Bluetooth slusalke za vec naprav?

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Mja, torej.. A ne bi bilo lepo imeti recimo na ipodu bluetooth vmesnik, in nanj spariti neke bluetooth slusalke z zadovoljivo kvaliteto predvajanja glasbe.. Obenem bi slusalke imele se multipoint, da se lahko povezejo in z ipodom in telefonom, ter imajo obenem vgrajen mikrofon, za prevzem klicev. Ko se navelicas cvekati, ugasnes se ipod in si pogledas kaksen filmcek na telefonu, ko ti je dolgcas..

Plantronics ima tako zmogljivo igracko.. imenovana Pulsar 590A [zadeva stara ze 2 leti+] ali 590E [ne poznam dobro].. Imajo lepo vmesnik, da jih lahko sparis s katerim koli mp3 playerjem, povezes z 2 fonom naenkrat, ce je zelja ipd..


Ima kdo izkusnje s temi slusalkami ali s cim podobnim? Nekateri se pritozujejo, da nastane lag [zaostanek], ko gledas film in izpade tako, kot da zvok in slika nista sinhronizirana. To govorijo samo za 590A varianto. Drugi pravijo, da ce kupis BT vmesnik za ipod, le-ta skuri ipodovo baterijo [ipod nano 1. - 2.nd gen] v uri in pol.. Torej neuporabno.


Gledal pa sem:

Plantronics Pulsar 590A/E
nek Teac za cca 85€
Plantronics 855 [BT slusalka z stereo opcijo]



Vase mnenje?


pulsar590a.jpg
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Težko ti svetujem. Tudi na netu je bolj malo napisanega o stereo BT slušalkah.

Jaz uporabljam Motoroline S9 in so zakon.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Za ipod nano? Saj je ne mores menjat.. Mislis, da bi dodatno baterijo vklopil spodaj na konektor?

Res ne vem, a se splaca kupiti take "all in wonder" BT slusalke ali ne.. obcasno grem ven, imam telefon v torbici in BT slusalko na usesu in poslusam glasbo.. samo tisto hrescanje, ki ga sproducira obicna BT slusalka ni omembe vredno..

Na dopustu uporabljam pa kombinacijo ipod - n95.. En za glasbo, drug za muvije.. Pa ce bi imel ene slusalke brezzicne za oboje bi bilo fantastisch, ker se ves cas motam v kable
smile-1.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Imas sam izkusnje z njimi?

Berem komentarje po amazonu, pa jo vec al manj pljuvajo, da je tezka, neudobna...


Ne vem pa na splosno to, ali pri vseh BT slusalkah zaostaja zvok, ko gledas film? Recimo na moji plantronics 650e, ne zaostaja. Kvaliteta zvoka je sicer v p... [za pogovor je kul] ampak zvok ne zaostaja..

Torej, 3 dnevna raziskava je pokazala
smile-1.gif
:

Plantronics Pulsar 590A - vse super, samo zvok pri filmih zaostaja.
Motorola S9 - pravijo, da zvok ni ne vem kaj in, da postanejo s casom neudobne.
Sony BT30Q - pise, da so neudobne, tezke
Jabra BT8030 - nikjer je ne hvalijo, niti pretirano ne pljuvajo.. si pa ne upam iti po ulici s tem komadom
smile-1.gif

Platronics Pulsar 260 - spet so kabli in pa so in-ear tip slusalk. Ne vem kako bi se to obneslo, ker imam ze tako z vecina slusalkami probleme, ker imam cudna usesa. Ali mi ven lezejo ali tiscijo
Plantronics Voyager 855 - podobno, kot Pulsar 260
Teac HP-8BT - nikjer nisem nasel nic oprejemljivega. Nimam pa ravno zaupanja v kombinacijo Teac - sound products. Lahko so pa hude, ne vem.
Motorola S805 Bluetooth DJ - velike, baje slab sprejem/oddajnik bluetooth
Jabra BT620s - Baje nekakovosten zvok in nasploh nic posebnega
Samsung PLEOMAX PBH-3100 - ne najdem nic.


