Bolečina v prsnem košu.

mememe

Zelenc'
16. avg 2019
1
0
1
Ko smo že pri oreščkih. Meni pa pomaga mandelj ali dva, če me malo tišči pri srcu, pa vem, da je zaradi preveč kave. Pa seveda kozarec ali dva vode.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Kaj je s temi vremenskimi tezavami? ...
niso ti vozlici oz. el. prevodnost samo za srcni utrip?
Jah, te prevodne poti na srcu pod srčno ovojnico so dostikrat po infarktu problematične, dokler se malo srce ne spravi k sebi.
Seveda da vplivajo na utrip (jakost signala in ritem), pa tako vplivajo na delovanje pumpe. To je isto kot pri avtu, ko zezajo kabli ali svečke ali prebijajo občasno in so težave. Podobno je na srčni mišici ...

Zamisli si, da je pri človeku elektrostatično polje okoli 2000V od glave do pete in vpliva na delovanje celega telesa - pri košarkaših še več :zardelalter: ... Najhuje je, ko se menja in to hitro potencial v zraku (pritisk nima dosti veze!), npr. ko prehaja vremenska motnja preko nas, še posebej na meji dveh vrtincev nad našo deželo ... Takrat srčni bolniki še bolj trpijo, pa tudi revmatiki in psihiči etc.

Evo npr.snoči ko sem oddal prejšnji post, me je začelo zezat kmalu potem, pa sem šel na balkon in videl da se na nebu nabirajo oblaki. Ponoči je tu pri nas deževalo in čez dan stalno nekaj "mlelo" vreme in zdaj tudi. Dopoldne me je vse bolelo, zdaj me pa še glava boli zraven ... Ma jest sem že navajen spremljajočih težav in jih probam ignorirat kolko se da :zmaga: ... pa se mi je nekoč smešno zdelo, ko je babica rekla, da bo sprememba vremena, ker jo "vse trga" ... zdaj se mi ne zdi več smešno, ker moje telo prognozira vreme bolje kot ARSO :zardelalter:

... zanimivo pa je, ko imam težave pred nevihto, da čim se ulije in udari strela (!), sem v trenutku bolje :slinar: ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Ne bit jezen na take, ki ti dajejo kruh, ker ce bi vsi bili zdravi, ti ne bi bil tam.
Problem je, ker je bolnih preprosto preveč. In od tega ne trpi samo jezni uporabnik, ki se ne vidi ven z dela, ampak posredno tudi vsi ostali na račun opazno manjše storilnosti populacije, ter večjih stroškov za zdravljenje, rehabilitacije, invalidnosti itd
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pozdrav,

danes sem opravil UZ srca , pa me zanima kakšno je vaše mnenje glede izvida ?

Hvala.

"LP je normalnih dimenzij, sistolična funkcija ohranjena, brez jasnih regionalnih motenj kontraktilnosti. Stene prekata so primernih debelin. DP je manjši od levega, funkcija ohranjena, dimenzije v mejah normale. Atrija sta primerne velikosti. AZ je trolistna, odpira se primerno, antegradni pretoki normalni, regurgitacije ni videti. MZ je blago fibrotično spremenjena, viden minimalni jet ekscentrične regurgitacije, ki je dopplersko ne uspem ovrednotiti. Antegradni pretoki so normalni. Končni diastolični tlak ni povišan. TZ je morfološko primerna, jasne regurgitacije ne dobim. Tlaka v pljučni arteriji ne morem oceniti. PZ morfološko primerna, antegradni pretoki so normalni, videti je minimalen jet regurgitacije, ki je hemodinamsko nepomembna. Intraatrijski septum deluje intakten. Perikard bp. Vena kava inferior kolabira. Ascedentna aorta v mejah normale
"
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Pozdrav,

danes sem opravil UZ srca , pa me zanima kakšno je vaše mnenje glede izvida ?

Hvala.

"LP je normalnih dimenzij, sistolična funkcija ohranjena, brez jasnih regionalnih motenj kontraktilnosti. Stene prekata so primernih debelin. DP je manjši od levega, funkcija ohranjena, dimenzije v mejah normale. Atrija sta primerne velikosti. AZ je trolistna, odpira se primerno, antegradni pretoki normalni, regurgitacije ni videti. MZ je blago fibrotično spremenjena, viden minimalni jet ekscentrične regurgitacije, ki je dopplersko ne uspem ovrednotiti. Antegradni pretoki so normalni. Končni diastolični tlak ni povišan. TZ je morfološko primerna, jasne regurgitacije ne dobim. Tlaka v pljučni arteriji ne morem oceniti. PZ morfološko primerna, antegradni pretoki so normalni, videti je minimalen jet regurgitacije, ki je hemodinamsko nepomembna. Intraatrijski septum deluje intakten. Perikard bp. Vena kava inferior kolabira. Ascedentna aorta v mejah normale
"
Normalen ultrazvočni izvid. Kar verjetno piše tudi v mnenju na koncu izvida.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Normalen v vseh primerih. Torej v tvojem primeru brez posledic infarkta.
Super se sliši...

Ampak spet se mi poraja dvom. Ne da ne verjamem , ampak na prejšnji pregledih je bil vedno poudarek na " hipertonično ,ishemično srce "'??

