BMW, Daimler, Porsche - Okoljevarstveni sekret?

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
hehehe
smile-1.gif
- takod atole na sliki je striktno samo para! (hlajenje industrijske pare, ki pride v turbino...da se le ta ponovno utekočini, ohladi, ter gre potem spet nazaj v proces).

sicer ne vidi se najboljše...ampka čisto možno je da gre za nuklearko - torej razen sevanja praktično ni izpustov.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:

Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:

So sekret, ampak priznal ti tega tukej ne bo nihče.



Dobil, boš odgovor, da od kolega, kolega fotru Prius pije 9l/100km in da so jajca.



Lp




http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/49-Toyota/439-Prius.html



Kaj lahko nekaj tacga posreduješ naprej? Al je prius škart oz. bolj tvoj kolega in sploh njegov fotr.
bonk.gif




Nisi prebral, kaj sem napisal.

Po treh dneh uporabe Priusa sem imal 4,9l porabe.



Lp



crashednburnt: Zbrisal žaljivke.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
malecky....in johnny...saj se da tudi z drugimi izrazi čisti 'normalno' pogovarjat!
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
..ker lahko se začnemo spotikati nad tiste ki si gradijo hiše z nad 300 kvadrati bivanjske površine in čez (!).

A ne živiš ti na podstrešju, spodaj pa tvoji/njeni starši?
To je sigurno 300m2 vse skupaj in ko staršev ne bo več, boš imel sam vse skupaj.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
ne ravno.

trenutno na 56 kvadratih, ko bo enkrat moja hiša bo bivanjske površine 120 kvadratov, vsega skupaj pa 180 - torej daleč stran od razkošja oz. potratnosti.
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Tile 'zeleni' ku ...rci nabijajo nekaj v prazno! To da so se spotaknili na avtomobilih,je dokaz kakšni debili so! Če jih tako skrbi za okolje,bi se mogli zadeve lotit na drugi strani.
Mi je ravno za zelene,ker če se hočem vozit s recimo q7 se bom vozil s q7 pa če se ti kreteni na glavo postavijo!
bonk.gif
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Potem pa podelijo BMWju za model 118d nagrado za "zelen" avto, ker "izpiha" najmanj CO2ja.

S tem CO2jem danes res pretiravajo.
rolleyes-1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik Don_kugla pravi:
Tile 'zeleni' ku ...rci nabijajo nekaj v prazno! To da so se spotaknili na avtomobilih,je dokaz kakšni debili so! Če jih tako skrbi za okolje,bi se mogli zadeve lotit na drugi strani.
Mi je ravno za zelene,ker če se hočem vozit s recimo q7 se bom vozil s q7 pa če se ti kreteni na glavo postavijo!
bonk.gif

Ni problem se vozit s Q7, ampak za to razsipništvo, te pa morajo pošteno udarit po žepu.

Navit davke na nepotrebne onesnaževalce do konca, pa bo mir.

Lp
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik Don_kugla pravi:
Tile 'zeleni' ku ...rci nabijajo nekaj v prazno! To da so se spotaknili na avtomobilih,je dokaz kakšni debili so! Če jih tako skrbi za okolje,bi se mogli zadeve lotit na drugi strani.
Mi je ravno za zelene,ker če se hočem vozit s recimo q7 se bom vozil s q7 pa če se ti kreteni na glavo postavijo!
bonk.gif

Ni problem se vozit s Q7, ampak za to razsipništvo, te pa morajo pošteno udarit po žepu.

Navit davke na nepotrebne onesnaževalce do konca, pa bo mir.

Lp

In to najbrž zato,ker ima nekdo malo več kot ti ne???
Mislim!
Kot da že tako za tak avo ne plačuješ več kot ostali....
Ko ga kupiš,je dražji--pomeni več davka državi....
Zavarovanje,cestnina...
Vse je dražje,ampak seveda to ni dovolj,ane? Jaz recimo ne vozim takega avta in me ne moti.če ima nekdo več od mene!
Večina ostalih,pa pokajo od zavisti-tipični slovenčki!
rolleyes-1.gif
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Nekaj je tudi zavist, zavedaj pa se, da se takim razsipništvom naserje tudi veliko več kot s kakšnim kliom.
Sicer pa, če je že dovolj za nakup, naj se potem še vsako leto sproti dokazuje...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.095
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik franci pravi:
Nisem opazil, če je že bilo tu na Alterju, je pa marsikaj resničnega v teh objavah. Medtem, ko nekateri proizvajalci razvijajo vozila, ki so okoljevarstveno dokaj sprejemljiva, nekateri razvijajo prave gas-guzzlerje. In ne le, da tega nočejo priznat, še lobirajo v kontra smeri.

http://www.dnevnik.si/novice/svetvozil/285263/

http://de.news.yahoo.com/afp/20071205/tbs-d-eu-auto-atom-umwelt-f41e315_1.html

Sicer bi jaz tu dodal še koncern VAG z vsemi njihovimi Q7 in Tuareg variantami (V10 TDI & stuff
bonk.gif
)

Mnenja?

Pa ne nabijat, koliko težko prikolico lahko z podobnimi jajci vlečeš, ker za mnoge vlečna kljuka niti ni na voljo.
Razvijajo tisto, kar si kupci želijo. Ali misliš, da jih delajo samo zato, da tebi in tebi podobne ekotečneže zaj..., čprav jh nihče noče kupit.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Nisem jaz noben ekotečnež. Ker večino kilometrov prevozim po mestu sem kupil to gajbico, ki jo pač vozim.

