Čaji - takšni in drugačni

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Pravega samo iz čajnice, ker nekako ne zaupam tistim prahom, ki jih prodajajo v vrečkah.

Gre pa mi na živce, kako pripravljajo čaje v nekaterih lokalih - imajo se za čajnice, če prodajajo čaje v tistih malih železnih čajnikih...
Nabutajo noter čaja, da je po treh minutah prav nagravžno grenkega okusa
jezen.gif


Sicer pa, ko smo že pri tej temi - si grem narediti enega zelenca, imam vse potrebno tudi v službi
grin1.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Zadnje čase nekam veliko pijem kamilice, sploh med vikendom, ko me dajejo dehidracija, vrtoglavica in boleč želodec.
evil.gif

Če zbolim, spijem vse kar se najde od planinskega čaja do šipka z veliko limone in medu.
Med tednom pa pijem njihov čaj. Ker bi me verjetno pobralo, če bi pila čaj brez vsega, si ne morem pomagat, da ne bi notri dala žlico medu.

03c25dcc-cfc7-463f-8c8e-88a49ae774ac_main_Spiced-orange270.jpg
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Načeloma sem zaprisežena kofetarica, ampak že 2 x sem morala za kakšna pol leta čisto prenehat s kavo (želodec je protestiral), tako da sem takrat odkrila čaje - zeleni oz. skoraj rajši črni, malo sladkorja in mleko. Čeprav sem spet na kavi, poskušam kakšno zamenjat s pravim čajem.

Kot zgoraj nekomu se tudi meni 1001 cvet ter podobni pravi čaji ne dopadejo preveč, všeč mi je pa npr. Liptonov Yellow Label.
Skoraj vsi moji čaji so iz vrečke - ker jih ponavadi pijem v kafiču ali pa v službi.

Z zeliščnimi pa vsak dan jutro začnem -> ob zajtrku seveda, ker kave na prazen želodec ne morem pit. So pa meta, lipa, šipek ipd...sadnih ne maram preveč. Prav tako ne pravi čaji z okusom sadja oz. mete ipd.

Od letos dalje mi gre grozno na živce božični čaj - dobila ene 5 paketov, vonja in okusa sem se prenažrla v cca 2 tednih, zdaj se pa valja po omarah...
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
ksz


jst sem tut že nekaj časa frik na čaje. Najraje imam tiste iz čajnice-včeraj nabavila enega novega (cloud nekaj...), noro dober. Sicer je pa moj najljubši iz čajnice mandljev piškotek z malce sojinega mleka in domačim medom
cheer.gif

Prave čaje pijem tu in tam, če sem ravno zaspana zjutraj-kak twinnings v službi, kokos / cimet / karamela iz čajnice doma. Dobri so mi tudi yogi in ayurvedic čaji...mmm...ravno zdaj pijem ayurvedic choco chilli...njami
wink-1.gif
Drugače pa včasih tut kak zeleni čaj spijem-pina colada iz čajnice je dost kul.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Pa kaj je s temi čaji? Jaz pa običajno čaje pijem samo pozimi, z veliiiko sladkorja, ker čajev iz vrečk ne prenesem brez sladkorja ali medu. Brez dodatkov pijem samo domače zeliščne čaje
cheer.gif

Ne prenesem mrzlega čaja (tako kot mrzle in nesladkane kave ne), čeprav bi bil boljši kot sladkana voda.

Kaj je tako dobrega na teh čajih? Ker bi jih sama tut rada z veseljem pila, pa ni ne gre.

Aja, moji najljubši: od 1001 cvet samo okus jabolka (najboljši od vseh jabolk), Milford (Kirsche&Banane), Teekanne (Zen Chai).....torej s čim naj "začinim" čaj, da bo piten, pa hkrat ne preveč "redilen"?
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Jaz sem si prejšnje leto nabavila cel kupih nekih zelenih in črnih čajev, večina od teh je imela še cel kup sadnih arom ... ampak mi nič od tistega ni potegnilo. Pila sem jih pa brez vsega.
Potem sem slučajno enkrat v maxiju našla tega mojega in tega pijem z medom. S sladkorjem čaja nikoli ne sladkam, razen če je res sila. Enostavno mi je ful okusen in komaj čakam, da se ohladi. Ne pijem pa čaja vsak dan. Samo takrat, ko mi je mrzlo.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Najboljše je piti sam čaj, brez dodatkov, saj je takrat okus čaja najbolj izrazit in je tudi najbolj okusen.
Če pa že pač moraš kaj dodati, pa je verjetno še najbolj zdrav med.

Čaj je pač čaj, lahko je samo tekočina, s katero napajaš svoje telo in mu tako zagotavljaš zadostno količino tekočine, lahko pa je tudi pravi obred.
wink-1.gif
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
mogoče kdo ve kakšne so cene čajev na merico npr. v "čajnici" v city parku?


LP
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Ste kje zasledili zeleni čaj Jamajka?

Zeleni čaj, koščki papaje in ananasa, cvetni listi sleza in vrtnice, koščki jagod in malin, aroma z okusom eksotičnih južnih sadežev.

t_Ital_caji-63.jpg


Danes sem ga pila v eni gostilni in je čudovitega okusa.