Britje po moško (z britvico)

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Js sm gorenc :valjamse:
Pol bi mogel imet mojga hudiča, ker zdrži res nenormano. Kaj je za ena firma nevem, ker se ne prodaja v trgovinah. Podoben je mach3 sam ročaj je debelejši. Celo glavo pobrijem ene 2 do 3 krat na teden. Resno, sam obrvi pustim. Ena britvica oz nastavek zdrži cca 10x. Kolk grobo dlako imam nevem, ker nevem kolk majo drugi in me tudi ne zanima.
Se pa pri britju vedno sprašujem zakaj ne obstaja en zvark, ki bi sam gor nanesel in se spral z vodo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Se pa pri britju vedno sprašujem zakaj ne obstaja en zvark, ki bi sam gor nanesel in se spral z vodo.
Obstaja! Išči Sri Lanka depilacijska krema - probano na lastni nogi, pač tam so mi nanesli, ker sem imel kratke hlače, pa da pokažejo kako dela. Namažeš, počakaš eno minuto in obrišeš - opereš pa imaš cca 10 dni mir, pustiš pet minut in imaš mesec mir.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Mogoče samo (neumestno) vprašanje... Zakaj je britje z eno britvico "bolj moško, tisti ta pravo" kot pa recimo britje z kakšnim Mach 3 ali podobnim? A boljše obrije? Hitreje? Al si pač večji đek, ker si se obril kot tvoj dedek na fronti in pri tem ostal živ?
Ker je udobneje in manj draži kožo. Boljše obrije in hitreje obrije. Še posebno če imaš kak teden staro brado. Mach 3 šit ni niti v sanjah primerljiv z navadno želetko. Pa mogoče mach 3 še gre, kar je pa več je pa bulšit.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Ker je udobneje in manj draži kožo. Boljše obrije in hitreje obrije. Še posebno če imaš kak teden staro brado. Mach 3 šit ni niti v sanjah primerljiv z navadno želetko. Pa mogoče mach 3 še gre, kar je pa več je pa bulšit.
No, jest imam obratne izkušnje, zna pa biti, da sem antitalent za učenje britja s klasiko. Če se brijem z Mach derivatom, problemov nimam. Če se brijem s klasiko, sem ves rdeč in porezan. Nikoli pa ne rabim briti res dolgih dlak.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Tud vsaka klasika (brivnik) ni dobra kot tudi vsaka želetka. Pa sej ke do mach 3 je še ok, kar je več je pa Krneki.
 

backo123

Pripravnik
18. dec 2012
48
11
8
Voda, potem pena in Mach 5. Zakaj 5, ker se ne porežem. Brijem vsak dan in ena zdrži sigurno mesec. Če pa pozabim par dni pol pa pod tuš prvo in pol britje, da se brada malo bolj omehča. Je pa treba žiletko vsak dan lepo sprati in mal potresti, da se ne zabaše.