Canon S5 vs. Olympus-560UZ

master

Pripravnik
2. nov 2007
32
0
6
Verjetno me boste napadli, da je bila primerjava fotoaparatov iz naslova na forumu že mnogokrat prežvečena pa vseeno: na katero stran bi se, vkolikor bi se odločali med tema dvema tipoma digitalcev, obrnila tehtnica?

Canon: 8 mio ločjivosti + 12 x optični zoom ... cena cca. 420€ (brez kartice)
Olympus: 8 mio ločjivosti + 18 x optični zoom ...cena cca. 475€ (brez kartice)

Še to me zanima: fotoaparata imata različne tipe kartic. Je potrebno biti tudi tu na kaj pozoren?

Ali sta digitalca sploh primerljiva, ali je eden izmed njiju preprosto boljši?
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Ko sem bil pred mesecem na tvojem mestu sem se odločil za S5. Odločila sta vrtljiv ekran in super macro ...... pixlov imata oba itaq že preveč
smile-1.gif
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
Uporabnik master pravi:
Verjetno me boste napadli, da je bila primerjava fotoaparatov iz naslova na forumu že mnogokrat prežvečena pa vseeno: na katero stran bi se, vkolikor bi se odločali med tema dvema tipoma digitalcev, obrnila tehtnica?

Canon: 8 mio ločjivosti + 12 x optični zoom ... cena cca. 420€ (brez kartice)
Olympus: 8 mio ločjivosti + 18 x optični zoom ...cena cca. 475€ (brez kartice)

Še to me zanima: fotoaparata imata različne tipe kartic. Je potrebno biti tudi tu na kaj pozoren?

Ali sta digitalca sploh primerljiva, ali je eden izmed njiju preprosto boljši?

primerjava

Precej sta podobna. Pojdi v trgovino, kjer imajo oba na zalogi in probaj kako ti 'paše' v roko ... Sam bi vzel Olympus SP-560 UZ, zaradi širšega kota ... Samo maš pa potem pri Olympusu xD kartice ...

Odločitev je seveda tvoja.

lp
kostevc
cool-1.gif
 

master

Pripravnik
2. nov 2007
32
0
6
THNX. Me pa še zanima glede teh kartic; zakaj praviš, da imam pa potem xD kartice. So slabše/nerodne/drage/nekvalitetne? Kakšne kartice pa ima Canon?

Do sedaj sem namreč uporabljal Sony-ja in njihove Memory Sticke, ki so se mi zdeli sila nerodni in predvsem premajhnih kapacitet (ne se smejat, 16M, 32M in celo 128M ...)
 

KYPCK

Pripravnik
30. okt 2007
110
0
16
Ljubljana ter center dolenjske
Canon uporablja različne kartice ki pa jih ponavadi dobiš v vsaki namenski trgovini, drugače prej omenjeni model Canona S5 uporablja SD/SDHC/MMC card saj kaj več o karakteristikah si lahko pogledaš tukaj dpreview

Sam se bi odločil za canona, ampak najbolje je pa da sam pogruntaš kaj hočeš.
smirk-1.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
No pr nas smo danes nabavli 560UZ v lokalni trgovini za 430EUR. Je bla možnost, da bi Canon vzel, samo ni nam bil všeč vrtljiv zaslon, pa težji je.

Vglavnem tega Olympusa nam je predlagal tud un v trgovini.
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ksz...

kartica se mi zdi tu se najmanj pomembna...
wink-1.gif


malo preveri, kaksne slike kater dela, sploh v slabsih pogojih, pri malo visjem ISO-tu. malo poglej na dpreview komentarje uporabnikov, pa kaksen drug fotoforum malo prebrskaj...

sam bi se med tema dvema odlocil za Canona, pa ne zato, ker sem ze tako ali tako na Canonu, ampak zato, ker menda kvaliteta slike nad 13x,14x zoomom preprosto prevec pade.

pa ne zanasaj se na prodajalce v lokalnih trgovinah - pojdi nekam, kjer se spoznajo na svoje delo - Foto Besenicar, Mixi Foto Video, Hartlauer, pogojno Big Bang Mega in Giga...

upam, da se bos dobro odlocil in da ti bo, katerga bos pac izbral, dobro sluzil. fotografija je preklemano lep hobby.
grin1.gif
 

KYPCK

Pripravnik
30. okt 2007
110
0
16
Ljubljana ter center dolenjske
Tukaj imaš link primerjave Canona S5 in Olympus SP-550UZ, vem da ni to kar čš k ni 560 vendar se lahko prepričas v različnih nastavitvah ISO, pri kateri vidiš kateri je bolj zrnat in kateri ima boljše barve? Presodi sam, sm se mi zdi da je Canon boljši tudi pri višjih vrednostih.
ISO 800 Primerjava iso 800
ISO 400 Primerjava iso 400
najmanši ISO pri obeh Primerjava pri najmanjšem iso
sm da se naumo zdej še skregal ker je bolši
10.gif
 

master

Pripravnik
2. nov 2007
32
0
6
Ja, ampak 430€ je bil samo digitalc. Koliko je bila potem še ostala oprema (kartica/e, ...).

Sicer pa kot je že nekdo omenil, da Canon dela boljše fotke na 13,14x zoomu ... to mi je pravzaprav pomembno oz. odlučujoče pri nakupu.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik master pravi:
Sicer pa kot je že nekdo omenil, da Canon dela boljše fotke na 13,14x zoomu ... to mi je pravzaprav pomembno oz. odlučujoče pri nakupu.

Jaz pa trdim, da Canon NE dela boljših fotk pri 13, 14x zoomu. Torej boš zaradi tega kupil Olya.
wink-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Canon ma itak samo 12x zoom...
wink-1.gif
ce gledas, sta do 12x zooma zelo podobno dobra, razen da ima Canon manj suma, ima pa toplejsi ton barv.
Ce pa gledas Oly-ja naprej nad 12x zoomom, pa slika nad 14x zoomom zacne upadat. Pac, kvaliteta slike...

Tako da kupi... S5.
grin1.gif


Hecam se - pojdi v Mixi, Foto Besenicar, Big Bang, vzemi vsakega posebej v roke pa se odloci. Lahko jih prosis, ce ti naredijo kak testni print slike, pa se odloci.
smile-1.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Citat:
Uporabnik master pravi:

Ja, ampak 430€ je bil samo digitalc. Koliko je bila potem še ostala oprema (kartica/e, ...).



Sicer pa kot je že nekdo omenil, da Canon dela boljše fotke na 13,14x zoomu ... to mi je pravzaprav pomembno oz. odlučujoče pri nakupu.




Je seveda je bil 430 samo digitalc, ostala oprema me je prišla še 45 (orig. torbica+ Ni-Hm akku+2gb xd card)EUR



In pa DizzyReed, tud v lokalni trgovini ti lahko dobro svetujejo, seveda če gre vsaj za fotostudio.



lp
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ja, no, samo v fotostudio, kjer tudi fotice prodajajo se odpravis, pa je... to sem mislil. kaksne lokalne zeleznine, al pa kaksni lokalni prodajalci elektrotehnike pa niso najbolj zanesljivi... se jim gre predvsem za promet.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38




Tole sem dans slikal pri maximum zoomu, samo za predstavo kakšna zgleda slika. Nastavitve so vse na avto seveda
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Škoda ker nisi primerjal oba aparata pod istimi pogoji. Sedaj je najbrž že prepozno.



Če pa ni, potem pa preiskusi še Canona.



To si našponal do fula tudi digitalni zum?





Hm, .... ne vem, no.....
a015.gif
 
Nazadnje urejeno: