Bolečina v prsnem košu.

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pozdravljeni,
Malo bom oživel kar obstoječo temo, da ne odpiram nove..

prilepil sem dva ekg-ja ,pa prosim če lahko poznavalec napiše kateri je "boljši" ,in koliko je v resnici oddaljen od nekega čisto normalnega ekg-ja. Se opravičujem ,in upam da se na tisti slabši kopiji vidi vseeno dovolj za mnenje.

lp
 

Priponke

  • Webp.net-resizeimage (2).png
    Webp.net-resizeimage (2).png
    358 KB · Ogledi: 287
  • Webp.net-resizeimage (3).png
    Webp.net-resizeimage (3).png
    474,6 KB · Ogledi: 319

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pa je kateri "boljši" ? Kažeta pa nekje normalno stanje ? Ker tako na oko se razlikujeta..lp
 

Mirage

Pripravnik
30. nov 2007
223
10
18
Predvidevam, da je ta drugi EKG kmalu po srčnem infarktu in se vidijo globoki negativni reperfuzijski neg T valovi v spodnji steni, ki se v drugem EKG počasi dvigujejo proti "normali". Kot je rekel Blackjak gre za pričakovane spremembe po infarktu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Zdaj odvisno katerega smatraš za drugega. Že nekako po logiki je ta z datumom 01.2020 drugi..Prvi je bil pa nekje 04.2019. Par dni se spet počutim bolj slabo ,brez moči,volje..boleče mišice ...in kot prvo pomisliš da je kaj okoli srca... Danes pa sem začel še tako bolj močno kašljati , tako da gre to slabo počutje verjetno bolj v smer kakšne okužbe,prehlada...


Upssss..šele sedaj vidim da je na posnetku zapisan napačen datum. Pravi datum je 21.01.2020 !!! In to je drugi posnetek.

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Aja ,se nisem nič oglasil..haha..Še sem tu...

A je kakšna telepatija posredi ? Pa ravno imam težave. No sreča, upam da drugačnega izvora.

Če pa grema na srce ,imam pa občutek da so te bolečine sedaj bolj poredko,sploh sedaj ko že dober mesec nimam več brilique-ja.
Ne bo pa nikoli več kot je bilo. Vsako špikanje ,ki ga prej sploh nebi opazil ,te sedaj kar strese ob misli da je/bo kaj narobe.Večji občutki utrujenosti,slabega počutja so kar pogosti.

Sem pa sedaj že dva dni v postelji. Začelo me je "šravfati " v črevesju..Zvečer se je pa začelo posedanje na Wc-ju.Ponoči še vročina 38 in pa močno potenje.Danes je dejansko malo bolje .Prebava še ni v redu ,vzel sem nekaj linex-ov . Vročine čez dan ni bilo. Potenje pa še kar ostaja.. Nekako planiram jutri maximalno v torek še počakati ,in če ne bo bolje grem k zdravniku. Verjetno gre za kakšno vnetje črevesja,.... Vsaj upam da ni hujšega in da se bo uredilo .

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ja sam potem je korona že 100 let prisotna..? Pa ne da ni možno. Ampak še vedno če se ne motim je korona okužba dihalnih poti ?? Zase imam občutek da je težava v prebavi ? A misliš da bi moral takoj klicati v zdravstveni .? Sam sem mislil še dan dva ,če se ne bi poslabšalo ,počakati ?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Worst case scenario: prebavne motnje, driska, vročina, slabo počutje, "skrita infekcija", med prevozom padeš skup, po par urah si mrtev od korone.

Mogoče pa moraš srečko vplačat!
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.199
4.667
113
V naši hiši imeli podobne simptome trije. Z razmikom par dni med enim in drugim. Torej se mogoče tudi prenaša s človeka na človeka. Najslabše jo je odnesel sveži medicinec. Veliko driske, vročina. K zdravniku ni šel noben. Medicinec je sam zase ocenil, da ima nek gastro...., traja tipično od 3 do 5 dni. Povzroča virus ali bakterija, pomagaš tako, da piješ. On je v vrhunski kondiciji, izrazito slabo je bilo 3 dni, normalno šele po enem tednu. Nekaj stvari je šel en zdrav iskat v lekarno. Tam so rekli, da je v našem okolju trenutno tega precej. Jaz zmeraj sumim lokalni vodovod. Teoretično imamo povsod v Sloveniji vrhunsko pitno vodo, praktično pa sem, ko sem se preselil v ta kraj prvih nekaj let imel podobne težave (sicer običajno samo 24 ur) skoraj vsako jesen in pomlad. Lokalci težav niso imeli, jaz pa potem, ko sem se adaptiral tudi ne več. Ustreza tudi sedanjemu "izbruhu" v naši družini: priseljena v družino, otrok 2 leti in bivši študent, ki je po 6-ih letih spet več doma.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Worst case scenario: prebavne motnje, driska, vročina, slabo počutje, "skrita infekcija", med prevozom padeš skup, po par urah si mrtev od korone.

Mogoče pa moraš srečko vplačat!
Pa dober no..Ne zmanjšujem resnosti..Sam panika pa tudi ni ok...Tole "isto" varianto sem dal že večkrat skozi, pa se sploh nismo kaj dosti obremenjevali s temu.. Driska se umirja, vročine nimam več...Počivam. Se še potim,občasno pokašljam,kihnem..Še enkrat vse je možno. Samo madona,potem imamo ali smo imeli to korono praktično vsi ??
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pokliči osebnega in se bejž testirat! Razen če nočeš državne statistike zjebat.

Vse dobro ti želim! ;)
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Lepo da skrbiš..Hvala. A vseeno mislim da malo pretiravaš.?? A veš da se sploh ne ve koliko ljudi obstaja verjetnost da je prebolelo doma ? Tudi zdravniki pri blagih simptomih te pustijo doma.Pa ne da se tolažim,samo takšno stanje sem prebolel že sigurno več kot desetkrat..Imam občutek da se izboljšuje. Ko se vsaj malenkost poslabša pa pokličem takoj ..Po moje bi bila tudi navodila zdravnikov takšna ??Včasih človek enostavno ne ve kaj je prav.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.199
4.667
113
Kar tako te ne dajo testirat na covid-19. Zanimivo mi je bilo, da kolegice, ki dela v bolnici dnevno s pacienti (takimi brez covid-a), niso nikoli testirali. Za zdravstveno osebje bi bilo dobro, da ga testirajo, ker lahko okužijo veliko pacientov.