Braumeister

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Ok, že dolgo nismo rekli nobene o Braumeistru. Mene nekaj grabi, da bi si to igračko omislil.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Mah kaj pa vem...sam sem še vedno bolj za nalogno zadevo :D

Tudi sam zadnje čase razmišljam kaj bi si omislil (po selitvi, ko bo :D ). Ker sedaj imam 100L kuhno in mi je ratala prevelika, saj je kul ko delaš pale ale ali pa kaj podbnega pitnega, ker napojiš celo familijo in kolege.
Bi pa rad več eksperimentiral (sour, woodaging, high gravity...) za kar pa nimam optimalnega sistema.
Tako da imam sedaj v glavi eno 20-30 zadevo, 3 posodni sitem, analogen, vendar kot se zagre: in sicer bi vzel kar od Ss brewtech: https://www.ssbrewtech.com/ kakih 7 galon, pa pomojem se da spraskat zadevo za ceno Braumeistra. S tem da bi vzel tudi njihove sexi fermentorje.
Pri Braumeistru me moti omejenost ki ti jo daje sam sistem, nedodlan sparge + avtomatika :D ja čudn sem :D
Je pa velik + njegova majhnost glede zavzemanja prostora
Je pa res da bo do moje realizacije še nekaj časa preteklo...
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Ne, ker če dajem 2 jurja, bi mel novo. Sem pa videl, kaj prodaja je na bolhi.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Haha pocast, tebe rajcajo ventili
smile-1.gif
Mene BM mika predvsem zaradi avtomatike in štroma, ker mam plina in telovadbe z obstoječim sistemom polno kišto. Ajde, sparge je res na roke, sam nič drugače, kot zdaj, ko delam batch sparge. Za RIS in BW si pa zaenkrat pustim obstoječi mash tune. Opcija je HERMS, sam tistega se meni ne da skup švasat.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Mah kaj pa vem...sam sem še vedno bolj za nalogno zadevo :D

Tudi sam zadnje čase razmišljam kaj bi si omislil (po selitvi, ko bo :D ). Ker sedaj imam 100L kuhno in mi je ratala prevelika, saj je kul ko delaš pale ale ali pa kaj podbnega pitnega, ker napojiš celo familijo in kolege.
Bi pa rad več eksperimentiral (sour, woodaging, high gravity...) za kar pa nimam optimalnega sistema.
Tako da imam sedaj v glavi eno 20-30 zadevo, 3 posodni sitem, analogen, vendar kot se zagre: in sicer bi vzel kar od Ss brewtech: https://www.ssbrewtech.com/ kakih 7 galon, pa pomojem se da spraskat zadevo za ceno Braumeistra. S tem da bi vzel tudi njihove sexi fermentorje.
Pri Braumeistru me moti omejenost ki ti jo daje sam sistem, nedodlan sparge + avtomatika :D ja čudn sem :D
Je pa velik + njegova majhnost glede zavzemanja prostora
Je pa res da bo do moje realizacije še nekaj časa preteklo...

Sem podobnega mnenja... 3 barrel system je tisto pravo, vse ostalo so bližnjice in približki...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Jst imam "klon", no, cca, z "zunanjim" piskrom za sparage (s pumpo), tak da je polavtomatsko
grin1.gif
še vedno rabiš mal mislit, je pa blazno šparovno s prostorom. Ni šanse, da imam v bloku 3piskrni sistem...
 

Harloc

Zelenc'
16. dec 2014
26
3
3
Jaz sem si ga dal naredit po merah 50l-ega z določenimi izboljšavami-željami in seveda pride za ceneje.
Skupaj z zgornjim pokrovom, inox hop filtrom, counterflow hladilnikom, dvigalom za slad, mi je prišlo dosti manj kot nov .
Ugodnejša cena pa pomeni čakanje na določene komponente in iskanje komponent. Predvsem pa čakanje na obrtnika.

Nekaj slikc sem že pošiljal in predvsem mi je všeč, da sem si dal naredit posodo, ki stoji na višjih nogah in pa 3 potni ventil, preko katerega preusmerim pumpo da direktno pretoči pivino v fermentor, pa še kakšen filter vmes je dodatno montiran, močnejšimi grelnimi sondami(ko nastopi vretje je to precej burno, tako da zmanjšam na 70-80%.) ipd..

No sistem vse v enem mi je precej všeč, tako da ga priporočam.
Pri efektivnosti se mogoče še nisem dovolj poglabljal. Pri zadnji kuhi sem končal pri cca. 55l z 6% alk, če je to merilo;).

Lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: Frebla

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Kaj pa vem. Če bi se loteval DIY bi se lotil 50l HERMS sistema. Ideja še ni čisto v smeteh, samo je vse že zelo usmerjeno proti BM.
 

_jackson_

Pripravnik
20. okt 2014
88
3
8
Jutri imam namen varit... Če maš čas in voljo, lahko prideš pogledat, kako zadeva funkcionira v praksi...
 

Harloc

Zelenc'
16. dec 2014
26
3
3
Trenutno še arduino. Malo je bilo dela z umerjanjem in še malo bi ga bilo potrebno, (temperatura občasno niha za pol stopinje).
Bom pa sigurno šel na Craftbrewpi. Sicer bolj zaradi grafičnega vmesnika, več različnih možnosti uporabe in dodatkov.
 

_jackson_

Pripravnik
20. okt 2014
88
3
8
Uspelo, uspelo... Ti sporočim, ko bo spet akcija pa se lahko oglasiš. Če imaš kakšno specifično vprašanje, ti pa lahko odgovorim.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
No trenutno je odločitev, da Braumeister definitivno da, vprašanje je samo še, ali vzet plus varianto ali ne.
 

_jackson_

Pripravnik
20. okt 2014
88
3
8
Jaz bi rekel da ja. Pri potopnem hladilniku traja kar nekaj časa, da ohladi pivino. Poleg tega, ko daš hladilnik noter, se pokrovka seveda ne prilega, kar poveča možnost okužbe. Pa še ena stvar za čiščenje manj...
Jaz sicer razmišljam, da bi vzel še izloacijo, saj se na obodu izgublja precej toplote, kar se predvsem kaže pri segrevanju med posameznimi stopnjami.