Bluetooth ne dela?

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Imam eno kitajsko motoristično navigacijo, kjer bi moral delati tudi BT pa ne.

Vklopim BT, napravo hočem povezati s slušalkami se poveže in takoj prekine.
Enako tudi s telefoni se poveže in potem takoj prekine.

Resetiral sem jo že večkrat.
Je še kakšna rešitev, da bi BT na GPS napravi obdržal povezavo in je ne bi takoj prekinil?

Hvala za kakšno pomoč.

Lp
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kateri telefon imaš?

Nekateri izmed novejših pametnih telefonov imajo podporo za A2DP in če imaš kakega takega pri roki sprobaj, če bo z njim delalo normalno, če se bo povezal s čelado.

Če bo, potem veš pri čem si.

Drugače je pa zelo malo navigacijskih naprav, ki podpirajo A2DP protokol.

Primer: Pri velikem številu različnih Garmin modelov samo tile podpirajo A2DP: nuvi 7x5, zumo 660, zumo 665, zumo 390 in zumo 590.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
GPS navigacija se ne poveže z nobeno napravo, ne samo z motorističnimi slušalkami.
Tudi z navadno BT slušalko ne ravnotako se ne z več telefoni, ki sem jih poskusil.

Vedno se poveže in takoj prekine.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Problem je, ker se ne poveže z nobeno BT napravo, vedno takoj po vzpostavitvijo povezave, prekine povezavo.

Če bi bil problem z motorističnimi A2DP slušalkami, potem bi mi zadevo povezalo vsaj z navadno BT slušalko, pa jo samo najde, se poveže in potem takoj prekine.
Motoristične pa še najde ne.

Predvidevam, da je nekaj narobe z BT napravo v GPS navigaciji.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.356
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Potem je verjetno defekten SW ali BT modul, saj bi se ti s klasičnimi BT napravami moral brez problema povezat. Sicer pa edina wince kitajska navigacija, ki jo poznam z A2DP podporo je Wayteq x960BT (s posebnim firmwerom).

Če je tvoja naprava še kolikor toliko nova in si jo kupil preko ebaya iz Kitajske, potem probaj kontaktirat prodajalca, da ti pošlje firmware zanj in reinstaliraj. Druge ni.