Bolečine v želodcu in črevesju.

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Da vidim, če ima kdo podobne težave in kako se je spopadal z njimi.
Že dolgo časa imam težave z želodcem, ok vsi pravijo stres, pa prehrana itd ... Sej vem, samo na določene stvari pač ne moreš vplivati oz težko (npr stres).
No zadnje čase se mi dogaja, da sem kot kakšna nosečnica, skoz mi je po malem slabo, bolečina se je pa iz želodca preselila nižje, v črevesje. Tako, da se pojavlja rahla bolečin, pa napihuje me ko konja :( Sem že hodil okoli zdravnice, samo pri njej je bolj tako, odgovor je enak prejšnjemu (stres, hrana...). Sam ok, mene pa skrbi, da ni kje drugje težava.
Sem šel samoplačniško na pregled krvi, kjer pogledajo tudi tumorske markerje za želodec, trebušno slinavko in prebavni trakt, pa je bilo vse b.p. Sicer mi je bilo pri zdravnici tudi rečeno, da je s kislino tako, da pri nekaterih se kislina "dviguje", pri drugih gre pa lahko navzdol po črevesju in da me zaradi tega matra?

Je kdo imel kakšne podobne težave? Bi s kakimi probiotiki lahko omilil zadevo?
Mislim, da je najbrž najboljše, da grem na gastro, samo glede na čakalne dobe, bo tudi to treba it samoplačniško.

lp
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Poizkusi kak teden, dva, tri zdržat povsem brez kruha, moke, žit, v glavnem vsega kar vsebuje gluten.

Vem da "hebeš" tako življenje brez sveže žemljice pa pice,... ampak jaz neham prdet, že po par dnevih, oz. bolje rečeno, ko začnem spet jest "normalno" me hoče raznest.

Pa kavo nehaj pit! Predvsem z mlekom in sladkorjem!
 
  • Všeč mi je
Reactions: KarEn in bizi

vogel1

Fizikalc
6. sep 2007
229
27
28
Soda bikarbona - žlička sode zmešana z dober deci vode - dela čudeže :) za probat je ... nič ne škoduje ... samo rigne se ti pa fajn :)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Poizkusi kak teden, dva, tri zdržat povsem brez kruha, moke, žit, v glavnem vsega kar vsebuje gluten.

Vem da "hebeš" tako življenje brez sveže žemljice pa pice,... ampak jaz neham prdet, že po par dnevih, oz. bolje rečeno, ko začnem spet jest "normalno" me hoče raznest.

Pa kavo nehaj pit! Predvsem z mlekom in sladkorjem!
Zakaj kavo?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ynos saj praviš da si razgledan... skenslaj mleko in mlečne izdelke ,zamenjaj kavo z pravim čajem vsaj za pol leta. Meni pomaga če ne pijem vodo s pipe ampak radensko. Hrana, prvo najest potem pit. Stres, tole pa popoldne kakšen hobi da odmisliš, magari ljubico :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka in ynos

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Kar se stresa tiče, bom mogu zgleda v kako "happy happy" sekto it :))

Ok, očitno bom mogu skenslat 3/4 stvari k jih sedaj počnem :(
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
kar se črevesja tiče: Linex kapsule.
Želodec: kapljice za želodec Gorenjskih lekarn (lahko tudi 3x dražji, a enako učinkovit Iberogast), 20 kapljic v deci hladne, navadne vode.
Če piješ kavo z namenom da ti možgani delujejo: zeleni čaj učinkuje enako. Mogoče raje kakšne (pri)znane firme, ne kar "spar budget" ali "mercator" ipd.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Jaz ti tudi priporocam vsaj 10 dni brez glutena in laktoze. Za kavo so ti pa rekli. Alkohol tudi ni ok.

