenca zelo huda in se je treba zelo, zelo potruditi za kakovostno dostavo. Kako pa to deluje v praksi je pa druga stvar.....
No, punce na šalterju ne komplicirajo in ne ustvarjajo umetne gužve. Taka so pač pravila, ki jih postavlja vodstvo oz. država, punce se jih morajo držati, hkrati pa so strelovod za nezadovoljne stranke, ki p o pol ure čakajo v vrsti za znamko, potem pa jih še posiljujejo z raznimi čunga-lunga artikli, ki jih MORAJO ponujati zaradi norme!!!
Odkar je pošta začela s tako agresivno prodajo na poštah in preko storitve Moj paket imamo doma cele kupe čistil, viled, piskrov, čokoladic ......
smirk-1.gif

Tukaj pa absolutno Petrol zmaga. Ko bom naslednjič čakal v vrsti da bo nekdo plačal položnico ali napisal športno napoved, da bom lahko plačal gorivo, mislim da se ne bo dobro končalo...