Bitka pri Grahovem med Domobranci in Partizani

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

mistique

Guru
16. jun 2009
13.200
992
113
Emona / Carnium
Kitenje s ponosom in jadikovanje nad premalim številom (saj veš česa) je pa danes ob izpostavljanju preteklih simbolov še posebej pri mladini spravno.
Mladina ima danes definitivno druge izzive. Tudi vrednote niso v celoti 1:1 z našimi...svet pa nikoli ni tako črno bel, kot si to želimo ali pa imamo v spominu iz otroštva in pravljic...

Osebno sem za to, da se razišče čisto vsako krivico. Ali je to realno? Mislim, da ne. Je kdo vsaj poskusil? Ne vem. Sem mnenja, da si nedolžne žrtve zaslužijo obeležje in priznanje, da so se dogajale krivice. Kako to narediti? Pojma nimam. Mislim pa, da je zelo tanka meja med tem, da se to naredi zelo površno in pavšalno, in tem, da se to naredi na pieteten in iskren način. Zato pravim, da je pravo zadoščenje potrebno iskati pri Bogu ali nekje drugje.

Zame rdeča zvezda pomeni eno, zate drugo. Razumem in tudi zato ne hodim okrog z rdečo zvezdo, ker je zame to osebna stvar, vrednot povezanih z vrednotami mojih prednikov in z bojem proti zunanjemu sovražniku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.293
3.169
113
Mladina ima danes definitivno druge izzive. Tudi vrednote niso v celoti 1:1 z našimi...svet pa nikoli ni tako črno bel, kot si to želimo ali pa imamo v spominu iz otroštva in pravljic...



Zame rdeča zvezda pomeni eno, zate drugo. Razumem in tudi zato ne hodim okrog z rdečo zvezdo, ker je zame to osebna stvar, vrednot povezanih z vrednotami mojih prednikov in z bojem proti zunanjemu sovražniku.
Jaz sem jo nekoč nosil.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.018
5.422
113
Moti me to da tam gor že od leta 1999 poslušam iste debilizme....

....in da odrasli ljudje še vedno vsako leto tripajo na to burlesko...

Bolj stari bolj nori?
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.293
3.169
113
1. maj se praznuje tudi na gnilem imperialističnem Zahodu. Koliko je tam revolucionarne retorike in simbolike iz četr'destineke ne spremljam.