CANON POWERSHOT SX120 IS

shelby

Zelenc'
10. sep 2009
13
0
1
Zanimam se za fotoaparat CANON POWERSHOT SX120 IS. Pa me zanima, če ga ima keteri od osebja, da bi mi lahko svetoval, ali se ga splača kupit ali ne...

Hvala
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Tudi jaz tuhtam, da bi ga ubodel, predvsem, ker se mi DSLR zdi prevelik zalogaj, ki ga verjetno itak ne bom znal prežvečit, prav tako ne mislim zapravljat za raznorazne objektive, fleše in nevem kaj, da ne omenim, da se mi že SX120 in podobni zdijo "nerodni", kaj šele da bi moral torbo s celotno opremo kot pri DSLR s seboj nositi, no way (obenem respect to all who do)... Pač sem bolj amaterski "škljocar", ki bi rad imel malo boljšega kompakta z malo več zooma in tehnologije, nebi pa šel na DSLR.

Ali lahko kdo kaj svetuje pametnega glede tega fotiča? Kaj pa alternative v tem cenovnem in zmogljivostnem razredu? Morda kak Panasonic (Lumix)?

Pls help, talam nagrade :p...
 

jgfd

Pripravnik
7. sep 2007
348
0
16
sklepam, da je SX120 zelo podoben SX110 zato
lahko napišem kratko primerjavo med Canon SX110IS in Panasonic Lumix DMC-TZ6. Oba sta za moje pojme zelo dobra fotoaparata, bom pa izpostavil pri vsakem nekaj prednosti. Canona uporabljam slabo leto Lumixa pa dober mesec.

Canon SX110 IS
- Poleg avtomatskih še vse ročne nastavitve - Av, Tv, M, plus ostale ... ISO, ročni fokus, ......
- 3'' displej
- dobro ohišje (črno), ne poznajo se prstni odtisi
- hitro spreminjanje nastavitev in pregledovanje slik (vrteči gumb)
- boljši končni kot - 360mm
- boljša svetlobna moč f2.8
- boljša bliskavica

Panasonic Lumix DMC-TZ6
- boljši začetni kot 25mm
- manjši
- boljši stabilizator slike lahko se slika tudi z časom 1/30
- hitrejše zaporedno slikanje, tudi do 6x na sec. (pri najnižji resoluciji)
- zumiranje pri video snemanju
- vec scenskih načinov slikanja
- nekaj več fint pri pregledovanju slik (muzika pri slideshowu, koledarski pogled)

razlike v kvaliteti slike se mi ne zdijo omembe vredne (nisem primerjal), če bi se moral odločit bi rekel da so pri Lumixu boljše, sicer pa različno od slike do slike.

no je pa bil canon cenejši

se enkrat, to so samo prednosti (tiste stvari ki so pri enem boljše kot pri drugem), so moja subjektivna (kolikor se da objektivna) opažanja

nasvet: če bi radi samo slikali in vas ne briga kaj se dogaja s zaslonko, kakšne so nastavitve .... potem Lumix TZ6, če vas zanima malo več in bi radi kaj ekspermentirali z ročnimi nastavitvami potem pa SX110 (v tem primeru SX120).
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Hvala!

Ja, rad bi se malo poigral tudi z ročnimi nastavitvami... Torej ga TZ6 ne ogroža...

Sem malo brskal naokoli, kaj se še podobnega dobi za to ceno in našel:
Sony DSC-H10/H20
FujiFilm FinePix S1000fd/S1500/S2000HD
Hmmm...

Še kakšno drugo mnenje morda?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Poglej še za Lumix LX3, v primerjavi narejeni med podobnimi aparati (tudi sx110) na dpreview je bil zmagovalec.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.402
9.856
113
kod Džej-Zija
LX3 je vrhunska roba, vendar je treba povedati, da ima za začetnika nekoliko netipičen razpon goriščnic. Od 24 do 60 mm sega (prepračunano na Leica format), kar marsikateremu začetniku ne bo zadostovalo na tele območju (60 mm sploh komaj lahko imenujemo tele). Vse ostalo, vključno z blendo objektiva, je pa odlično.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.999
5.107
113
Pri panasonicih me moti edino to da nimajo "a ma ništa" ročnih nastavitev. Prav to je razlog zakaj sem jaz izbral Canona. In ni mi žal.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Aha. T-serija je res zelo "Trotl", se strinjam
Sam imam zadnjih nekaj mesecev LZ 8 za back-up žepni aparat in moje navdušenje nad Panasonici izhaja prav od njega, kjer bi lahko rekel 'da ni da ni'

LP
 
Nazadnje urejeno:

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Jaz bi v izbor dodal še Panasonic ZX1 , 12Mp, 8x zoom, ki se začne pri 25mm, po testih sodeč zelo hiter AF, zoom dela tudi pri filmih (HD,720p), debel je samo 2,5cm, 150g. Sam iščem zamenjavo za Fuji F20 in bom pomoje kupil tega, ko cena še malo pade.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Ne, ZX1 ne spada glih v "ultra zoom" segment, tko da spet ni primerljiv. Ne iščem žepnega fotiča, to že imam.

Torej, tudi Panasoniki odpadejo. Sem bil v Mixi-ju in malo prešlatal tegale kanona in je res majka. Za Panasonike mi je prodajalec potrdil omenjeno (ni ročnih nast.).
Pri SX120 so ročne nastavitve kompletne, tudi precej simpl (kar se tiče dostopa, samo vrtiš multif. knof, ne rabiš po menijih nekaj hodit itd.). Edino, kar pogrešam, je ŠIROKI KOT. A mislte da mi bo fuuul falil? Ne vem, no, dobro ga je imet se mi zdi...

Ajd, da vas vidim kerlce, če mi najdete podobno reč, z vsemi karakteristikami kot jih ima SX120, v istem cen. rangu (max 250€) in da ima za povrh še wide angle (~25mm). Loh tut rabljeno če je dobra zadeva. Če ne bom šel kar 120-ko kupit, qrc.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.402
9.856
113
kod Džej-Zija
Meni je široki kot precej bolj pomemben kot ozek na koncu. Če imaš preveč okvira okrog objekta, lahko še vedno kropaš (puristi bojo imeli še kaj čez kompresijo perspektive za povedati, ampak ni bistveno), nikakor pa ne moreš narediti res kvalitetne slike, ki je širša od objektiva, vsaj ne brez veliko truda v ustreznih programih. Zato gre moj glas k širokemu kotu.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

AutoPanoPro - poor man's wide lens
smirk-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.402
9.856
113
kod Džej-Zija
Nikoli ni stitching isto kot originalni široki kot, ker med drugim stitching tudi spreminja perspektivo na fotografiji. Da o tem, da je potrebno zelo precizno kadriranje, da je šivanje sploh mogoče (še najlažje s stativom). Hvala lepa za tak wide angle.
smirk-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Itak, da ne... Zato pa "poor man's". Čeprav glede kadriranja ni več tako kot včasih. AutoPano ti mirno zlepi zamaknjene slike z različnimi osvetlitvami in podobno.

To je vedno dilema pri kompaktih. Wide ali tele. Nekateri so recimo mahjeni na slikanje detajlov in imajo večino posnetkov pri 200mm+. Tebi bolj ustreza wide.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.402
9.856
113
kod Džej-Zija
Se strinjam, vsak ima svoje preference. Zato je problem v začetnem vprašanju, "ali bom zelo pogrešal široki kot". Jaz bi ga, za avtorja teme pa ne vem. Bo videl, ko bo imel mašino, ali mu paše ali ne, mi mu tu težko pomagamo, če ne vemo, kakšen stil fotografije se gre.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Res je.

Morda ni slaba ideja malo iti čez stare slike (v Raziskovalcu označit, da naj prikazuje goriščno razdaljo) in pogledat - v katerem območju je največ slik. Če je skoraj vse na minimumu (35 ali 28 milimetrov), potem je jasno...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.999
5.107
113
Citat:
Uporabnik Fiatista pravi:
). Edino, kar pogrešam, je ŠIROKI KOT. qrc.

SX200 ima široki kot 28mm. In ravno včeraj sem ga v izložbi v Nemčiji videl za 260 eur.
Ima pa malo počasnejše leče kot SX120.