Sedaj po infarktu pa je vse ok ? Je to medicinsko možno ?

Da se vrnem pa še malo k sami temi. Bolečina je nekako popustila ob eni do dve doretah dnevno.

Se mi pa občasno pojavi ,da malo težje zadiham ? Ne tisto , da bi lovil zrak , ampak tisti občutek da nekako nisi dovolj vdihnil ?
Je to lahko od zdravil ,brilique-a ? Druga zdravila sem imel že prej pa se mi to ni dogajalo ?
Kašljam ne.

lp
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ishemično srce je, saj si prezivel infakrt. V tem UZ izvidu ni znakov hipertonicnega srca. V kolikor se terapija redno jemlje se srce v vecnini primerov popravi. Pomemben je izhodniscni UZ v casu infakrta za primerjavo.
Lahko je obcutek tezkega dihanja tudi zaradi brilique. Lahko se zamenja za generik iz skupine klopidogrela (Plavix). Tudi ce se menja mora terapija trajat 12M od infarkta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
mercedes Moj laični nasvet, pa s srcem nisem imel niti približno takih težav kot jih imaš ti (samo perikarditis) je, da se nahaj toliko ukvarjati z vsako bolečino, dihanjem, kašljem... Vem ja, lažje reči kot narediti, ampak tole kar sedaj počneš tudi ni ok, saj si ves dan v stresu zaradi glave, ki preveč razmišlja.

Živi, živi dalje in počasi delaj na svoji psihični in fizični kondiciji. Boš videl, da bo lažje :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: ferdo

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
mercedes Moj laični nasvet, pa s srcem nisem imel niti približno takih težav kot jih imaš ti (samo perikarditis) je, da se nahaj toliko ukvarjati z vsako bolečino, dihanjem, kašljem... Vem ja, lažje reči kot narediti, ampak tole kar sedaj počneš tudi ni ok, saj si ves dan v stresu zaradi glave, ki preveč razmišlja.

Živi, živi dalje in počasi delaj na svoji psihični in fizični kondiciji. Boš videl, da bo lažje :)
Brez skrbi , ni tako kot je videti... Je pa vseeno dobro da človek določene zadeve razčisti ,razjasni...
Edino kar ti povem , da bolečine pa ne moreš kar tako prezreti... Sem pa vseeno dobil tu par dobrih razlag ,ki jih potem primerjam z uradnimi izvidi , in si določene zadeve potrdiš ali ovržeš..

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ishemično srce je, saj si prezivel infakrt. V tem UZ izvidu ni znakov hipertonicnega srca. V kolikor se terapija redno jemlje se srce v vecnini primerov popravi. Pomemben je izhodniscni UZ v casu infakrta za primerjavo.
Lahko je obcutek tezkega dihanja tudi zaradi brilique. Lahko se zamenja za generik iz skupine klopidogrela (Plavix). Tudi ce se menja mora terapija trajat 12M od infarkta.
Pa ni nobena skrivnost.. Tole je bilo pred koronarografijo.

"Opis: Levi prekat je normalno velik, stene levega prekata so blago koncentrično hipertrofične. Sistolična funkcija levega prekata je normalna, iz projekcije 2 votlin se nakazuje manjša akinezija bazalnega dela spodnje stene. Sistolna funkcija, izmerjena biplano, je normalna. Levi atrij volumetrično blago pvoečan. Desne votline manjše od levih, desni prekat normalno velik, desni atrij vzdolžno minimalno povečan. Mitralna zaklopka funkcionalno in morfološko brez posebnosti. Aortna zaklopka je trilistna, nežna, funkcionalno in morfološko brez posebnosti. Maksimalni anterogradni gradient 14 mmHg. Trikuspidalna zaklopka je nežna, funkcionalno in morfološko b.p. Tlak v desnem prekatu 15 mmHg+CVP (0-5). Pulmonalna zaklopka je funkcionalno in morfološko brez posebnosti. Glede na razmerje E/Em gre za povišane polnilne tlake levega prekata. Interatrijski septum intakten, minimalen perikardni izliv ob bazi spodnje stene levega prekat, drugje brez perikardnega izliva. Ascendentna aorta je v bulbusu primerne širine

"

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
@ Blackjack

Sedaj pa izvidi krvi niso čisto ok ??

Eritrociti 5,55

Trombociti 110

K-MPV 11,3

Je to zaradi tablet ali je lahko kaj drugega ?? Vplivati kaj extra na trombocite ne morem ?


Je pa že ves čas , da se mi kaj hitro naredi modrica že ob kakšnem nežnejšem udarcu ali močnejšem pritisku ...

lp
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Dokler bo dvojna terapija je pac izpostavljenost pokanju koznih kapilar, zato bo kaksna podpludba vec. Mazat tega ni treba ker se samo absorbira. Pazljivost pri udarcih, naslanjanju itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Dokler bo dvojna terapija je pac izpostavljenost pokanju koznih kapilar, zato bo kaksna podpludba vec. Mazat tega ni treba ker se samo absorbira. Pazljivost pri udarcih, naslanjanju itd.

Res hvala za vse razlage. Če bo še kaj nejasno pa prosim za razlago.

Ja tudi malo močnejše naslanjanje na na kakšno mizo ,rob ...je že dovolj za modrico.

Hvala.lp