Nisem pa ravno prepričan v tvoj prav. Ker, če bi bili v teh koncernih pametni, bi razvijali nekaj, kar bi lahko masovno prodajalo in bi bilo približno ekološko sprejemljivo. Tako je pa danes največji proizvajalec vozil kdo že? Aja, ziher se motijo, ker bi lahko prodal miljone leksusev, če bi le izdelovali dizlne z 10+L porabo, knede?

Švabi so zaspal, kar se avtomobilske ekologije tiče in to jih tepe. Eni kle pa pač ne vidite preko nemške meje.

Pa, brez zamer, nisem rikša farer po srcu. Sem pač kupil yoto, ker je bil best buy v danem trenutku in še danes sem zadovoljen in glede na večinoma mestno vožnjo in 5.6L/100km porabo lahko rečem, da sem se pametno odločil.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik Don_kugla pravi:


In to najbrž zato,ker ima nekdo malo več kot ti ne???
Mislim!
Kot da že tako za tak avo ne plačuješ več kot ostali....
Ko ga kupiš,je dražji--pomeni več davka državi....
Zavarovanje,cestnina...
Vse je dražje,ampak seveda to ni dovolj,ane? Jaz recimo ne vozim takega avta in me ne moti.če ima nekdo več od mene!
Večina ostalih,pa pokajo od zavisti-tipični slovenčki!
rolleyes-1.gif

3/4 replaya nima zveze z to temo.
Kje pa si prebral, kaj o tem, da sem zavisten?

Plačujejo pa veliko premalo, glede na to, koliko onesnažujejo.
Je pač dejstvo, pa če se ti strinjaš ali ne.

Lp
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Razvijajo tisto, kar si kupci želijo. Ali misliš, da jih delajo samo zato, da tebi in tebi podobne ekotečneže zaj..., čprav jh nihče noče kupit.

Če bi razvili, nekaj, kar da od sebe samo 200g CO2 in ima tudi 500 KM, bi tudi tisto kupovali.
Vendar tega ne storijo, ker ne znajo ali pa še po njihovem ni čas za spremembe in kujejo dobičke v nebo.

Lp
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.095
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik franci pravi:
Nisem jaz noben ekotečnež. Ker večino kilometrov prevozim po mestu sem kupil to gajbico, ki jo pač vozim.

Nisem pa ravno prepričan v tvoj prav. Ker, če bi bili v teh koncernih pametni, bi razvijali nekaj, kar bi lahko masovno prodajalo in bi bilo približno ekološko sprejemljivo. Tako je pa danes največji proizvajalec vozil kdo že? Aja, ziher se motijo, ker bi lahko prodal miljone leksusev, če bi le izdelovali dizlne z 10+L porabo, knede?

Švabi so zaspal, kar se avtomobilske ekologije tiče in to jih tepe. Eni kle pa pač ne vidite preko nemške meje.

Pa, brez zamer, nisem rikša farer po srcu. Sem pač kupil yoto, ker je bil best buy v danem trenutku in še danes sem zadovoljen in glede na večinoma mestno vožnjo in 5.6L/100km porabo lahko rečem, da sem se pametno odločil.
Ne vidim preko nemške meje? To napišeš rikša farerju (ja, tudi jaz na tojoti)?
In vseeno nimaš prav. Ti koncerni ne delajo masovnih avtov - in ih tudi ne bodo. To so (kot je Lexus) premium znamke - s kupci, ki so sposobni plačat veliko ... In ki ne bi hoteli plačat za avto, ki ga ima vsak. In ki dostikrat na porabo gledajo s povsem drugimi očmi, kot mi povprečneži.
Ne boš verjel, ampak za večino teh po tvojem ekološko nesprejemljivih avtov je treba ravno tako dolgo čakat (ali pe veliko dlje) kot za najbolj iskane eklološko bolj sprejmljive avte.
Morda nisi opazil, ampak denar se da zaslužit na dva načina: veliko poceni izdelkov ali malo dragih. Eni so se pač odločili za drugo pot ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.095
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Razvijajo tisto, kar si kupci želijo. Ali misliš, da jih delajo samo zato, da tebi in tebi podobne ekotečneže zaj..., čprav jh nihče noče kupit.

Če bi razvili, nekaj, kar da od sebe samo 200g CO2 in ima tudi 500 KM, bi tudi tisto kupovali.
Vendar tega ne storijo, ker ne znajo ali pa še po njihovem ni čas za spremembe in kujejo dobičke v nebo.

Lp
Tega ta hip ne prodajajo, ker bi stalo toliko, da nihče ne bi kupil ... Dodaj k ceni 911 Turbi rcimo še 200K EUR za tak supermotor. Koliko bi jih to kupilo? Premalo. Saj gre za premium znamke, ampak en minimum obstaja.
Ali drugače: jaz ta hip še 500 EUR več ne dam za to, da je avto kaj čistejši od EURO4. Nima smisla. Naj najprej popucajo večje svinjarije, kot so avti.
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
KSZ. Tile v Bruslju so eni veliki hinavci.
Po vstopu Romunov in Bolgarov v EU je naše ceste preplavilo neskončno število njihovih dotrajanih šleperjev, od katerih vsak bruha v zrak 100x več svinjarije od bilokaterega novega avtomobila. Birokrati pa nič.