Bolha in prodajalci... ?!

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Tole bi bilj spadalo med pravne zadeve, pa vseeno.

Na bolhi zmagujem za artikel po smešno nizki ceni. Ko oddaš oglas sicer piše, da je ponudba zavezujoča,
nikjer pa nisem našel pravne podlage, da je temu res tako.

Zanima me, ali si lahko prodajalec premisli in ne proda po ceni katera je bila izglasovana?
Prodajalec pa ni postavil minimalne prodajne cene.


Če je kakšen pravnik ali pa kdo, ki pozna te zadeve, bi prosil za odgovor.

pozdrav.gif
Lp
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
To je krneki, če zmagaš in ti on noče prodat lahko pišeš na bolho, oni bojo njemu potem da ga bojo blokiral itd...

Vsaj pri meni je blo tko, da sm dobu eno opozorilo.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Tole bi bilj spadalo med pravne zadeve, pa vseeno.

Na bolhi zmagujem za artikel po smešno nizki ceni. Ko oddaš oglas sicer piše, da je ponudba zavezujoča,
nikjer pa nisem našel pravne podlage, da je temu res tako.

Zanima me, ali si lahko prodajalec premisli in ne proda po ceni katera je bila izglasovana?
Prodajalec pa ni postavil minimalne prodajne cene.


Če je kakšen pravnik ali pa kdo, ki pozna te zadeve, bi prosil za odgovor.

pozdrav.gif
Lp

bolha nima nobenega mehanizma, da bi prisilila prodajalca, da dejansko proda svoj artikel po izglasovani ceni. tako da , ce se prodajalec odloci, da ne bo prodal pac ne bo prodal. ali pa ti bo ponudil nakup po visji ceni.

bolha je se zelooooo dalec od sistema ebay, kjer je resnost ponudb na zelo visokem nivoju.

zato vse te avkcije, ki se odvijajo na bolhi ..... larifari ......
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Če ni postavil minimalne cene, to pomeni da je dolžan prodati po ceni ob zaključku.

Žal pa to res ni ebay, zato se zna zgoditi, da potem ne bo prodal.

Jaz tam prodajam in kupujem in se je pri prodajanju že tudi zgodilo, da od najvišjega ponudnika potem ni bilo ne duha in ne sluha. Nekateri na ta način tudi uničujejo konkurenco.

Odkrito povedano, jaz na avkcijah tam ne sodelujem več, niti jih ne delam, ker je brezveze.Če je že kaj zanimivega pa vsi čakajo na zadnjo sekundo s ponudbo. Ob vsaki ponudbi bi se morala licitacija podaljšati za 10min pa bi bilo povsem drugače.

Za normalne oglase je pa bolha ok, kot povsod imaš tudi tu kup tepcev, ki mislijo da boš prodal vse za pol cene, tiste pač odpikaš.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
bolha je dobra samo za oglase z fiksno ceno

Kakšna avkcija neki, na bolhi je to vse en velik joke. Na ebayju je pa druga zgodba, včasih kaj zbidam za nizko ceno, pa vseeno dobim. Se pa sigurno kdaj zgodi tudi na ebayju, da prodajalc zahinavi.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Tudi v spletni trgovini lahko nekaj naročiš, pa potem ne dvigneš/plačaš.

Če se bi zadeve pri Bolhi lotili bolj resno (sistem feedbacka, ratingov, preverjanje naslova, identitete), bi slika bila drugačna.