Budget 4x4

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Še 1x, sorento prve generacije je pravi terenec s šasijo in reduktorjem. Pa BTW ko omenjaš pajerota - prvo generacija pajerota je licenčno izdeloval Hyundai pod modelom galoper (dejansko gre za isti avto sploh v prvi "generaciji", potem so malce polepšali karserijo in notranjost, ampak osnova je enaka), drugo generacijo pajerota pa kot terracan. Sorento je Kiina izvedba terracana. Skratka v osnovi je to pajero 2. generacije (pogoni in šasija sta od pajerota). Tako da če na eni strani hvališ pajerota na drugi strani kritiziraš pa korejce ki so dejansko licenčna kopija nekaj ne štima!
grims-1.gif
brez skrbi, dobro vem kaj je bilo na relaciji galoper in pajero ker sem imel marsikaj od galoperja tudi na mojem pajerotu. tudi glavo ko je moja počila po 300kkm.
ampak nisi dojel poante niti nisi dobro bral.
ponta je, da je bilo v takratnem času poslano obvestilo samo za 1 vozilo ki smo ga imeli v lasti in to za tistega, ki ima neprimerno slabše vozne lastnosti glede na svojo primarno uporabnost. in za terenska vozila je primarna uporabnost vožnja po terenu.
hipotetično bi sedaj bil prvo vpoklican za vojaške terenske potrebe 2 meseca star vw tiguan highline s sprednjim pogoom kot pa 30 let star sorento z reduktorjem.

in še odgovor na 2 glede dajanja avtov v primeru vojne: gladko bi predal ključe če bi bil mnenja, da je avto boljši (še enkrat) za terenske potrebe kot žn drugih. žal temu pri zdajšnjih generacijah SUV vozil ni tako.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.742
6.348
113
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Morš priznat, da je tale na ustno zahtevo v mirnem času malo bukova...
wink-1.gif

Da se kr sprdne enemu Franclu, da bi se s tujim avtom okol fural, brez, da ti da neko potrdilo z razlogom zakaj, ga je zasegel...
V bistvu ni...

Citat:

50. člen
(uporaba tujega prevoznega sredstva, sredstva za zvezo ali drugega sredstva)
(1) Če morajo prijeti storilca kaznivega dejanja ali prepeljati v najbližji zdravstveni zavod osebo, ki potrebuje nujno zdravniško pomoč, ali opraviti drugo nujno policijsko nalogo, smejo policisti, če tega ne morejo storiti drugače, uporabiti najbližje dosegljivo prevozno sredstvo ali sredstvo za zvezo oziroma kakšno drugo sredstvo.
(2) Sredstva gasilcev, civilne zaščite in drugih reševalnih služb smejo policisti uporabiti le za prevoz osebe, ki potrebuje nujno zdravniško pomoč, v najbližji zdravstveni zavod. Z istim namenom smejo policisti v dogovoru z vojaškimi osebami uporabiti tudi sredstva Slovenske vojske.
(3) Policisti upravičencu po možnosti pojasnijo, da bo sredstvo uporabljeno zaradi opravljanja policijske naloge, kdaj in kje mu bo vrnjeno in da mu bo izdano potrdilo o uporabi.
(4) Lastnik sredstva iz prvega odstavka tega člena ima pravico do povračila stroškov in morebitne premoženjske škode, ki mu je bila povzročena z uporabo njegovega sredstva.
(5) Pri opravljanju policijskih nalog na javnih prevoznih sredstvih imajo policisti pravico do brezplačnega prevoza s temi sredstvi in pravice iz obveznega zavarovanja potnikov v javnem prometu.

