Bojler (kopalnica & kuhinja)

Za ogrevanje vode v kopalnici in kuhinji se trenutno uporablja 80L bojler.
Način porabe vode je takšen, da se večkrat dnevno pomiva posodo (cca. 3 x na dan za 2-4 osebe), tuširanje pa je v 95% v večernih urah.

V luči nižanja porabe elektrike razmišljam o nakupu manjšega 10-15L bojlerja za kuhinjo (pomivanje posode,...).

Se vam zdi nakup ločenega bojlerja za kuhinjo smotern? Kako narediti primerjavo porabe?


glej če rabiš toplo vodo samo za posodo kupi navadn kuhalnik vode. Dobiš ga za kakih 20 segreješ tisti liter in pol vode za posodo pomivat in to je to...za splakovat bo malo bolj komplicirano, neki več telovadbe, samo imel boš toplo vodo z minimalnim vložkom
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Mam ločen 10l bojler v kuhinji. Ko sem prenavljal mi je žal, da nisem iz 80 literskega v kopalnici potegnil, pa tega ven vrgel. V porabi el. energije ne bo hude razlike, kak euro če sploh. Enostavno mi plac jemlje pod umivalnikom, še ena stavr za katero je potrebno skrbeti. Mislim da se ta zadeva ne da odpreti in ga spucati, zato sem ga po 5 letih zamenjal, ker je enostavno bilo toliko kamna, da 2 kozarcev nisi mogel pomiti, pa je vode zmanjkalo. Potem mi gre na organ, tisto kapljanje vode iz pipe. mam sicer pomivalca, ki pa je redko v uporabi, največkrat se pomiva za 2 ali 3 in prej pomijem, ko pa v pomivalca zložim, razen v nedeljo ko gre za več posode za kosilo. Zame dobene prednosti, edino, da topla voda hitreje priteče, to je pa tudi vse.

priporočam, da pustiš tako kot je, ob renovaciji pa pomivalca noter daš. Za 2-4 osebe bo dost tudi tisti ožji.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.270
1.943
113
Za ogrevanje vode v kopalnici in kuhinji se trenutno uporablja 80L bojler.
Način porabe vode je takšen, da se večkrat dnevno pomiva posodo (cca. 3 x na dan za 2-4 osebe), tuširanje pa je v 95% v večernih urah.

V luči nižanja porabe elektrike razmišljam o nakupu manjšega 10-15L bojlerja za kuhinjo (pomivanje posode,...).

Se vam zdi nakup ločenega bojlerja za kuhinjo smotern? Kako narediti primerjavo porabe?
Nima smisla