Bullterrier

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Zdravega mladiča, lahko tut nekoliko starejšega, do enega leta, kupim takoj.

Pogoj so le testi sluha, slikani kolki, zaželen rodovnik, ni pogoj, pripravljeni plačati tut nekoliko več.

Barva ni pogoj, le da je zdrav.

bullterrier.jpg
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
a je še možno gršega in bolj napadalnega psa kupit?
Ej, kot priznan mednarodni vzreditelj se sprašujem, ali imate res vsi male lulčke, da se morate postavljati z takšno napadalno grdobo??
Mislim, narobe svet!
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Mislim da ni čisto nič bolj napadalen od čivave! Vse je odvisno od tega, kako je pesjanar naučen! Lepota je pa relativna stvar. Jaz bi sicer veliko raje imel stafforda ampak tudi tale mi je všeč po svoje.
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
To enostavno NI RES!
Z selekcijo se je ta pasma razvila do tega, da je zelo napadalna do drugih živali. Parili so samo najbolj napadalne živali.
Veš, je zelo velika razlika med tem, če te nalaja čivava ali staff.
Veš kaj vidim na cesti? Da imajo takšne pasme samo cigani , čefurji in čudni osebki ( z manjvrednostnim kompleksom ) ki s tem mislijo, da so sedaj vsemočni.
Res je dosti odvisno od lastnika! Ampak, ne pa vse!! Veliko je tudi v genih.
Ko si kupiš to svar si ne kupiš psa ampak probleme. In NE spoštovanje drugih, ampak strah in prezir. Si tega želiš?
In roko na srce: pes je grd kot smrten greh.
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik mamomu pravi:
a je še možno gršega in bolj napadalnega psa kupit?
Ej, kot priznan mednarodni vzreditelj se sprašujem, ali imate res vsi male lulčke, da se morate postavljati z takšno napadalno grdobo??
Mislim, narobe svet!

Pokazi mi primer ko je bullterier (ne pittbull!) razcotal koga v sloveniji? jaz pa ti bom pokazal kup primerov,
ko so klali rottweilerji, dobermani, tisti trije mastifi ki so skoraj ubili žensko al moškega, pa kolko še je
neprijavljenih napadov.

Ta pes sodi pod sam vrh specialnih pasem, cene so noro visoke (sam si nakupa nebi mogo privoščit,
pomagam pa pri nakupu), zdravega mladiča dobit je misija napol-nemogoče. Ti psi so v osnovi bili
uporabljani za lov na podgane, so mali, hitri in neustrašni. Argentinske doge so bile namenjene za
lov na divje prašiče. Rotweiler in doberman sta delana za čuvaja, morilska stroja ponoči za ograjo.
Napolitani so znani po tem, da so "čuvali" italjanske fante, če razumeš... Nemški ovčar je taka super pasma,
upam da veš kaj je bla njihova glavna naloga v (za prvo nisem ziher) drugi svetovni vojni v navezi z židi....
Pittbull se je razvil kot poceni pes za boje, povprečen mladič stane od 100 do 200€, kupi si ga lahko vsak.

Zdaj pa mi reči kako zveni ta terier po zgodovini, napram ostalim... Malo nedolžno ne? Vsaj za moje pojme.
In nekdo ki ima namen dat 2000€ za psa, ga nebo mel za karkoli v zvezi z napadanjem, ker je enostavno
predrag za to kaj nudi. Raje vzames rotweilerja, ki je več kot pol cenejši, in povzroča več škode...

Sicer pa nevem zakaj ti to pravim, če si pa nek vzreditel...

Sicer pa si poglej mojo pasmo ki jo vidis pod mojo rumeno slikico, pa mi povej kolko "rad bi mel napadalnega psa"
tip človeka sem (kupec ki kupuje tega psa ima isto lenobo kot jaz)...

Da ne omenjam, tudi če imas denar za tega psa, in si ga želiš, če bo vzreditelj začutil negativno energijo,
v smislu, da gre pes v napačne roke, ga nebo prodal. Idi na bullterier slovenski forum, ljudje v vrsti stojijo
po pol leta za zdravega mladiča.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik mamomu pravi:
To enostavno NI RES!
Z selekcijo se je ta pasma razvila do tega, da je zelo napadalna do drugih živali. Parili so samo najbolj napadalne živali.
Veš, je zelo velika razlika med tem, če te nalaja čivava ali staff.
Veš kaj vidim na cesti? Da imajo takšne pasme samo cigani , čefurji in čudni osebki ( z manjvrednostnim kompleksom ) ki s tem mislijo, da so sedaj vsemočni.
Res je dosti odvisno od lastnika! Ampak, ne pa vse!! Veliko je tudi v genih.
Ko si kupiš to svar si ne kupiš psa ampak probleme. In NE spoštovanje drugih, ampak strah in prezir. Si tega želiš?
In roko na srce: pes je grd kot smrten greh.

Mešaš pasmo pitbull (niti ni priznana pasma) ki stane 100-200€, ta bull pa 1300-2500€, pokaži mi
"zakompleksanca" ki bo dal tolko denarja, za takega psa, če pa bo za 10% te cene dobil še hujšega psa,
za katerega mu nebo treba stat v vrsti...

Lepota je pa relativna. Eni se zgražajo na cesti (vidim kako gledajo mojga psa in jim je ogaben),
pol so pa tu spet mimoidoči, ki počijo vrečke na tla in vprasajo če ga lahko pobožajo.

Je pa res da imajo agresijo v sebi, saj so tipa "bull", mam eno najbolj lenih pasem na svetu,
len je tak da z glavo v skledi zaspi, leži po 14 ur na dan, pol ure sprehoda pomeni 2 uri dremeža,
ampak ko vzamem žogo, zna pokazat konček agresije, a sem to popolnoma "zatolkel" tako
da niti ne renči, ko je renčal, jih je dobil z časopisnim papirjem. Vglavnem zna bit agresivna
pasma, sicer pa katera pa ne, zlati prinašalec je mogoče kamilica, vem pa za srnico ki ima
karakter mike tysona... Vse je v lastniku.
In prebrali boste na vseh pasjih straneh, da je to pes ki je "klovn" vseh psov, saj ima izrazit
čut za zajebancijo in "jezenje" lastnika...

recimo sledeč video je zanimiv, razume, da če se vrti v krogu, se mu zvrti v glavi, kar mu je smešno
(kot otroci ki se vrtijo v krogu, popadajo na tla in se smejijo)

http://video.google.com/videop...h&plindex=4
http://video.google.com/videop...h&plindex=4

Ja! Ta pes se dejansko zna igrat sam s sabo.

Res pa je, da ni vse tak rožnato, saj ob neumnem lastniku zna bit zelo nevarno orožje. Te videje iz ringov
preziram.

Ta pes ne živi z lastnikom, ta pes živi za lastnika, pes je tako inteligenten, da bo svoj bioritem prilagodil lastniku,
če lastnika čez dan ni doma, bo čez dan spal, ponoči bo pa z vami. Pes se igra z lastnikom, tudi če se mu neda...

upam da se bo oglasil kak lastnik te pasme, pa malo stopil na mojo stran in predstavil to čudovito pasmo.

http://video.google.com/videop...h&plindex=4

http://video.google.com/videop...h&plindex=4
 
Nazadnje urejeno:

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Poglej, kaj sem napisal v mojem drugem postu :
Z selekcijo se je ta pasma razvila do tega, da je zelo napadalna do drugih živali.

Povdarjam : DO DRUGIH ŽIVALI ( PSOV )
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ti pa preberi, da sem ti napisal da je vse od vzgoje odvisno.

Enako oz. bolj napadalni so tut rotweilerji, dobermani, argentinske doge, napolitani in ostali mastifi,
nemški ovčarji, jebeni kraški ovčar zna bit neugoden, pittbuli itak, celo moj bulldog zna pokazat agresijo,
ampak smo jo ukrotili ze pri mladiču... In napadalnost je pogojena z zgodnjo ne-socializacijo, kot pri vseh
psih.

In povej mi za en primer v sloveniji, ko je napadel bullterier, jaz pa ti bom pokazal kopico primerov
rotweilerjev, pitbullov, mastifov, nemških ovčerjev in ostale kosmate popadljivce.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik mamomu pravi:
Poglej, kaj sem napisal v mojem drugem postu :
Z selekcijo se je ta pasma razvila do tega, da je zelo napadalna do drugih živali.

