Bitka pri Grahovem med Domobranci in Partizani

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.944
5.474
113
Da. Ti si nesiguren sam vase
sprasujem se.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pazi: Nacionalsocializem in komunizem - ...

Nacionalsocializem vemo, kam spada (Nemčija). Katero obliko komunizma pa ti misliš? Namreč tisto kar smo pri nas imeli, je bila samo bledo - siva senca komunizma, pa še drugače se je temu reklo. Namreč "Socializem". Pa še tu je razlika po svetu. Naša oblika je bila jugoslovanska in še danes, po 25 letih samostojne Slovenije verjamem, da je bil daleč najprijaznejši na svetu med vsemi ostalimi.

Sem samostojen in dokaj dobro situiran (kar sicer v današnjih časih ne pomeni veliko, ker se slika lahko tik - tak spremeni). Sem tudi delodajalec!
grims-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.944
5.474
113
Si omenil da si star kot si pač omenil ( ne bom pisal če se slučajno premisliš in pobrišeš) .....post ww2....ampak ne glede na to da sem jaz še za generacijo mlajši me to ne zmede pri tem da opazim da si v zgornjem stavku zamešal obdobje pre 48 in post 48
wink-1.gif
(informbiro press...)

Aia pa v mislih mam tista obdobja ki so načrtno izbrisana iz zgodovine.....kot je naprimer skupna parada v Trbovljah.....
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Informbiro!? Si se pa zavzel in občudujem to.

Moji starši so doživeli to in tudi jaz sem odraščal v smislu, da: " čisto vsega se pa vendarle ne sme izreči!" - Nekaj diametralno naši trenutni filozofiji. Pa če vzameš pamet v roke, je jasno, da je vsaka reč za nekaj dobra. Konec koncev je za vsako izgovorjeno mislijo ali pregovorom skrita tisočletna modrost predhodnikov.

Tako malo je treba do sožitja!

Gre za sprejemanje kompromisov, ker smo zares čisto vsi na tem svetu različnih misli. Ko se greš ženit, si v tistem trenutku podpisal pogodbo, da se boš neskončno trudil, da bi z bodočo ženo skupno in enoglasno delovala.

V državnosti je enako. Ali skupaj, - ali pa države ni! In ravno tule na Alterju se kažejo in plavajo na površini cinke maščobe, ki se nebi šla naše zgodbe - katera gre pa sicer zelo lepo po premici razvoja neke zrele države. Problem je samo, da je zahod ta razvoj začel že pred 200 leti in ima tako tudi toliko naskoka pred nami - mi bi ga pa radi za vsako ceno v parih letih dohiteli.

Lej, - fino bi bilo, vendar vsi vemo, da čudežev ni!
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.175
1.175
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Če bi ti kdaj braz zgodovino...pa je ne....bi vedel tole....

Citat:
Ljubim izdajo, ne maram pa izdajalcev. (Napoleon)

In da še malo potipam tvoje (ne)znanje zgodovine.......si se kdaj vprašal zakaj je bilo največ domobranstva na Dolenjskem?

Nima smisla s cepci polemizirat. Upam samo, da ne pride do kake vojne spet.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Vsakemu bebcu je sedaj jasno,da je šlo za oblast ! Dokaz Partizani klavci pobili več lastnega naroda kot pa okupatorjev !
Tako lahko zaradi mene komot nabijate z domobranci,za mene so največji klavci PARTIZANI !!
Klavci so kvečjemu domobranci. Oni so namreč pobili več lastnega naroda kot pa okupatorjev.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.944
5.474
113
Citat:
Uporabnik wilburxxx pravi:
Nima smisla s cepci polemizirat. Upam samo, da ne pride do kake vojne spet.

E wilbure.......jel crkla ringa a?
smile-1.gif


Če pa bo........boš mel prednost......takih kot si ti se še krogle rade ognejo
smile-1.gif
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
ksz

Jaz pa se, ko berem partizanske bajke, sprašujem, kako to, da so partizani v Ljubljano vkorakali šele, ko so okupatorji že odšli..V Maribor pa sploh niso vkorakali, baje so se samo neki aktivisti smukali in po umiku nemcev stražili strateške točke, potem pa so vkorakali vojvodinci in Bolgari, ki so mislili, da prihajajo v nemško mesto..

Zgleda, da sem edini v Sloveniji, ki ni imel nikogar pri partizanih, moji so služili vermaht, prisilno seveda, tam nekje na vzhodni fronti..
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Nisi edini, tvoj sokrajana, ki se precej pojavlja na tem forumu, je tudi imel tako sorodstvo, je pa silno besen, če to kdo omeni in vsevprek grozi z nekimi tožbami in ovadbami...no slednje verjamem, da mu je blizu
grin1.gif
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
ksz

Drugače pa, vaške straže in kasneje domobranci so stvar osrednje Slovenije, Dolenjske in Gorenjske..na Štajerskem ni bilo nobenih domobrancev, ker sploh okupator ni pustil manevrskega prostora za kakšne okupatorju naklonjene slovenske organizacije...Naš del Slovenije je bil neporedno priključen rajhu, kar pomeni, da sploh niso tolerirali nobenih slovenskih organizacij.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Nisi edini, tvoj sokrajana, ki se precej pojavlja na tem forumu, je tudi imel tako sorodstvo, je pa silno besen, če to kdo omeni in vsevprek grozi z nekimi tožbami in ovadbami...no slednje verjamem, da mu je blizu
grin1.gif

S to razliko, da je skupaj z ostalimi prestopil v RA in se z yu brigado vrnim v BG...
Ta del namerno potem spustijo minometalci & co
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
ksz

Drugače pa, vaške straže in kasneje domobranci so stvar osrednje Slovenije, Dolenjske in Gorenjske..na Štajerskem ni bilo nobenih domobrancev, ker sploh okupator ni pustil manevrskega prostora za kakšne okupatorju naklonjene slovenske organizacije...Naš del Slovenije je bil neporedno priključen rajhu, kar pomeni, da sploh niso tolerirali nobenih slovenskih organizacij.

Pa še misel klenega štajerskega duhovnika.:

Citat:
»Rajši so sprejeli orožje, obleko in denar od okupatorjev za boj zoper brate Slovence. To je v slovenski zgodovini najbridkejši črni madež, ki ga noben izgovor ne more izbrisati. Razumljivo je trdno krščansko prepričanje, razumljiva kapitalistična usmerjenost, nerazumljiva in po vesoljnem svetu obsojena pa je drznost, da sežeš po orožju smrtnega narodnega sovražnika za boj zoper svoje brate. To je bolečina vseh bolečin.« duhovnik in pisatelj Franc Saleški Finžgar