Čaji - takšni in drugačni

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Ste ljubitelji čajev ali ste tu sami kofetarji?

Jaz sem že več kot leto samo na čajih, saj sem prej tudi pila čaj, ampak ne toliko. Zdaj pa sem že skoraj obsedena s čajem. Vsak dan spijem najmanj en liter čaja - sadnega, zeliščnega, domačega, karkoli. Poleg tega pa še občasno prave čaje. Večinoma pijem samo čaje in pa še vodo, kaj drugega bolj redko.

Najljubša sta mi šipek in kamilica. Poleg teh pijem še raznovrstne sadne čaje. Všeč so mi tudi domači zeliščni čaji. Vse to seveda nesladkano. Včasih dodam še kakšno limonco - recimo če me kakšen prehlad muči - ali pa mogoče žlico medu, če je kakšen čaj kiselkast, da oblaži okus.

Trenutno se mi na polici nahajajo šipek, domači lipovec, nekaj sadnih čajev - Teekanne Fruit Love, Milford Apple in Fix Fruit in še nekaj pravih čajev.

4371.jpg


Pravi čaj imam najraje zeleni z malo sladkorja. Mleka ne dodajam. Rada imam prave čaje s sadnimi okusi - češnja, breskev, všeč mi je tudi kokos in vanilija.
Sem pa nedolgo nazaj poskusila tudi beli čaj in mi je zelo všeč. Trenutno uporabljam okus jasmina in mi je zelo dober.

Seveda pa je ob pisanju tega posta zraven mene skodelica s čajem
cool-1.gif


Kakšni uživalci čaja pa ste vi?
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Kave ne pijem, mi je pa jutranji obred ogromna skodelica zelenega čaja vanilije z medom in mlekom,...temu se ne odpovem, ker je moja mala razvada
grin1.gif
Do sadnih čajev nimam nekega posbnega odnosa, črnih ne pijem, beli mi je pa dober jasminov...
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Včasih mi zjutraj ne paše kava in si naredim čaj. Najrajši pa pijem češnjev/višnjev sadni čas z veliko limone in sladkorja.. potem pride tak poln okus and I like it
smile-1.gif
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
zadnje čase, kadar pijem čaj, pijem samo neke zeliščne, brez sladkorja...sem se dve leti nazaj odvadla pit sladek čaj.
zdej mam doma neki v zelo močni rdeči barvi, ne vem kaj, pa tud okus ni lih prijeten
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Kitajski zeleni čaj (skoraj) vsako jutro. Kave zjutraj ne pijem...včasih čez dan, ampak redko. .


Me pa zanima, če kdo ve čigav čaj imajo v lokalu Playa v BTC, ker je bil zelo dober.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.324
953
113
Čajev niti ne pijem... Za pogret pa najraje spijem kakega planinskega ali pa lipovega (po možnosti domačega)... Sem pa zadnjič odkril tale čaj, ki ima zame odličen okus in še strašno lepo diši...
grin1.gif

soncnojutro.jpg
 
Nazadnje urejeno:

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Čaja se pri nas spije veliko, vsaj en vrč (1,7 l). Kuhamo pa najraje zeliščnega (lipa, planinski, meta), sadni vsebujejo umetna barvila. Ne maram pa šipka in hibiskusa... ja, saj vem, da sta dodana večini čajnih mešanic.

Mi je pa zelo všeč čaj veseljak, ki ga kupim v čajnici, vsebuje pa robido, meliso, meto, šipek, janež, pa še kaj... z medom je odličen za pred spanjem!
Čaja običajno ne sladkam (sem se odvadila), občasno dam noter žlico meda.

Sicer pa imam rada naslednje prave čaje: zeleni z jasminom, roiboos organic, mate in beli čaj. Mi pa čaji nadomeščajo kavo - ritual je tak, da zjutraj kava mora biti, sredi dopoldneva pade kak čaj, po kosilu spet kava, če je potrebno, pa še popoldne en čaj.
Zeliščnega pa kjerkoli in kadarkoli!
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Vsako jutro pijem Bebe čaj (zeliščni), po poldnevu še rdečega, ki je ibr hud (1001 cvet al pa Podravka). Sadnih in pravih čajev pa ne maram.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
sem pred pol leta zamenjal kavo s čajem, pa od takrat brez njega ne morem. pijem pa izključno prave čaje, pa še to ne sme bit od podravke ali pa od 1001 cvet, kr imajo ogabne. zdaj sem trenutno na twiningsu. spijem pa min 4 šalce na dan.
cheer.gif
tud sladkor sem odj...., kr se mi zdi da sam pokvari okus.
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Mene pa zanima, če pijete prave čaje iz čajnice ali vrečk? Ker se mi zdi okus tistih iz čajnic neprimerljivo boljši...
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Jaz pijem oba primera. Je res, da so tisti iz čajnice boljši, da je okus bolj izrazit, se pa najdejo tudi tisti iz filter vrečke, ki so dobrega okusa. Je pa tudi sama priprava pravega čaja iz čajnice nek obred.
smile-1.gif


