Bitka pri Grahovem med Domobranci in Partizani

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.774
9.033
113
Dobro napisano. Npr. pri nas se ve, kdo je bil glavni krvnik, ampak to se mora najprej pozabit in nikoli nikjer omenjat, ker pac...niso potomci krivi za svoje stare butle. In ti vidis poboj iz mascevanja.
Kaj pa tisti, ki dejansko niso bli krivi?
Del tvoje familije pravis, je moral it, upam da v tujino, ne v jamo..ampak veliko takih isto nic krivih je slo v jame. Pa so vsi vedeli, da niso nic krivi, pac obrtniki, ki so imeli. Kot tvoja familija.
O teh tece debata, ne o mascevanju - to bos se "nekako manj obsodil", vedoc da nimas usmiljenja do cloveka, ki ti je potamanil druzino.
Ampak vas se bere, kot da so ama vsi pobiti bli izdajalci itd..
Ce bos sel brskat v arhive, znas najt veliko o familiji...kot sem ze omenil, se veliko najde v beogradu.
V jamo, ostala sta 7 in 5 let stara otroka, ki nikol nista izvedela, ali sta mama in oče res aktivno izdajala ali ne. In če sta onadva lahko nekak naredila zaključek, ga mi 4 generacije kasneje ne rabimo delat na politični ravni, ampak na znanstveni. Eno tako raziskavo in knjigo je napisal Tone Kregar, Vigred se povrne, toplo priporočam branje, seveda brez plašnic.
Se bo pa treba tudi naučit razumet kar ti človek napiše, ker če ne razumeš napisanega, žal nisem jaz kriv, ker sam nikoli nisem napisal, da so vsi izvensodno pobiti bili krivi, prej nasprotno. Kako pa ti prebereš stvari pa jest ne morem bit kriv. Sicer pa s peno na ustih težko bereš razsodno in se ti zdi norček kameleonček normalen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in msenjur

B81

22. jul 2007
34.748
9.106
113
Vem da nisi tega ti napisal, pise "vas se bere", tp. vas somisljenike. Pa spet ne mores brez zalitev in nepotrebnega balasta spisat enega posta, evo tega se resis pa ne bos v isti grupi kot 123.
 
  • Haha
Reactions: jonny77 in jest5

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.774
9.033
113
Vidiš, pa si napisal svoj problem. Moral boš nehat brat s plašnicami na očeh in boš moral nehat predalčkat ljudi. Ko ti bo to uspelo, boš mogoče razumel napisano. Tako da zdaj pa le še enkrat prebrat kar sem napisal, pa bo mogoče več jasnega. Če se pa že predalčkamo, pa ti pašeš v 123 grupo, ne jaz.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.743
253
113
Če se te teme ne umakne s foruma bo mladina res še dobila občutek, da se je po vojni nekaj čudnega dogajalo. Tega pa nočemo, mar ne?

ni tukaj te mladine, ne skrbi.

kogar bo zanimalo, ima gradiva se pa se na netu, forumih in knjiznicah. domneve pa seveda v vsaki vaski osteriji, in kot je roki napisal, na druzinskih piknikih, kjer se vedno najde en, ki bi razglabljal o tem.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.825
2.371
113
Pomurje
Dobro napisano. Npr. pri nas se ve, kdo je bil glavni krvnik, ampak to se mora najprej pozabit in nikoli nikjer omenjat, ker pac...niso potomci krivi za svoje stare butle. In ti vidis poboj iz mascevanja.
Kaj pa tisti, ki dejansko niso bli krivi?
Del tvoje familije pravis, je moral it, upam da v tujino, ne v jamo..ampak veliko takih isto nic krivih je slo v jame. Pa so vsi vedeli, da niso nic krivi, pac obrtniki, ki so imeli. Kot tvoja familija.
O teh tece debata, ne o mascevanju - to bos se "nekako manj obsodil", vedoc da nimas usmiljenja do cloveka, ki ti je potamanil druzino.
Ampak vas se bere, kot da so ama vsi pobiti bli izdajalci itd..
Ce bos sel brskat v arhive, znas najt veliko o familiji...kot sem ze omenil, se veliko najde v beogradu.
Vaš ljubljeni vodja janez, je rehabilitiral klavce slovenskih ljudi.