In sem osebno uporabil to pooblastilo tako da ti lahko iz prve roke povem da je ze bilo uporabljeno. S tem da sem jaz vozniku dal na izbiro ali nas pelje kamor zelimo ali pa naj preda kljuce. In (pa brez neke potrebe po ven metanju) ce ne bi hotel bi mu ga vzel tudi s silo. Ampak ni gospod nic kompliciral - sem mu pojasnil za kaj se gre in smo sli... slo se je pa za hudo poskodovano zensko sredi gozda in enostavno z najinim avtom ni slo vec naprej. On se je pa s terencem v svojo hosto peljal
smile-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.742
6.348
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
A še nisi NCIS žnj gledal, kako to ustavi s pištolo in značko in zaseže avto. To v Ameriki laufa brez potrdila, hehe.
To je pa sodelavec skusal izvesti (zamaskiran, z brzostrelko in v komplet opremi z napisi policija) pa ga je zenska skoraj povozila, se zaklenila in ugasnila avto. In nikakor odpret. Storilec kinga je lovil se je pa usedel par avtov pred njim in ga je vestni obcan odpeljal naprej (in nikoli ni nihce prijavil da je koga moral pod prisilo peljat)
smile-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.742
6.348
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
A še nisi NCIS žnj gledal, kako to ustavi s pištolo in značko in zaseže avto. To v Ameriki laufa brez potrdila, hehe.
To je pa sodelavec skusal izvesti (zamaskiran, z brzostrelko in v komplet opremi z napisi policija) pa ga je zenska skoraj povozila, se zaklenila in ugasnila avto. In nikakor odpret. Storilec kinga je lovil se je pa usedel par avtov pred njim in ga je vestni obcan odpeljal naprej (in nikoli ni nihce prijavil da je koga moral pod prisilo peljat)
smile-1.gif
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Citat:
Policisti upravičencu po možnosti pojasnijo, da bo sredstvo uporabljeno zaradi opravljanja policijske naloge, kdaj in kje mu bo vrnjeno in da mu bo izdano potrdilo o uporabi.

O tem sem govoril. Ne vidim problema.
smirk-1.gif

Fajn je imet pisno, da se avto slučajno ne "izgubi".

Bi te pa nekaj vprašal, se mora krimič v civilu (brez oznak policije) predstavit kdo je ?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.742
6.348
113
Seveda. Kako naj bi ti drugace sploh vedel da je kriminalist? Po pravilih gre takole: "dober dan, ime priimek, sektor kriminalisticne policije pu Ljubljana." Al pa "dober dan, ime priimek, PP Celje". Zdej v praksi je pa obicajno tako "dober dan, kriminalisticna policija" (oz samo policija ce je iz policijske postaje" in ko clovek akceptira da naj bi pred seboj imel kriminalista, sledi "ime mi je ime priimek, tole je kolega priimek, sva iz sektorja kriminalisticne policije pu ljubljana, prisla sva ker...". Naceloma se vsak predstavi, ker ce ne poves jasno kdo si ti nihce ne verjame da si res to za kar se izdajas. Meni se je na neko pustno soboto zgodilo da mi zenska enostavno ni verjela da sem s policije. Kar je bilo sokantno je to da mi je vseeno dala osebno in zraven govorila "samo vem da nisi policaj" ok...sam zakaj zaboga mi pol dokumente dajes
smile-1.gif


