Buletproof dizel karavan

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
No šit, res?
bonk.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Seveda da ni, sicer pa je to ženin avto za mulce vozit v šolo in vrtec ... no pa za na morje je tudi dober ... jaz osebno ne maram dizlov, R6 bencin je tisto pravo.
zmaga.gif
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
mazda 6 100kW, l.2004 brez DPF, po moje bodo prej zgnili zadnji blatniki kot pa crknil motor. Trenutno 170000 na nevemkoliko podlage.
Važno da so podložke na injektorjih zamenjane in očiščeno sito na karterju.
 

Niki11

Pripravnik
22. feb 2013
192
1
18
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
kupi korejca. delajo bp. samo tankaš in voziš

Iz izkušenj drži kot pribito. 1.6 dizel karavan cee'd. Pa še rabljene dobiš s slovenskim poreklom, ne pa iz uvoza z X kilometri. Je pa res, da ne zgleda tako veličastno kot kakšen na prvi pogled bleščeč BMW iz Nemčije, ki so ga ravnokar pripeljali iz kemičnega čiščenja in od avtoelektričarja, ki mu je zbil kilometre za 300K.
bonk.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
ojnica, kdo pa, zobna miška?

1.9 BXE itd. se spod podirajo, pomeni ribajo spodaj na glavni gredi
tričetrt zaradi predolgega intervala, premalo olja
Če smo čisto natančni so problem ojnični ležaji. In pa po mojih podatkih to v boldanem žal ne drži. Poznam 2 avtomobila, ki jima je razsulo motor pri cca. 70.000 km, redno servisirana na pooblaščencu na 15.000 km. Se pa strinjam, da longlife interval to zadevo potencira zaradi slabšega mazanja ojničnih ležajev.
Ravno tako ni nujno, da bo vsak BXE motor razneslo; odvisno, če imajo problematično serijo ojničih ležajev noter (tega pa žal noben ne more preverit). Poznam jih nekaj, ki še vedno lepo delajo, pa so preko 200.000 km.
Hkrati poznam dva, ki sta šla ojnične ležaje preventivno zamenjat. Stvar stane 250 EUR in imaš potem mir. Ti novi ležajo naj bi bili neproblematični.
Še fotka ležajev po 90.000 km (preventivno zamenjani).

Več sem pa že tukaj napisal, ne da se mi ponavljat.

@Fusion: 1.9TDI brez DPF-ja, malo kilometrov, prvi lastnik, 250 EUR za menjavo ležajev in si zmagal. No, razen če bo sklopka ali DMF za zamenjat
evil.gif
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Dobri so bili kake MB 200 ali 250. Tm letnik 85
grin1.gif
. Lahko rečem kako za Alfe, ker je ena v bližini, ki jo poznam. Motor BP, podvozje je problem; roke. Prtlažnik? ni to res karavan.
Sam furam že tretjega mondeota. Kilometri pri vseh 300000+ in kakih hudih stroškov ni bilo. Razen pri tazadnem sklopka, ki je bila skor jurčka pri 250 tisoč na števci.
Prjatu ma Audija sline A4, 130 konjev, 2003. Avto rabi sprotno vzdrževanje in to je to. Tut 300 jurčkov +. Sam prtlažnik je sromen, zelo skromem. Kot Alfa recimo.

Pri vsakem boš mogel vsaj servis nardit, aku. menjat, bremze, jermen kak al pa cev za vodo. Pri vseh boš mogel podvozje poštimat slej kot prej, ker ceste vzamejo svoje.

Če češ se furat brez stroškov, menjav olja,... sam tankat, potem kupi 1.4 Renault 19
cheer.gif
. Motor je res za popizdt dober, res neuničliv skoraj.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
imaš katerga specifično v mislih?
honde skoraj nimajo dizla.
ponudba mazd je tudi boga (al pa imam prevelike kriterije)

Trenutno jih je na netu 151
pozdrav.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
ksz

Jaz tudi na BMW-ju 320d nimam pri skoraj 250k km nobenih večjih težav, obnovo turbine in menjavo amortizerjev smatram pod redno vzdrževanje, ostalo le redni servisi ...
smile-1.gif

Ja ampak to ti samo misliš da imaš toliko km
smile-1.gif
 

woowek

Tajkun 08
7. sep 2007
693
1
18
Bližam se 250k km pa zaenkrat TOK TOK po lesu še vse dela in samo redni servisi in velik servis.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
ksz

Jaz tudi na BMW-ju 320d nimam pri skoraj 250k km nobenih večjih težav, obnovo turbine in menjavo amortizerjev smatram pod redno vzdrževanje, ostalo le redni servisi ...
smile-1.gif

Ja ampak to ti samo misliš da imaš toliko km
smile-1.gif

Nope, jst VEM da jih ima točno 248k km.
wink-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik woowek pravi:
Kdaj se dela obnova turbine?

Kot ti je benady napisal, čisto odvisno od primera do primera. Pri mojem avtu je bila potrebna obnova, ker so se zadnjih nekaj let uporabljal za večinoma kratke vožnje, torej je bilo veliko hladnih štartov, saj ga je žena uporabljala za prevoz otrok v šolo/vrtec in vožnjo slabih 10km do službe.
evil.gif
 

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Stilo JTD 115KM , čipan na 150KM od novega, letnik 2003, 543k km , original šobe, turbina, vztrajnik, menjalnik, 4x veliki servis to je to. Men dela?