S tem je tako pljunil na spravo, da jo še manj ljudi podpira.
Pometite pred svojim pragom!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.529
5.967
113
pri taščici
Kzs
Ce nekaterim ni pomembno kako so ziveli(umrli) (stari) starsi, je očitno nekaterim pomembno, da to ugotovijo.
Od babice sestra se je pred vec kot 100 leti izselila v Ameriko. Njena vnukinja je po 100 letih želela najti domacijo, grob pradedka in prababice in sorodnike.
Po spletu okoliscin in s precej truda in nekaj srece nas je nasla. Naslednjo.leto je prisla na obisk s stricem (ki je bil tu nazadnje pred 2.svetovno vojno kot najstnik) in s svojo hčerko. Njegova mama (njena babical je bila tu nazadnje okoli leta 70 ce se ne motim.
Bilo je v stilu prilike o izgubljenem sinu....
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.447
9.927
113
kod Džej-Zija
Vaš ljubljeni vodja janez, je rehabilitiral klavce slovenskih ljudi.

S tem je tako pljunil na spravo, da jo še manj ljudi podpira.
Pometite pred svojim pragom!
Tako razmišlja tipičen predstavnik "še premalo smo jih v jame zmetali" mentalitete. Eden od razlogov, zakaj ni sprave. Ker pri sebi ne vidi ničesar napačnega. Tudi izvensodni poboji niso napačni. Žar borbe pač.

Na drugi strani pa ne priznajo, da je sodelovanje (sploh tisto proaktivno, izdajalsko) z okupatorjem skrajno zavržno dejanje. Tudi če gre v primerih za obrambo doma pred plenilci.

Obe strani bi morali priznati, da nosita del krivde. Politika bi se morala iz te teme umakniti in jo prepustiti stroki. Ljudem pa vrniti dostojanstvo s spodobnim pokopom in obeležjem.
 

B81

22. jul 2007
34.748
9.106
113
Kzs
Ce nekaterim ni pomembno kako so ziveli(umrli) (stari) starsi, je očitno nekaterim pomembno, da to ugotovijo.
Od babice sestra se je pred vec kot 100 leti izselila v Ameriko. Njena vnukinja je po 100 letih želela najti domacijo, grob pradedka in prababice in sorodnike.
Po spletu okoliscin in s precej truda in nekaj srece nas je nasla. Naslednjo.leto je prisla na obisk s stricem (ki je bil tu nazadnje pred 2.svetovno vojno kot najstnik) in s svojo hčerko. Njegova mama (njena babical je bila tu nazadnje okoli leta 70 ce se ne motim.
Bilo je v stilu prilike o izgubljenem sinu....
Nekaterim je to vseeno, kar je skoraj malo tezko verjet. Okolica, domacini, sosedi tocno vedo, za kaj je slo, to se ne pozabi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.018
5.423
113
Do tu se lahko strinjam. Ampak kamelci bi zato, ker je Zoki govoril, teral 1.maj nekam... Namest Zokija.
Nisi čist razumela...

1. Maj je isti že od revolucionarnega leta 1945.....isto grotesken....

Mi budemo, mi očemo.....al jebiga ne možemo!

Sem napisal...govorniki isti iz iste talum piste socializma....

Jaz sem pač začel štet pri Semoliču ker sem 80s kid.....

Torej what's the point? Vsako leto iste visokoleteče besede in misli....katere govori nekdo z polnimi žepi denarja in polnim trebuhom neki proletarski množici ki mu pijana skandira...

Zarad mene lahko tud steraš 1. Maj nekam...bo folk vsaj manj blesav potem :)
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.293
3.169
113
Še eno proti spravno dejanje. Na odgovornost bo treba prignati organizatorja, kot tudi tistega, ki je dopustil.
Obiskovalcem pa iztakniti eno oko v poduk.