Ko bos videl, da gre na boljse vztrajaj se kak teden ali dva in potem dodaj nekaj od tega, kar si skenslal. Npr kavo. Cez teden laktozo, cez teden gluten. Pa spremljaj. Jaz ce ukinem gluten za 10 dni in laktozo, mam skor raven trebuh, ce jem oboje, pa vetrovi do amena in bauh plus 3kg. Je pa tko, nekaj casa vztrajas, se dobro pocutis, pozabis zakaj si sploh zacel s tem. Gresis itd, prvih par dni ni panike, pol se pa vrne. Ce pa gresis ko imas ze zjeban prebavni sistem, pa se takoj pozna. Za test ti priporocam kake testenine z glutenom v ogromno smetanove omake. Raketa 2 dni :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Jaz pa vec ne jem Nolpaze ipd. tablet, odkar na tesce pred kafejem spijem deci spricara s toplo vodo in mlekom. Zgleda, da naredi neko zascito v zelodcu in ne zbudi kisline...
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
kar se črevesja tiče: Linex kapsule.
Želodec: kapljice za želodec Gorenjskih lekarn (lahko tudi 3x dražji, a enako učinkovit Iberogast), 20 kapljic v deci hladne, navadne vode.
Če piješ kavo z namenom da ti možgani delujejo: zeleni čaj učinkuje enako. Mogoče raje kakšne (pri)znane firme, ne kar "spar budget" ali "mercator" ipd.

"Poje en tablet in bo OK" :bonk:
Mu ne bi raje predlagal popiti kakšen probiotični jogurt kot pa zobat tablete.
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Linex imajo bakterije, ki so itak v crevesju, iberogast pa tudi neke roze skupaj nametane...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.716
2.009
113
za šankom
Da vidim, če ima kdo podobne težave in kako se je spopadal z njimi.
Že dolgo časa imam težave z želodcem, ok vsi pravijo stres, pa prehrana itd ... Sej vem, samo na določene stvari pač ne moreš vplivati oz težko (npr stres).
No zadnje čase se mi dogaja, da sem kot kakšna nosečnica, skoz mi je po malem slabo, bolečina se je pa iz želodca preselila nižje, v črevesje. Tako, da se pojavlja rahla bolečin, pa napihuje me ko konja :( Sem že hodil okoli zdravnice, samo pri njej je bolj tako, odgovor je enak prejšnjemu (stres, hrana...). Sam ok, mene pa skrbi, da ni kje drugje težava.
Sem šel samoplačniško na pregled krvi, kjer pogledajo tudi tumorske markerje za želodec, trebušno slinavko in prebavni trakt, pa je bilo vse b.p. Sicer mi je bilo pri zdravnici tudi rečeno, da je s kislino tako, da pri nekaterih se kislina "dviguje", pri drugih gre pa lahko navzdol po črevesju in da me zaradi tega matra?

Je kdo imel kakšne podobne težave? Bi s kakimi probiotiki lahko omilil zadevo?
Mislim, da je najbrž najboljše, da grem na gastro, samo glede na čakalne dobe, bo tudi to treba it samoplačniško.

lp
Glede na simptome, bi bilo pametno narediti test na helicobacter pilory
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Da vidim, če ima kdo podobne težave in kako se je spopadal z njimi.
Že dolgo časa imam težave z želodcem, ok vsi pravijo stres, pa prehrana itd ... Sej vem, samo na določene stvari pač ne moreš vplivati oz težko (npr stres).
No zadnje čase se mi dogaja, da sem kot kakšna nosečnica, skoz mi je po malem slabo, bolečina se je pa iz želodca preselila nižje, v črevesje. Tako, da se pojavlja rahla bolečin, pa napihuje me ko konja :( Sem že hodil okoli zdravnice, samo pri njej je bolj tako, odgovor je enak prejšnjemu (stres, hrana...). Sam ok, mene pa skrbi, da ni kje drugje težava.
Sem šel samoplačniško na pregled krvi, kjer pogledajo tudi tumorske markerje za želodec, trebušno slinavko in prebavni trakt, pa je bilo vse b.p. Sicer mi je bilo pri zdravnici tudi rečeno, da je s kislino tako, da pri nekaterih se kislina "dviguje", pri drugih gre pa lahko navzdol po črevesju in da me zaradi tega matra?

Je kdo imel kakšne podobne težave? Bi s kakimi probiotiki lahko omilil zadevo?
Mislim, da je najbrž najboljše, da grem na gastro, samo glede na čakalne dobe, bo tudi to treba it samoplačniško.

lp
Absolutno poskusi najprej odstranit laktozo za kak mesec. V današnjem času to sploh ni težko, niti drago ne. Samo malo druge stvari nakupiš.

Glede na to da 65% populacije laktoze ne prenaša imaš zelo dobre šanse da to v celoti reši problem.
 
Nazadnje urejeno: