Camox Rocky 2008 skuter

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Bom kar v tej temi vprasal za skuterja, kaksne blokade uporabljajo ? Gre 50 km/h, na rocki za gas pa se ful placa.
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Tuki boš zihr zvedu...
smirk-1.gif


Klikenzi
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Bom kar v tej temi vprasal za skuterja, kaksne blokade uporabljajo ? Gre 50 km/h, na rocki za gas pa se ful placa.

Hmmm nekateri skuterji majo elektronske blokade nekateri mehanske. Tist z mehanskimi so vsaj včasih meli blokado na auspuhu, variomatu in še nekje samo se zdej ne moram spomnit. Kako ma tvoj pa ne vem.
 

bmwm3csl

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
21. jul 2007
1.430
0
36
32
Domžale
Citat:
Uporabnik Zorroslav pravi:
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Bom kar v tej temi vprasal za skuterja, kaksne blokade uporabljajo ? Gre 50 km/h, na rocki za gas pa se ful placa.

Hmmm nekateri skuterji majo elektronske blokade nekateri mehanske. Tist z mehanskimi so vsaj včasih meli blokado na auspuhu, variomatu in še nekje samo se zdej ne moram spomnit. Kako ma tvoj pa ne vem.

verjetno na fergazerju
tongue-1.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Dela odlicno, moti me samo to, ker ima prenizek prosti tek, okoli 1000 obratov, mora pa imeti 1800 obratov. Pa sem nastavil na 1800 je pa potem problem, ko se peljes in spustis gas, motor se nekaj casa vlece, namesto da bi zacela kompresija motorja zavirat, kar posledicno pomeni, da je treba zavore bolj mocno stiskat. Dal sem nazaj na 1000 obratov, sicer mu vcasih zagon dela tezavo, ker ko startas, ne dobi zadostnih obratov in je treba vzig ponovit, ampak vseeno boljse to, kot pa nesreca na cesti, ce bi bilo treba kje hitro zavirat in bi motor se kar vlekel. Bom imel kmalu prvi servis in mi bo potem to zrihtal, ce se bo dalo.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
jaz sem tudi oba gledal, a se nisem odločil še za nobenega. bi bil pa bolj naklonjen sachsu. se mi zdi, da mora nemška kakovost (kao) malo bolj držat. pa spletna stran od sachsa me je malo bolj prepričala. če bi se odločil za nakup, bi mel sachs pri meni prednost pred camoxom. tudi mreža pooblaščenih prodajalcev je večja.
 

jenej

Pripravnik
18. jul 2007
60
0
6
40
Citat:
Uporabnik Vrsho pravi:
Torej priporočaš nakup... Poleg tega sem gledal tudi Sachsove skuterje in se nekako ne morem odločiti. Očitno bo treba it res oba poskusit in bomo videli...

Sachs SX1 je taprava izbira. Dobra izdelava, odlicna ergonomija (probaj se vsest na njega in ostale skuterje in primerjaj) ter dober motor, zelo lepo "cukne " v startu. Predvsem pa je dobra cena/kvaliteta.

Lp, Jenej
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ja priporocam nakup. Masiven sedez, dobro se pelje, sel sem na izlet, okoli 120km na obe strani, brez problema, pa se videz mocnejsega skuterja daje zaradi plastike. Me je ze marsikdo vprasal, ce je 125 ccm.
smile-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Sem govoril s serviserjem, ki je pooblaščen tudi za Sachse in je rekel, da je soliden izdelek, vreden svojega denarja.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
a speedforce ma res švohnejši motor?
ker v bistvu mi je bolj všeč kot SX1.
jenej, a veš kaj?
 

brancin

Zelenc'
27. apr 2008
19
0
1
Domžale
Jaz se na skuterje na žalost nič kaj dosti ne spoznam.Iščem najboljšega oz.najbolj varnega za najboljšo ceno.Pa imam nekaj vprašanj? Kaj je bolj pomembno pri nakupu?
1.Da ni Korejski itd
2 Kaj je z kolesi velikost mislim , je to pomembno?
3 KM eni so od 1 do 5
Če kdo ve kaj je bolj varno za okretnost pri vožnji večja ali manjša kolesa.?
Pa še mnenje za tegale.
http://www.avto.net/2004/motornaKolesa/oglas.asp?id=2168666
 
Nazadnje urejeno:

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Da ni Korejc, Kitajc ali kak drug Azijc je zmotno mnenje. Moras vedet, da je ta narod najvec na taksnih dvokolesnikih in ce njim sluzi, zakaj nebi tudi nam. Pri avtomobilih je tudi isti drek, ce je Nemec se ni sigurno, da ne bo sraufanja. Seveda vse pri normalni uporabi.
 

jenej

Pripravnik
18. jul 2007
60
0
6
40
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
a speedforce ma res švohnejši motor?
ker v bistvu mi je bolj všeč kot SX1.
jenej, a veš kaj?

Motorji so vsi zablokirani na 45km/h, torej dajo v praksi od sebe 1,5 do 2 konjske moci. Ni razlike v zablokiranih. druga stvar je kako ima to moc porazdeljeno, to se doseze z valjski in fedrami. V bistvu odblokiranja koles z motorjem ne podpiram, po drugi strani pa je to matranje masine. Za izgled med SX1 in Speedforcom menim SX!, predvsem zaradi cene in njegove ergonomije. Na SX1 se sedi dosti lepse.
Ce te se zanima se kaj, kr vprasaj.
 

jenej

Pripravnik
18. jul 2007
60
0
6
40
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Da ni Korejc, Kitajc ali kak drug Azijc je zmotno mnenje. Moras vedet, da je ta narod najvec na taksnih dvokolesnikih in ce njim sluzi, zakaj nebi tudi nam. Pri avtomobilih je tudi isti drek, ce je Nemec se ni sigurno, da ne bo sraufanja. Seveda vse pri normalni uporabi.

V bistvu se pri nekaterih modelih vidi da je iz vzhoda, nekatere firme pa se potrudijo pri izdelavi. Je pa tudi zelo odvisno od modela, ali je vstopni do1k€ ali je "spica" nad 1k€. (recimo nekak takole). Ni pa tu nekega pravila. Tako kot si rekel, tudi ce j eproizveden v EU se ne pomeni, da se ne more kvariti ali imeti kaksne napake. Pa tako ali tako se malo skuterjev proizvaja v EU (hint -> predraga delovna sila). Nekateri od njih so skonstruirani v Evropi in tukaj se predvsem pozna razlika.

Lp, Jenej
 
Nazadnje urejeno: