Canon A650 IS vs Canon S5 IS

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Živ, mene pa zanima kaka je razlika med aparatoma:
Canon S5 IS
Jst predvsem razumem da ima prvi 12, drugi 8MP, ampak kaj to pomeni v praksi? Aparata ne rabim za nobene posebne namene, rad pa bi, da lahko kej probavam, če me prime...
evil.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
...a potem je A650, 12MP, ''boljši'' edino v tem, da lahko razvijaš večje slike, ali ima še kake prednosti?
...Pa še nekaj...A je Canon G7 bistveno boljši od Canon S5? Na G7 me moti, ker nima vrtljivega monitorja in nobene oblike!
rolleyes-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
178
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
hm... G7 ni tko zlo fajn, kt so recimo njegovi predniki. ma par pomankljivosti.

oblika naj te ne zavede, sem ga mislil nabavt kot en tak mejhn back up, za svojo ostalo mašinerijo...

kar se tiče megapikslov. ni vse v tem - recimo - pri DSRL-ju nekako že, ampak problem je v tem, da nagnetejo te megapiksle na majhno področje, kar začne slabše učinkovati na sliko.

lep primer tega je Canon Eos 350D prot 400D. ima 400D menda malenkost slabšo sliko, ker ima na isti površini 2 mpix več...

ampak - to so recimo malenkosti...
smile-1.gif


ne bi rekel, da je nekoliko boljši A 650
dejansko je S5 precej bolj uporaben, že samo zarad 12x zooma...
wink-1.gif
pa mislim, da ma večji senzor
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Pri megapikslih se drži pravila več je manj.
Kot ti je že bilo svetovano vzami raje tega z manj MP, pa boš imel manj šuma na fotkah in boš posledično bolj zadovoljen z aparatom.
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Odvisno kaj rabiš, (neposredna primerjava TUKAJ ) - razlika pa je v tem, da ima 650 večji senzor, se pravi da je kvaliteta fotografij skoraj garantirano boljša, je pa res, da ima objektiv manjši razpon, svetlobno slabši. Je pa aparat seveda manjši, lažji.