Bo potem jutri res konec sveta?

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
potem takem je še en datum aktualen za ta meteorit in v Nasi pravijo da naj bi odletel mimo zemlje , za danes sem malce pomirjen ---ŠE ŽIVIMO-- če bo tudi 26 marec tako uspešen glede preživetja bom imel velik piknik za ožje preživele člane družine --itak sosedje ne vejo kaj se dogaja v vesolju, na zemlji pa mir ljudem in bogu hvala.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Saj tudi ti nimaš niti blage veze kaj se dogaja
smirk-1.gif

Če bi imel, te teme ne bi bilo.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Da ne pozabimo --jutri je datum ki je označen kot nasledni za možnost trka z zemljo, vse kar sledi ,,,..----..,,m,
1982235-asteroid_2003qq47_orbit.gif.CROP.promovar-mediumlarge.gif
 

Priponke

  • 1982235-asteroid_2003qq47_orbit.gif.CROP.promovar-mediumlarge.gif
    1982235-asteroid_2003qq47_orbit.gif.CROP.promovar-mediumlarge.gif
    5,5 KB · Ogledi: 271
Nazadnje urejeno:

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Zdaj pa resno: Lepo prosim NASO in ostale organizacije, da, v kolikor je trcenje Zemlje z vecjim (da sploh ne govorimo o "dinosaur killer") meteoritom v, recimo, 5-ali-manj letih neizogibno, da o tem NE obvestijo javnosti. Ce pa ze, pa da obvestijo en teden prej, z pripisom:

"Naslednji torek ob 14.52 bo zadnji dan cloveske civilizacije. Na luno smo poslali spomenik, v katereg so zalite plosce iz platine na katere je vgravirana nasa zgodovina, in z napisom: "Na planetu okoli katerega se vrti ta skala je nekoc zivel Homo Sapiens - zal nam je, ker vas nismo spoznali."
Ce zelite, bodo tablete cianida za vso druzino od jutri naprej brezplacno na voljo v vasi najbljizji lekarni. Naj vas visje bitje v katerega verjamete blagoslovi in sprejme v svoje narocje.
Nasvidenje."

Rezultat cesarkoli drugega bo samo brezvezna panika (ker narediti se v teh par letih z naso trenutno tehnologijo itak nic pametnega ne da), rezultat bi bil pa samo skoraj takojsnji brezvezni propad civilizacije vs. "going gently into the good night" eno popoldne. Jaz vem, kaj bi raje izbral.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Tako brezupno tudi ni.. vsaj za vse ne. Dinozavri so res množično izumirali, predvsem zato, ker so bili zelo specializirani in so kot "velikani" imeli tudi velike potrebe (kar je v izrednih razmerah pogubno), ki jih po kataklizmi niso mogli več zadovoljevati.
Niso pa izumrle vse živalske in rastlinske vrste .. saj potomci preživelih živalskih vrst še vedno tacamo po Zemlji.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Nisem napisal konec clovestva, ampak konec (te) civilizacije... Kaj bo pa tistih par 10.000 (recimo), ki bodo preziveli vec kot par let v mini ledeni dobi in z vec-ali-manj crknjeno fotosintezo naredilo cez, recimo, 5000 let bo pa imelo bolj malo zveze z nami, CNNom in NASO
smile-1.gif
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Civilizacije tudi brez kometov propadajo in nastajajo nove.

V prazgodovini je že večkrat prišlo do skorajšnjega izumrtja naših prednikov (nazadnje zaradi erupcije supervulkana pred 70.000 leti), menda je takrat preživelo le nekaj tisoč primerkov človeške vrste.

Zaradi tega "ozkega sita" skozi katerega so šli naši predniki, smo si danes vsi ljudje tudi tako zelo genetsko podobni.

Menda se celo predstavniki dveh sosednjih tropov šimpanzov v pragozdu gensko bolj razlikujejo, kot denimo katerakoli dva človeka (naprimer nekdo iz kulturne prestolnice ali pa predstavnik zapuščenega plemena nekje v Amazonskem pragozdu sta si gensko zelo blizu, čeprav tega ne bi na prvi pogled pomislili)
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Konec te naše zablojene civilizacije bo prišel slej ko prej meni je čist vseno če bo to jutri storil meteorit ali supervulkan ali --ali--v stoletju smo zapravili popolnoma vse kar se je dalo in tako smo sami sebe pripeljali do tega da bo naše civilizirano in pametno človeštvo izumrlo, to je tisto kar me muči, vseno pa mi ni jasno zakaj se samouničujemo , prehitevamo sami sebe in z lakomnostjo ter pohlepom ,,, zato mi je res vseno če bo tudi jutri konec te nore civilizacije, pa ne razumite me narobe, saj je življenje res lepo ampak čedalje bolj brezvezno.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Zdaj pa resno: Lepo prosim NASO in ostale organizacije, da, v kolikor je trcenje Zemlje z vecjim (da sploh ne govorimo o "dinosaur killer") meteoritom v, recimo, 5-ali-manj letih neizogibno, da o tem NE obvestijo javnosti. Ce pa ze, pa da obvestijo en teden prej, z pripisom:

"Naslednji torek ob 14.52 bo zadnji dan cloveske civilizacije. Na luno smo poslali spomenik, v katereg so zalite plosce iz platine na katere je vgravirana nasa zgodovina, in z napisom: "Na planetu okoli katerega se vrti ta skala je nekoc zivel Homo Sapiens - zal nam je, ker vas nismo spoznali."
Ce zelite, bodo tablete cianida za vso druzino od jutri naprej brezplacno na voljo v vasi najbljizji lekarni. Naj vas visje bitje v katerega verjamete blagoslovi in sprejme v svoje narocje.
Nasvidenje."

Rezultat cesarkoli drugega bo samo brezvezna panika (ker narediti se v teh par letih z naso trenutno tehnologijo itak nic pametnega ne da), rezultat bi bil pa samo skoraj takojsnji brezvezni propad civilizacije vs. "going gently into the good night" eno popoldne. Jaz vem, kaj bi raje izbral.

No, ja... če bi dali ven tako obvestilo, bi bilo verjetno več ali manj konec civilizacije za nekaj časa tudi, če bi nas meteorit potem zgrešil.
grin1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
kako lahko nekaj kar trešči z močjo 20 atomskih bomb povzroči konec sveta? povzroči kvečjemu kakšno lokalno pizderijo, če trešči v center kakšnega lepega mesta... recimo Ljubljane
nisem vedel da je moč atomsle bombe sedaj merska enota. je pa vse odvisno od kakšnih atomskih bomb...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Komu neki. Jasno da se verjame le trač novicam, še posebno, če napoved izda zmedenec brez kakršnegakoli dokaza
hysterical-1.gif