Borovničevec, kako namočiti, da ne pridejo borovnice v pipo

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Morda kdo od vas pivoljubcev ve, kako namočiti borovnice v žganju (fotr se je tega lotil velikopotezno v sodu), ne da bi potem rinile in zamašile pipo, ko hoče točiti ven iz soda?

Obstaja kaka filter vrečka za borovnice, kot za čaj ali kaka zadeva, ki bi se jo namestilo pred pipo in bi preprečevala vstop borovnicam in se ne bi zamašilo vse skupaj takoj?
 

Pivopivec1

Pripravnik
23. feb 2014
318
9
18
v dmu lahko kupiš vrečke za pranje perila ali pa uporabiš žensko nogavico. Da pa ti ne potegne vrečke ali nogavice k pipi, si jo pa privežeš z ribiškim laksom ali s čim podobnim nekje pri pokrovu in jo malo dvigneš od dna
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ja saj o tem sem tudi razmišljal, pa ne bodo nogavice ali vrečke spustile kakšno snov, ko se bodo dlje časa namakale v alkoholu?
 

Pivopivec1

Pripravnik
23. feb 2014
318
9
18
vrečke so iz najlona, nogavice pa tudi. je pa res, da so nogavice obarvane. vrečke bi bile bolj primerne, prej jih prekuhaj
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.827
3.846
113
Če je alkohol nad 40% bi sam raje uporabil inox rešitev. Dobi se malce večja inox jajca/krogle za čaj ipd. stvari tudi v naših trgovinah. Seveda vprašanje sedaj o kolikšni količini borovnic govorimo? Če je količina oz. sod večji lahko postaviš tudi filter na izhod, borovnice se pomojem ne bodo mašile na njem (recimo tole).
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ja ta filter mi je všeč, a to se ga namesti namesto te plastike, ki zdaj drži pipo iz notranjosti soda? (vem da bo treba še dobro oprati tole zadevo pred začetkom :) )
Verjetno bom rabil še kak člen za vmes.
Clipboard.jpg
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.827
3.846
113
Pipa ima vidim da zunanji navoj navoj, filter pa tudi. Tako da direktno ne gre eno na drugo. Sedaj ne vem ali je pipa 1/2", če je potem rabiš namesto plastične matice en kratek 1/2" cevni podaljšek pa na pipo namestiš namesto tiste matice na drugo stran pa daš filter.

Lahko pa da je pipa 3/4 cole, potem mogče paše diretkno tale.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Nemoreš na rosfrej sod naštaufat neko napol zarustano pipo.

Borovnice namakaš in na koncu precediš in čisto natočiš v sod .
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Saj je tudi pipa rosfrej, stari ima pač ta en sod in se igra z njim.
Mene pa ne zanima preveč to copranje likerjev, še manj pa končni izdelek, itak ne pijem alko. :cool:
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Saj je tudi pipa rosfrej, stari ima pač ta en sod in se igra z njim.
Mene pa ne zanima preveč to copranje likerjev, še manj pa končni izdelek, itak ne pijem alko. :cool:
Zakaj pa sploh sprašuješ, če te ne zanima?????

PS: Sod ni primeren za namakanje borovnic. Zakaj...?? ahh.. aja.. te ne zanima copranje ... fotr se je pa sigurno vsaj tolk pozanimal že sam in je sigurn tolk zvedu, kot bi ti na alterju :evil::evil::evil: