brezžični komplet trust-PROBLEM

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
danes sem kupil komplet trust miška+tipkovnica. dal 63€ in sedaj nimam pojma zakaj nič ne dela. ker je stalo malo več, ni nepotrebnih kablov, ampak sta z računalnikom povezana preko micro USB reciverjem. da se prepričam da ne gre za problem z mojim PCjem, sem probal oboje inštalirat na prenosniku, ampak tudi tam ne delata. zdej pa nevem kaj narest.



gre pa za model DS-4700R



please help
crazy1.gif
 
Nazadnje urejeno:

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
V navodilih piše:



Installation

1 Open battery compartments on bottom side of keyboard and mouse to insert batteries.

Turn on mouse.

2 Connect USB Transmitter to PC; wait until automatic installation has completed 􀃆 Ready to use.

3 Insert CD-ROM and install software





Kaj a tebi računalnik sploh ne zazna nobene nove strojne opreme, ko vtakneš reciever v USB? Če je temu tako in če si res sprobal na dveh različnih sistemih, potem mislim da boš moral nazaj do trgovine pa ti nej zamenjajo.
 
Nazadnje urejeno:

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
ko dam tist reciever v usb mi napiše da pač inštalira driverje... ready to use. dam cd not... na koncu piše da če hočem resetirat comp. dam ok... se resetira in potem nič ne dela. ko grem v control panel--->mouse mi pod zavihkom hardware sicer pokaže miško, ampak dela pa ne. isto pri tipkovnici, isto na obeh compih. sprobano na XPjih in visti
 

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
Si mogoce probal dat druge baterije v tipkovnico in misko? Se mi je ze zgodilo, da so ble baterije, ki so ble prilozene cist prazne. Tko da ce se nisi, probi dat ene druge (iz TV daljinca...) notr pa probi. Ce mas pa slucajno voltmeter pri roki jih pa enostavno pomeri, pa bos kuj videl ce je to vzrok nedelovanja.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
næ ne napiše, preprosto nič ne dela. in če hočem v windowse, morm priklučit staro opremo
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
no po zamenjavi kompleta, mi je koncno uspelo usposobit samo tipkovnico, ne pa tudi miške. me pa zanima če se da spremenit ali frekvenco miške ali pa frekvenco routerja, ker se mi zdi da gre za motnje v frekvenci. oboje je na 2.4Ghz
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ali nima nobene tipke na USB receiverju in na tipkovnici in miski... da jih sparis, da delajo na istem kanalu?

Ponavadi imajo (vsaj pri Logitechu recimo) te brezzicne zadeve vec kanalov na voljo... da se v primeru, da nekdo v tvoji blizini uporablja podobno opremo, ne motijo med seboj...
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
u pi.zdo mate.rno nej grejo vse te kur.čeve naprave
jezen.gif


aja pa izkluču sm router in probu tko miško in še zmeri ne dela.
bonk.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Seveda je oboje na 2.4Ghz, saj je to frekvenčo območje namenjeno takšnim napravam in je zato zastonj (proizvajalcem ni treba plačati koncesije na vsako prodano napravo). http://en.wikipedia.org/wiki/ISM_band

Lahko pa v routerju spreminjaš kanale (frekvence), če se slučajno res zaradi tega motijo. Je pa tud bluetooth na tej frekvenci in še mnogo ostalih tehnologij.

Btw: zadnji problem je verjetno res vklopljen NumLock.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
ja res je šlo za vklopljen numlock, ampak prvič sem doživel to da bi numlock to povzročil. me pa zanima, kako nej potem nekdo uporablja te stranske številke, če mu potem črke ne delajo?
bonk.gif


in a kdo ve kako se spremenijo frenkvence na routerju? čeprav se mi dozdeva da le ne gre za to, ampak le za nedelujočo miško
crazy1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Greš v nastavitve (odvisno od routerja) in tam poiščeš nastavitev, ki ti dopušča nastavljanje kanalov (ponavadi je automatic). Lahko ti pokažem, kako izgleda pri mojem routerju.... pri sebi poišči nekaj podobnega...