Go figure..
 
Nazadnje urejeno:

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Za Motorolo je res najbolje da jih enkrat sprobaš, imaš pa več različnih nastavkov in ponavadi se da najti kaj udobnega. Jaz jih imam na glavi praktično vsak dan 5-8 ur in mi ni nič kaj hudo.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
S cim si jih pa sparil ti? ipod, fon..? Lepo prestavlja, ko te kdo klice in potem nazaj na glasbo?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Mam tele sony doma, probal sem jih samo enkrat, dobil sem jih namreč kot darilo zraven enega prenosnika.

Če hočeš lahko sprobaš...
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Ne bi bilo slabo
smile-1.gif


Ali pa ce imas cajt, poglej kak muvi na laptopu preko BT slusalk, pa povej, ce je kaj zamika pri muvijih..
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Skoraj ti rajši dam, pa ti sprobaj, sem preveč len
wink-1.gif


Malce so pa res težke ja, ampak to je čisto logično, če so orenk magneti not
wink-1.gif


daj na PM lokacijo, pa da vidimo kaj se da nardit.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
imam te slusalke, odlicno delajo s telefeonom (imas tudi tipke za play/pause, glasno tiho, sprejem klica ipd ), ipodom, kjer ne kurijo nic vec baterije saj ima oddajnik lastno napajanje, doseg je zadovoljiv , kvaliteta zvoka pa najboljsa od vseh brezžičnih lsušalk kar sem jih videl. Lahko jih priklopis tudi direktno preko 3,5 mm kabla.

res pa je da je pi gledanju filmov malenkost laga, ampak se brez tezav anvadis in ni preirano motece...lag je recimo 1/3 sekunde
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
To govoris za 590A?

Ni pol taka stvar, ta lag v filmih, da te mine vse skupaj gledat?
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Zdaj pa si me dobil...vem da sta dva modela, jaz ma tistega kjer je zraven tudi dodaten oddajnik, ki ga priklopis na televizijo, ali radio ali MP3 predvajalnik, hkrati pa ga imas sparjenega se s telefonom in racunalnikom.

jaz lahko gledam, na zacetku me je malo motilo sedaj ne opazim prakticno vec nic. Polek tega ce gledas sinhronizirane filme v nemscino iz anglescine sploh ne bos videl razlike. Nekoliko smesno je v streljacinah, vendar ce igram resno kaksno igro potem vklopim slusalke na kabel, kjer se tudi ne porablja baterija , kar je uporabno za primere kadar ti po nekem slucaju zmanjaka baterij, ki zdrzijo najmanj 6 ur vec niti ne potrebujem, ker jih dam po uporabi v stojalo , ki je hkrati tudi polnilec.

evo to je vse ce te se kaj zanima pa vprasaj ce pa si kje blizu mb pa lahko prides pogledat :D
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Pol imas A.. E nima oddajnika
smile-1.gif


Filme niti ne gledam sinhronizirane, ponavadi jih gledam original posnete
smile-1.gif


Ma drek, sem delec stran od MB doma
smile-1.gif


Jih bom magari preko mimovrste narocil, pa ce mi ne bojo odgovarjale, jih bom vrnil, oni pa meni kes, pa je
smile-1.gif



Kaj pa glede konstrukcije, folk pravi, da delujejo krhke?
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
sem pogledal sedaj na skatlo mam A verzijo ja.

kaj te vem delujejo malo krhko ja, ampak so OK, materiali so tudi OK. Krhko delujeo predvsem zaradi tega ker se zavrtijo navzgor da pasejo v polnilni cradle. Meni vsekako ni zal da sem jih nabavil in niti ne razmisljam o cem drugem. mogoce te bo motil tudi tubularni mikrofon, ki ga je ptorebno pred pogovorom izvlect in je preden ga malo "zlaufas" precej trd...