Povdarjam : DO DRUGIH ŽIVALI ( PSOV )

Ok, pol pa mi razloži kako deluje piknik slovenskih bullterierjev, kjer je na kupu 40 psov... (ene in iste pasme)
Vsi so na špagah in z nagobčniki ane?

(dokler ne najdem videja kjer se podi naokoli čez 30 bullterierjev bom dal ta video)
https://www.youtube.com/watch?v=pHILBEm0G-U

Agresiven na pse je tut sosedov jazbečar, v mojga se bi spustil v momentu...

Sicer pa če je agresiven do drugih psov (nič bolj kot kak rotweiler ali kaka argentinska doga),
pri "zdravem" lastniku tut nebo imel možnosti napadat...

In ta pes ni čuvaj... Težko si predstavljam agresivnega psa ki ni čuvaj...

S selekcijo se je razvil tut vsak drug pes o katerih je možno brat po časopisih...

Dobil sem informacijo, da v sloveniji še ni prijavlenega ne napada ne ugriza bullterierja... (kar je relativen pojem,
ker je teh psov zelo malo, večina pri preverjenih lastnikih pa tut informacija ni preverjena)

Res mi ni jasno da kot nek vzreditelj ne priznavas te pasme kot "dobre", saj z vsemi veterinarji, vzreditelji
xy pasem kaj sem govoril, so vsi rekli da se tej pasmi dela velika krivica...
Ta pes ima edino slabo lastnost, da je eden najbolj specifičnih oblik in karakteristik, pač ta jajčasta glava
ne paše nikomur... V mariborskem parku se psrehaja en bel samček ki nori za frizbijem, pa se za ostale
pse ne zmeni, dokler mu ne poskušajo sunit frizbija, pa še to vzame kot igro...

No kakorkoli, itak neboma prisla do konca, vsaj bo trdil v svoj prav, stem da jaz poznam 3 te pse "osebno",
ti pa vrjetno nobenega, tut prebral sem ze ogromno o njih, kakorkoli... Kako pa "žanjejo" pokale na rastavah
pa bi vrjetno mogo vedet... (kar mogoče z agresijo res nima nič skupnega)
 
Nazadnje urejeno:

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Takšen pes še ni nikoli dobil BIS. Zdaj pa nehaj razpredat, ker vidim, pa si "prepričan" v svoj prav.
In JA, v kinologijo se bolj spoznam kot ti!
Zakaj že so ti psi prepovedani v določenih državah?? Ker so tako miroljubni? Nehaj si zatiskat oči in sprejmi tudi drugo mišljenje. Ali, pa ga vsaj poslušaj.
Jaz sem končal!!
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
V mariborskem parku se psrehaja en bel samček ki nori za frizbijem, pa se za ostale
pse ne zmeni, dokler mu ne poskušajo sunit frizbija, pa še to vzame kot igro...

To se ti zdi normalno !? Haloooo !
Kaj pa ko se bo psu strgalo ? Potem pa nihče nebo nič kriv.
Psi so mi všeč, sploh črni ... ko sem gledal videjo tisti mladički ... itd, ampak ko se spomnim oddaje iz RTLa ko je takšen pes raztrgal svojega lastnika, pa se potem vprašam ... kaj bilo bi mi tega treba ?
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik Fiatista pravi:
Mislim da ni čisto nič bolj napadalen od čivave!

S tem, da ko ugrizne Čivava, te samo uščipne, tale pes ti pa lahko odgrizne roko
bonk.gif


Se strinjam z vsem kar je povedal @mamomu!!!

In osebno, če srečam takega psa, grem čez cesto ali 10m bolj levo/desno, čeztudi je na povodcu in četudi lastnik za mano vpije, da ne grize
grin1.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Bral članek o bullterierju, nič manj nevaren in nič manj močan od pitbulla, to da je v sloveniji več napadov recimo nemškega ovčarja pa je logiš, če je psov ko dreka.

Mx, se ti zdi da boš s tem oglasom dobil kakega mladiča?
smile-1.gif
 

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
V katerih državah? Govorima o bullterierjih ne?

A niso v Franciji prepovedal razmnozevanje teh psov, ker pac hocejo pasmo iztrebit?