Božična smrekca?

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Vcasih zasledim smreke na opticna vlakna,torej je zelena in ima na koncu iglc opticno vlakno in preko tega prenasa svetlobo na plan,zanimiva je taka smrekica zato ker cela sveti v razlicnih barvah in ni presledkov na njej.
Zdej me zanima kje imajo pestro ponudbo takih smrek,obstajajo zelene pa tudi bele,tehnika pa nevem, ce je ista ker recimo bele znajo svetit samo modro,medtem ko sem zelene videl da imajo razlicne barve po odsekih.
Videl sem tudi princip da ima v stojalu barvno sablono ki se vrti in tako preko razlicnih opticnih vej osvetljuje vlakna z drugacno barvo.Zanima me ce je kaksna bolj digitalne duse kot taka analogna z motorckom ki vrti to paleto.

No ce ima kdo kaksen link z slikami,ali pa ce jo imate sami se malce razpisite,zanima me tudi cena za 140cm naprej.
Se bolje bi bilo ce je kdo zasledil da bi na parih mestih imela se strobelc,tako kot imajo to v btcju,kjer zraven navadne barvne osvetlitve se bliskne bela svetloba.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Lani je imel Merkur nekaj takih modelov v prodaji ... letos nisem preverjal, ker sem že lani kupil eno lepo košato jelko.

Na spletu se najde samo en model 90cm ... preveri še v trgovini.

LP
152523-jelka.jpg
 

Priponke

  • 152523-jelka.jpg
    152523-jelka.jpg
    60,1 KB · Ogledi: 513

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
A to mislta tako,sam to ima osvetljene samo nekatere cofe ne pa komplet,bo vrjetno se treba iskat.
153228-jelka.jpg
 

Priponke

  • 153228-jelka.jpg
    153228-jelka.jpg
    41,3 KB · Ogledi: 646

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Takšno ima moja svakinja, pa prav super izgleda. Tudi jaz bi jo kupila v Merkurju, pa sem bila prepozna v Mursko Soboti v MB pa ne bom ravno zaradi ene smrečice hodila, saj imam še eno umetno z belimi lučkami.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Kaksno,taksno kot je na moji sliki?
Ja meni je tudi vsec,sploh tako ki sem jo videl da je skoraj cela svetila brez presledkov kot so gor na sliki.
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Ravno prejšnji teden sem kupoval smreko in sem v Merkurju videl te z optičnimi vlakni. Osebno mi sploh niso všečne, mogoče me motijo preveč pisane barve. Belih smrek pa letos sploh ni za dobit, te so zamenjal s črnimi.