Boleče grlo in vroči čaj

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Kako je že s toplimi napitki in bolečim grlom? Od danes zjutraj me konkretno grlo boli, ko požiram. Spil sem 3 čaje, vzel neoangin, pa je samo še slabše.

Nekje v spominu imam, da lahko včasih topli napitki sškodijo, včasih koristijo.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Čaj nikakor ne sme biti vroč, 70 stopinj maksimalno. S pitjem vročega čaja te bo grlo še bolj bolelo.

Grgraj žajbelj.
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
Čaj nikakor ne sme biti vroč, 70 stopinj maksimalno. S pitjem vročega čaja te bo grlo še bolj bolelo.

Grgraj žajbelj.

Ni ga junaka ki mu uspe popiti 70 stopinj vročo tekočino
smile-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
pij napitke sobne temperature.sam čaj pa neoangin te ne bo pozdravil če gre za bakterijsko okužbo če gre pa za virusno pa saj veš kako pravijo 7 dni če boš pil čaj pa jedel vitamine ali en teden če ne boš ukrepal nič.mal poglej če se ti delajo bele obloge.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Glavna poanta čaja je hidracija (zadosten vnos tekočin). Ostalo je bolj tako... pomaga, če verjameš ;-).
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Mene zelo redko grlo boli ... enkrat na par let, ampak, kolikor vem, mi zelo pomaga med ... tudi pri kašljanju.

Tako za poskus si kupi med, če ga nimaš doma, pa probaj par majhnih žličk ga pojesti ob enem ali pa eno ali dve veliki žlici. Več pa tak ne moreš, ker se zagabi. In pač ne jem tisti dan skoraj nobene druge hrane ... kruh, gor pa margarino in polno meda, pa mi zelo pomaga.

Jaz sicer nikoli tablet ne jem, ko kašljam, ali sem bolan ... sem že od majhnih nog na medu in čaju z toliko limone notri, da je čaj kisel kot ne vem kaj ... pa sem v dveh dneh že zdrav oz. gre vedno na boljše ...

Probaj vse različne načine, če tablet ali sirupa nočeš jesti.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Sem spil včeraj enih 8 šalc čaja, vsako z medom.
smile-1.gif


Grlo boljše, vročina je šla do 37.5 več ne, sem pa zdaj totalno zjeban. Še za PC-jem se mi ne da sedeti.

Še malo pa vikend, hura za kratek teden.
cheer.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Glavna poanta čaja je hidracija (zadosten vnos tekočin). Ostalo je bolj tako... pomaga, če verjameš ;-).

Zakaj pa potem vsi svetujejo čaj+limono ali med?...jaz bi dosti rajši pil samo vodo, čaja nimam nekako pretirano rad.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Sladek čaj je boljšega okusa in ga spiješ več.

V limoni je vitamin C, ampak to je pri današnjem načinu prehranjevanja bolj ali manj trivialno.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Jaz pijem čaj predvsem zaradi okusa. Kombinacija bezga, mete in lipe zmaga. Ga pa ko sem bolan spijem okrog 6-7 litrov na dan, drugače tm okrog 2 litra :D Predvsem mi paše ko sem bolan.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
A je zlo slabo, če te pljuča bolijo? Če zakašljam ali bog ne daj kihnem, dobim občutek, da mi nekdo z grabljami strga pljuča stran.
bonk.gif


Mislim, a moram jutri h dohtarju ali se bo porihtalo?
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
A je zlo slabo, če te pljuča bolijo? Če zakašljam ali bog ne daj kihnem, dobim občutek, da mi nekdo z grabljami strga pljuča stran.
bonk.gif


Mislim, a moram jutri h dohtarju ali se bo porihtalo?

Predpostavljam da te pece oz reze za prsnico med kasljanjem. To je znak vnetega sapnika (bronhitis). Oglasi se pri svojem zdravniku.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
A je zlo slabo, če te pljuča bolijo? Če zakašljam ali bog ne daj kihnem, dobim občutek, da mi nekdo z grabljami strga pljuča stran.
bonk.gif


Mislim, a moram jutri h dohtarju ali se bo porihtalo?

Predpostavljam da te pece oz reze za prsnico med kasljanjem. To je znak vnetega sapnika (bronhitis). Oglasi se pri svojem zdravniku.

Si imel prav glede bronhitisa.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
kupi si sladoled....

mene je bolela bezgavka oz. mandelj (vsaj mislim da je bilo nekaj takega...pod spodnjo čejustjo) ...komaj požiral .par kozarcov lede pijače preko pa sem bil diht.