Budget 4x4

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
... no, po celcu se tudi MT ali AT peljeta dobro, za zvoženo cesto in led pač nista najbolj primerni, tam zmaga zimska z lamelami.
wink-1.gif
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.553
-249
83
Glede na količino snega v zadnjih letih se da brez problema preživeti z AT gumami, če le nisi doma na 800 plus mnv.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Predvsem je zimska nujna če se hočeš peljat v prometu med seneženejm in ne ovirat ostalih. Terenec z visokim težiščem, 2t mase, pol pa AT ali celo MT gume in imaš 30km/h premikajočo oviro.

Sploh so idealna kombinacija kombinacija v snegu še s "part-time" pogonom. Z zadnjim pogonom gre samo do prvega klančka z 4wd brez sredinskega diferenciala je pa še bolj zabavno ko se ti avto počez postavlja vsak ovinek.

Že nekajkrat naletel na take osebke oz. kolono ki je nastala za njimi. Takim bi mirne volje lahko tudi talili kazni za neprimerno zimsko opremo in oviranje prometa!
10.gif


Pa preden se kdo spotakne ob moj izbor gum, nekatere bolj civilne AT gume so tudi lamelne oz. so dejansko s kombinacijo zimskega profila, te so recimo da ok tudi za po snegu.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Res je, kolega pred leti z MT na dvignjenem čirotu se je na na zasneženi cesti vozil kot po jajcih, v ceuca je še šlo ... enake izkušnje drug kolega na pajerotu, sem ga takrat še s ferozo na top zimskih bridgestonkah vlekel ven (on sicer ni imel mt,ali at, temveč neke kao zimske celoletne), niti po ledu ni šlo tako kot bi moralo iti.

Tako da, jaz pravim da za zimo (sneg,led) zimske, za poleti letne oz. če se veliko voziš po terenu AT in za teren MT, pogojno AT.
wink-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Kolker sem se pozanimal in tud sam sprobal...je dobra guma na 2+T terencu must have...ker tako maso je v snegu al pa dežju bolj j.... ustavit
smile-1.gif


Sem pa gledal za 265/70R16 dimenzijo...je bolj boga izbira...

So neke čangšlang pod 100eur (hvala lepa)....potem v 110-130eur rangu pa mogoče 2 proizvajalca...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
jaz sem v treh letih naredil 77kkm. v zadnjem 30kkm. veliko tudi ac. sicer pri 170 ni prestiz, da se pa pelat.
ko si pa na slabi cesti pa veš zakaj ga imas.
 

panicar

Pripravnik
15. jan 2009
65
0
6
Za moje pojme najboljša pnevmatika,tudi pozimi se dobro obnese.https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=7366955&display=Yokohama%20Geolandar%20A%20T-S%20G012%20265%2070%20R16...
Kameleon pa glih tvojo dimenzijo imajo!
Je pa bila pred leti vrhunska guma michelin 4x4 Synchrone!
Z Pajerotam in temi gumami,sem prevozil po Rusiji in Ukrajini prek 20kkm,pozimi.Na žalost jih ne delajo več.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Se pravi vsi mercedezi, bmwji in kombiji ostanejo ob sneženju doma ker v klanček ne gre?
grims-1.gif


Point je da po neki prometni regionalni cesti v sneženju (zvožen sneg, plundra) rabiš ti vodljivost ki jo omogoča samo zimska guma. AT nima kaj delat v teh razmerah. Enako se v takih razmerah pri part time pogonih vozi lepo v 2WD, razen če imaš veselje zaradi manjka diferenciala driftat vsak ovinek pri 60km/h ali pa se vozit 30km/h in bit ovira na cesti.

So pa zimske gume na resni terencih bolj izjema kot pravilo in to je narobe, to je tudi namen mojega posta.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Grejo grejo.. Vendar mečke, bmwji in kombiji ne vozijo AT in MT :D

Razumem kaj je namen tvojega posta, vsi tvoji prispevki oblikujejo konstruktivno debato zato ti tudi odpisujem.

Sicer obstajajo MT gume z lamelami (goodyear wrangler duratrac, cooper stt pro) ampak ja, ni je čez pravo zimsko gumo, AT je pogreb v vseh pogledih.. na cesti in v terenu.

In ja, točno tako je kot si napisal. Jaz sem wranglerja letošnjo zimo kar odjavil, ker nimam namena kupovat zimskih gum, MT pa nimajo ne oznake M+S ne lamel.. Rajši se ne vozim kakor pa da sem ovira na cesti. Če že govoriva o resnih terencih.. Preprosto ni računice imeti še en komplet gum, ker se premalo vozim, gume se pa prehitro starajo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.991
9.107
113
39
MB
če koga še zanima original vprašanje.
grin1.gif


vedno bolj se nagibam k dusterju, danes bil pogledat nov model, še ga ni v salonih sicer ampak meni deluje zelo ok.
jih je pa že kar precej od tega kar imajo obljublenih dobav že prodanih (tako mi je povedal prodajalec na štajerskem avtodomu)
zgleda je ta norija s suvi res v polnem zamahu.

dizel pa 4x4 smo verjetno na tam okol 17-18k
nekih posebnih popustov ni, pravi da kake gume ali vinjeta.

ve kdo mogoče kako je z zalogo trenutnih modelov? ponujajo kake posebne popuste? kolikor gledam jih imajo ene avtohiše še ogromno na zalogi.

ima mogoče kdo renault financiranje? na spletu si človek ne more nič kaj zračunat.

edino kar me skrbi je motorizacija, dizel 1.5 ima 110 konjev kar je 20 manj od 1.6 v kadjaru pa že tisti je mrtvec. sta pa po teži, tu tu.
bencinske motorizacije sploh ne poznam
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Sem se vozil v aktualnem modelu...4x4 dizel...mislim da že z 1.6dCi? In je bil čisto soliden...da ni s5 kak "altervoznik" v igri?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Pa ne bos dusterja no..oblikovno je kot Lada Niva iz 80, zmogljivost pa manjsa..za ta dnar mas precej kaj drugega..
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Ne vem kaj je Gattotu...ampak jaz se ga ne bi branil...sploh 4x4 ne
smile-1.gif