brezplačno testiranje za hepatitis C

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Na Kliniki za infekcijske bolezni in vročinska stanja tudi letos izvajajo brezplačno, anonimno testiranje, ki bo potekalo od 19. do 23. maja med 16. in 18. uro na Kliniki za infekcijske bolezni in vročinska stanja v UKC Ljubljana ter še na sedmih drugih mestih v Sloveniji.

Kje se lahko testirate?
Na Kliniki za infekcijske bolezni in vročinska stanja UKC v Ljubljani, na infekcijskih oddelkih Splošne bolnišnice Celje, SB Maribor, Murska Sobota, Novo mesto, Zavodu za zdravstveno varstvo Koper, Kranj in Nova Gorica. V primeru pozitivnih rezultatov pa bodo testiranci vabljeni na nadaljno zdravstveno obravnavo.
 

Marauder

Pripravnik
16. mar 2008
205
0
16
Obstaja pa še boljša možnost... Greš preprosto dat kri, pa izveš ali imaš katerokoli bolezen (ne samo hepatitis C)! Pa še malo si human... Pol litra krvi pa ni tako veliko...
Pa če imaš kakšno bolezen te pokličejo, če pa ne, pa pač ni glasu od njih razen čez kakega pol leta vabilo na naslednjo "akcijo"...
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
To je res, aja pa daš 4,2 dl krvi in ne pol litra
tongue-1.gif

Ni mi pa jasno zakaj se moraš opredeljevati o svojem zdravstvenem stanju, če te pa itak stestirajo.
17758-icon_confused.gif
 

Marauder

Pripravnik
16. mar 2008
205
0
16
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
To je res, aja pa daš 4,2 dl krvi in ne pol litra
tongue-1.gif

Ni mi pa jasno zakaj se moraš opredeljevati o svojem zdravstvenem stanju, če te pa itak stestirajo.
17758-icon_confused.gif

Mislim, da daš malo več kot 4.2 litra. Ker si vzamejo še 3 epruvetke za testiranje... Točno ne vem, ker sem bil "samo" dvakrat, čez kaka 2 tedna grem pa 3 dat... Samo da dobim fraj dan...
smile-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik Marauder pravi:
Obstaja pa še boljša možnost... Greš preprosto dat kri, pa izveš ali imaš katerokoli bolezen (ne samo hepatitis C)! Pa še malo si human...

Glej tole in se malo zamisli:
stupid-1.gif


Če misliš, da imaš hep. C, se pejt testirat, osel, saj je zastonj! Tako kot đankiji, ki grejo dat kri, da vidijo, če jih bo kmal pobral!!!
jezen.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Če ne živiš riskantno in fukariš s komerkoli, ki pač mem pride, ni treba hodit na nobena testiranja.
Če greš dat kri, greš dat kri - že sam veš, da nisi v rizičnih skupinah (pedri, qrbe, mamilaši). Če si pa tok pokvarjen, da humanitarno dejavnost izkoriščaš za testiranje HIV ali hepatitisa C, si pa sam za ubit.
 

Marauder

Pripravnik
16. mar 2008
205
0
16
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Marauder pravi:
Obstaja pa še boljša možnost... Greš preprosto dat kri, pa izveš ali imaš katerokoli bolezen (ne samo hepatitis C)! Pa še malo si human...

Glej tole in se malo zamisli:
stupid-1.gif


Če misliš, da imaš hep. C, se pejt testirat, osel, saj je zastonj! Tako kot đankiji, ki grejo dat kri, da vidijo, če jih bo kmal pobral!!!
jezen.gif

Zakaj bi se pa zamislil?
13.gif
Ali s tem kogarkoli ogrožam? Sej je tudi dajenje krvi zastonj. Sej tudi tako oddano kri testirajo...

Jaz zase vem kako živim! Točno vem kje sem bil v zadnjih treh mesecih, s kom sem seksal, s kom sem se poljubljal, kje sem sral v zadnjem času! Drogiram se ne, tako da sam z veseljem hodim dajati kri. In ne vem zakaj nisem začel že prej s tem...