Glede potrdila o uporabi vozila - dobis ga post festum. Na kraju ti tega nihce ne more izdati.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Me ne preseneča, pri uniformiranemu ne vidim problema dat avto, pri civilnem pa bi prvo pomislo: evo še en z ebay izkaznico in gre avto v ČG.
d055.gif
Dost ljudi pomisli na goljufijo nimaš kaj, sploh ni fora, da nočejo pomagat kot je en prej kričal.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Mah, tudi uniforma se najbrz dobi na bolhi al pa kje drugje....
Jaz bi bolj gledal na okoliscine. Ce gre za resevanje zivljenja ali pa premozenja, bi najbrz to tudi sam opazil in takrat se je bi toliko oziral na "uniformo".
V takem primeru bi mu najbrz bil kar voznik (ce ga seveda to ne bi motilo)
Da ti pa nekdo srredi ljubljane (na avtobusninpostaji recimo) ob 4 zjutraj z liziko pomaha in rece rabim tvoj avto bi pa resno pomislil v resnicnost policaja. Kot da v ljubljani ni v vsaki peti ulici vsaj kak policijski avto. Seveda pa je to tudi v ljubljani mozno. Ce bi videl.policaja teci za nekom, potem pa on meni mahal, bi tudi ustavil....
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
KSZ... True, in policaji so si sami pridelali (no pa še ministri zraven) tak negativen sloves in nezaupanje.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Aha-potem ti pa na pregonu za kakšnim pijančkom razbijejo edini prevoz, ki ga imaš iz svoje vasi v svet. Odškodnino ali nadomestni avto boš pa videl ob sv. Nikoli, glede na to, da smo v teh zadevah odvisni od našega sodstva, ki pa vemo, kako ekspeditivno je..tako, da ti ostane zaradi "dobrodelnosti" na koncu vlak ali bus, seveda na svoje stroške.
cool-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.742
6.348
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
KSZ... True, in policaji so si sami pridelali (no pa še ministri zraven) tak negativen sloves in nezaupanje.
Tako, ker serijsko jemljejo avtomobile obcanom... kera logika to sam na alterju lahko preberes
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.742
6.348
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Aha-potem ti pa na pregonu za kakšnim pijančkom razbijejo edini prevoz, ki ga imaš iz svoje vasi v svet. Odškodnino ali nadomestni avto boš pa videl ob sv. Nikoli, glede na to, da smo v teh zadevah odvisni od našega sodstva, ki pa vemo, kako ekspeditivno je..tako, da ti ostane zaradi "dobrodelnosti" na koncu vlak ali bus, seveda na svoje stroške.
cool-1.gif
Odskodnino dobis na podlagi zakona. Nekaj veliko manevrskega prostora za neizplacilo tu ni.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Glede na to da sam pišeš kako se vozijo okrog s fake rdeče modrimi lučmi, mogoče ne bo več dolgo čas, ko bodo pogruntal da se da tudi kak testni avto (kak bolj eksluzivni oziroma željan) dobiti na tak način....
Sicer predvidevam da ni nizka kazen za izdajanje za uradno osebo, ampak nekaterih pač kazni ne odvrnejo od kaznivih dejanj.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.576
8.916
113
Pa dobr frajerji, pa kaj vam je? A ker od vas sploh vklopi mozek sem pa tja? A vi res mislite, da je policaju dolgčas, se popraska za uhljem, pa si reče....joj kok bi blo dons fino en avto vzet pa se it mal vozit? Pa kaj vam ni jasno? A noben več ne gleda dlje od svojega nosa?
 
Nazadnje urejeno:

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
[Ampak ni gospod nic kompliciral - sem mu pojasnil za kaj se gre in smo sli... slo se je pa za hudo poskodovano zensko sredi gozda in enostavno z najinim avtom ni slo vec naprej. On se je pa s terencem v svojo hosto peljal
smile-1.gif
meni je poudarjeno bistveno pri temu da bo nekdo predal svojo lastnino policiji ali vojski. in predvidevam da si tudi pojasnil da ni časa da pride ustrezno vozilo, ki ga ima policija ali vojska ali reševalna enota na razpolago.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Pa kaj je tebi frajer.
Nisem toliko skeptičen glede uporabe za potrebe policije ali vojske ( čeprav tisti ki so to v preteklosti že okusili , nimajo nič lepega za povedat ), ampak o tem da te nek Pici in Pero (search na yt) nekje ustavita in se legitimirata s fake izkaznicami (in policijsko uniformo) in ti lepo vzameta avta in gresta posnet recimo kak off road video....

In takih Picotov in perotov pred desetletji ni bilo veliko, danes pa...
bonk.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.576
8.916
113
Ja? In zarad imbecilov ranga PiciPero bi ti prepovedal tovrstne ukrepe, al kaj hočeš povedat?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
ksz
kolega mi je pravil, da so "sposojenega" mitsubišija dobro stestirali po prostranstvih Krima, ko so bili na dolžnosti tam gor..
cool-1.gif