Sem pa nekje prebrala, da naj bi pravi čaji iz filtra vsebovali več kofeina, ker so lističi v teh vrečkah bolj zlomljeni in manjši in se iz njih izloči več kofeina. Tako da verjetno tudi to vpliva na sam okus čaja.
 

martin

Pripravnik
9. avg 2007
132
0
16
Trenutno stanje v omari je kakšnih 8 vrst pravega čaja. Precej enakomerno razdeljeni po vseh treh barvah, ki kaj veljajo. Črni za zjutri, kasneje rdeči in zeleni.
Vsi razsuti in nearomatizirani.
Prav tako vedno brez dodatkov. Edino črni assam občasno s par kapljami mleka, vsem ostalim to preveč pokvari okus. Sladkor je pa tako ali tako bela smrt
smile-1.gif
.

Imajo vsi precej kratek rok trajanja v omari, edino en zeleni, ki sem ga kupil sami iz firbca zaradi oblike me bo pa pomoje preživel. Grejpfrut je neskončno sladek proti njemu
smile-1.gif


Ampak dobri turški kavi se pa vseeno ne odpovem sem pa tja.

Pa občasno pijem metin čaj, samo ga ne priznavam za čaj.Camellia sinensis al pa nič
smile-1.gif


lpm
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Citat:
Uporabnik Grisbi pravi:
Mene pa zanima, če pijete prave čaje iz čajnice ali vrečk? Ker se mi zdi okus tistih iz čajnic neprimerljivo boljši...

oboje. sam iz vrečke največ.
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
na žalost se morem izogibat vsem zelenim/črnim/pravim čajem
frown-1.gif
dokler sem jih lahko še pila je bil moj najljubši pravi čaj z okusom vanilije.
zadnje čase pa pijem meto, planinski čaj, pa sadne če ravno drugega ni. brez vsakeršnih dodatkov obvezno. pa tudi nisem nevem kakšna ljubiteljica čajev. se mi ne da čakat da se shladi na temperaturo primerno za pitje
smile-1.gif
 

Supergirl

Pripravnik
1. feb 2008
321
0
16
ksz

Hojla!

Odkar je moj dragi nekaj let nazaj zmanjšal konzumiranje kave in le-to nadomestil s čajem, so se v naši omari zamenjali takšni in drugačni čaji. Zmeraj prisotna je meta, nekaj časa ji je bila trdno za petami melisa (pure), pol melisa s hruško, zdaj se ubadamo s pomarančo in divjimi češnjami, kaj bo čez par tednov, pa sam Bog ve...
grin1.gif

Jaz sem še zmeraj pristašinja dobre jutranje kavice (nikoli turške, zmeraj ali Nescaffe ali bela kava v lokalu), pa še ene, da sploh začnem govoriti, pa ena po južni, pa ena po kosilu
grin1.gif


Lep pozdrav, pa
roza.gif
 

nepot

Pripravnik
2. sep 2007
646
0
16
Beer City/Knežje mesto
Je kje u Celju še odprta kakšna čajnica oz. prodajalna čajev? Vem pa da je čajnik že nekaj časa zaprt,prav tako trgovina v šparu....Kakšen predlog celjski grofje?
smile-1.gif
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Jst sm tudi ljubiteljica čajev, sploh pozimi mi je fajn pit čaj. Najbolj pogosto pijem kakšne sadne mešanice, najraje od Milforda ali Teekanne...se mi zdi, da so bolj močni in imajo res fajn aromo. Pa tudi zeliščne, npr. mešanice a la planinski čaj, hibiscus, tiste za želodčka, itn. Med delovnim časom v službi si privoščim kako skodelico ali dve zelenega čaja, lahko z okusom mete ali limone. To mi nadomesti kavo, ki jo spijem le eno skodelico zjutraj, ko pridem na šiht oz. ko vstanem, kadar sem doma. Mleka ne dajem v čaj. Je pa res, da so sploh zeleni, črni čaji bolj fajn iz čajnice, ampak za na hitro v službi je vrečka bolj priročna.

Čaj ponavadi pijem z žličko medu, včasih stisnem limono. Sladkorja ne dajem v čaj.
 
Nazadnje urejeno:

xaxid

Pripravnik
22. avg 2007
576
0
16
vsaj liter zeliščnega čaja dnevno. sladkano z domačim medom.
zeliščni čaj pijem že več kot petnajst let od istega "proizvajalca", prave legende, ki sicer izdeluje tudi odlično zeliščno mazilo.