Dejstvo je pa tudi to, da en sodelavec ni vedel, da ima hepatitis C in je šel dati kri, ker ga je sodelavka prepričala. In ker je bil še v začetni fazi so ga pozdravili. Krvi pa ni šel dati zato, ker se je želel testirati ampak zaradi humanosti...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36



Obstaja t.i. "diagnostično okno", v katerem pri okuženem s HIV ali hepatitisom C ne morejo prepoznati okužbe, njegova kri pa je še vedno kužna. Če se nekdo danes okuži in gre dati čez dva tedna kri, bodo sicer kri analizirali, potrdili da je zdrava in jo sprejeli. Ko pa bo nekdo prejel to kri... no ja, saj je jasno.

Zatorej NE UPORABLJAJTE KRVODAJALSKIH AKCIJ ZA TESTIRANJE KRVI. To je največja neumnost...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Še dodatek na temo:

Kdo dobiva darovano kri:
- žrtve prometnih nesreč,
- bolniki z levkemijo (ki so že samo zaradi te bolezni občutljivi na kup okužb, mimo katerih hodi zdrav človek vsak dan)
- porodnice,...

Ja, tudi mladim ljudem se zgodi, da potrebujejo kri.
Mladim staršem.
Otrokom, ki imajo levkemijo.
Mladim ljudem, ki so pravkar zaključili šolanje in so na pragu življenja, pa so imeli prometno nesrečo.

Si res želite spraviti nekoga v grob samo zato, ker se vam ne da posebej hodit na testiranje?

Bi vam bilo vseeno, če bi se vi ali vaš bližnji na tako bebav način okužili s HIVom?

Ker se je nekdo odločil, da si bo dal zastonj "kri stestirat" in krvodajalska akcija je nekaj najbolj priročnega za "tak hec"?
crazy1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Kako si naivna...a ne ves,da tisti,ki se gredo testirat na krvodajalsko,vedo,da so zdravi
smile-1.gif
.

Je pa treba v njihov zagovor tudi povedati,da bi drzava lahko naredila vec..zastonj je redno samo testiranje za hiv,medtem ko za hepatitis c pride okoli 50 evrov,kar ni zanemarljiv znesek.

Poleg tega tudi anonimnost teh testiranj ni na takem nivoju,kot bi si želeli.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Kaj bi svet brez blejajočih ovčk, kot sem jaz.
smile-1.gif


Hepatits C se v zadnjem letu zastonj in anonimno testira že 3jič - enkrat je bilo jeseni, potem v okviru akcij okoli 1.dec in sedaj. Meni se zdi kar napredek. Je pa res, da je malo nerodno čakati 5 mesecev, da spet udari kakšna taka akcija - potem je pa ni (ker je hec pogosto odvisen od sponzorskih sredstev).

Anonimnosti pa v Sloveniji ni.
Bolj je občutljiva informacija, več ljudi jo ve.
Žal je tako.

Zato pa - kdor ima kakršne koli pomisleke okoli okužbe in ne želi, da bi to izvedel kdor koli, NAJ SE GRE TESTIRAT ZDAJ! Edino te akcije so res anonimne (ne daš imena, kartice ali kaj podobnega, dobi se šifro, s katero se dvigne rezultat,...).
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Res je, da so te akcije parkrat na leto... ampak ob tem se mi zgolj postavlja vprašanje - zakaj ne morejo biti vsak dan (kot za HIV). HPC testiranja so sponzorirana... ampak to ni izgovor, da da ne bi mogli zagotoviti nekaj denarja iz zdravstvene blagajne. Je pa res, da zadeva ni tako "udarna" kot cepljenje proti HPV.

Za primer lahko dam Celje, kjer imajo zelo dobro poštimano glede anonimnosti.

Kot prvo kri jemljejo na zavodu na zdravstveno varstvo (in ne v bolnišnici), kar že kot tako predstavlja prednost. Vse delajo preko šifer.

V LJ moraš na infekcijsko, rabiš zdr. kartico... skratka dosti bolj "psihično neugodna situacija".