Brivnik in suho/mokro?

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ok, ne bom spraševal po modelu, ampak počasi se mi zdi, da bo šel po gobe drugi philips, neka osnovna verzija. Jasno mi je, da se ne obrijem isto kot s klinco ampak mi to zadošča. Težav s kožo nimam. Zdej pa me zanima, model za mokro britje? Je kakšna prednost ali zgolj marketing in bolje opravit na suho? Ker trenutno imam izkušnje, da če je koža mal prešvicana/vlažna/mokra se velik težje obrijem. Z brivnikom jasno. In kako se kaj obnesejo višje serije teh philipsov, 8 oz. 9?
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Pred kakimi tremi leti sem kupil Philips RQ1085 ARCitec za cca. £100.
Nimam pripomb. Pred tem sem se 20 let dnevno bril z žiletko. S tem se ne obrijem čisto do dojenčkove ritke, je pa blizu. Mnogo bližje kot par drugih, ki sem jih sprobal. Na suho funkcionira ok, meni se najbolj obnese, da se prej umijem, pustim obraz moker in se obrijem kvazi na mokro, t.j. brivnik zmočim in dam na glavo brivnika majhen pljunek mila za obraz. Se mi zdi da se brada zmehča, zato lepše obrije in manj je trenja. Lahko pa da je placebo.
Občasno imam (oz. sem imel) kar nekaj težav s pordelostjo kože po britju in mozolji. S tem brivnikom je tega 95% manj.
S sistemi za mokro britje, ki delajo na neke gel-patrone, pa nimam izušenj. Če ne drugo, so cene za material rop pri belem dnevu.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.661
1.583
113
sem bil tocno na istem kot ti. po 7 letih mi je osnovni philips odpovedal. in sem sel na 8 serijo, z nivea cool skin. zadeva je fenomenalna. pri prejsnjem ko je na suho (to vidim zdaj) gre precej na grobo, vec drazi kozo in kot si sam rekel pri vlazni kozi pogrne. Ta zadevca zdaj pa dela res fenomenalno. brivnik res drsi po kozi kot da bi bilo z oljem namazano, obrije bolj gladko kot stari in manj drazi kozo. sem super zadovoljem in toplo priporocam
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.661
1.583
113
jaz se brijem 1-2x tedensko in v 7 letih nisem sploh menjal
smile-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
Saj, tako sem tudi sam razmišljal (na podlagi izkušenj s prejšnjimi philipsi). Ta, ki ga imam zdaj pa mi nekaj...se*je po glavi
grin1.gif
in sem pomislil, da bi morda moral probati z menjavo glave oz. rezil.
Aja, jaz se brijem vsak drugi dan. Mogoče pa bi moral po treh letih vseeno menjati...
 
Nazadnje urejeno:

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
Verjamem. Foter glave ni menjal kakih 10 let. Potem je zamenjal in je bila kar razlika.
Ni mi jasno zakaj prodajajo glave in rezila, če zdržijo tako dolgo, da prej aparat (baterija) crkne.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ima kdo ta jet clean sistem? Mal se mi zdi bleferski in za lenuhe, čeprav sovražim razdiranje glav in pucanje, čeprav traja manj kot 5 minut, samo se mi zdi, da tisto žvrklanje neke alkoholne vode bolj zaendrek spuca brivnik ali se motim?
smile-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
Jaz uporabljam Jet Clean:
5179S91QRBL._SL500_AA300_.jpg


Saj očisti dobro in po čiščenju dela bolje (se mi zdi). Samo tista tekočina je, kot je že nekdo napisal, rop pri belem dnevu.
 
Nazadnje urejeno:

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Jaz imam 3 mesece philips aquatouch 890. Kaj naj rečem, po več kot 10 letih britja s klinco, ker so mi vsi "suhi" električni brivniki dražili kožo, sem končno zadovoljen. Res sem obrit malo slabše kot z wilkinson hydro 5, samo je pa najbrž tudi bistveno ceneje in še vedno dovolj dobro. Baterija mi je prvič trajala 2 meseca, brijem se pa vsak dan.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Ima kdo ta jet clean sistem? Mal se mi zdi bleferski in za lenuhe, čeprav sovražim razdiranje glav in pucanje, čeprav traja manj kot 5 minut, samo se mi zdi, da tisto žvrklanje neke alkoholne vode bolj zaendrek spuca brivnik ali se motim?
smile-1.gif

Sem imel pa je BV, tekočina draga, pa še skoraj vedno jo moraš dolivat ker jamra da je prazno... Sem dal pol brivnik fotru...
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Imam ta Jet Clean, ja. Ne uporabljam za čiščenje brivnika, ampak takole:
Na brivniku po britju itak VEDNO odprem glavo in splaknem pod vodo. Odprt brivnik dam na poličko (ne v đetklin), da se posuši. Ko gre baterija h koncu (se mi zdi tako nepotrebno kot škodljivo za baterijo, da je non-stop v polnilcu), to je cca na 10-14 dni, pa poknem v nosilec in občasno tudi pritisnem knof za čiščenje. Tekočino menjam enkrat ali dvakrat na leto.
Pri meni je torej to bolj stojalo s polnilcem. Prednost je ta, da ni ceremonij s kabli in vtikači, postaviš gor in se napolni. Če ne bi bilo tekočine in "čiščenja" tudi ne bi pogrešal.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.661
1.583
113
in v cem je fora đetklina? prej sem pral brivnik 7 let pod vodo in sva bila oba srecna. Zdaj pa bi ga naj v neki vodici al kak?
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Fora je spulit denar od kupcev... Saj ga ne zagovarjam, sem napisal:

Citat:
Uporabnik tesfalar pravi:Pri meni je torej to bolj stojalo s polnilcem. Prednost je ta, da ni ceremonij s kabli in vtikači, postaviš gor in se napolni. Če ne bi bilo tekočine in "čiščenja" tudi ne bi pogrešal.
Glede na cene, ko sem kupoval, pa je to čisto dobro stojalo s polnilcem.