Bitcoin-hudičeva valuta.

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Koliko je resnice v tej valuti, nekateri so po pisanju medijev čez noč obogateli drugim je padec vrednosti Bitcoina pred dnevom vzel ves pogum, kaj je resnica ? Očitno prednjačimo Slovenci kajti ravno pri nas je ustanovljeno podjetje ki se ubada z tovrstno zadevo-


Imate posamezniki kakšne izkušnje z to valuto
17758-icon_confused.gif
 
Nazadnje urejeno:

gulikoza

Pripravnik
23. sep 2007
237
0
16
Legalno je, zakaj ne bi bilo? Smo res tako daleč, da bo zdaj vsaka zadeva prepovedana dokler ne bo "požegnana" s strani vladajoče elite?

Drugo je, jasno, (tukaj govorim zelo nasplošno) da se pač malo informiraš komu daješ, če daješ, svoj denar. Bitcoin konkretno ni nateg konkretnega posameznika, ga pa jasno poskuša vsak izkoristiti zase...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Seveda je legalno.
Glede obdavčitve pa naši davkarji vsaj zaenkrat še nimajo pojma kako in kaj.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, tako je. Takrat, ko vsi prodajajo, moraš ti kupovat, samo, lahko je reči, težje je pa storiti. V glavnem, jajca moraš met.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Obdavcit ne bo problem. Pac dobicek iz trgovanja se obdavci. Sicer pa menim da je zadeva BZ. Vsi ki sluzijo, sluzijo na podlagi sprememb v tecaju raznih valut napram bitcoinu. To pomeni, da zato da nekdo dobi denar ga mora drugi zgubit. za moje pojme isto kot forex, nic posebno novega.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Trgovanje z njimi ni nič novega, trgovanje kot trgovanje, sami bitcoini pa so ena zanimiva reč.

Če špekulanti gledate na bitcoine kot priložnost za lahek zaslužek, potem je to pač hudičeva valuta. Namen (vsaj uraden) je drugačen. Dober esej o bitcoinih: http://www.gwern.net/Bitcoin%20is%20Worse%20is%20Better

Lani ko sem zaključil z rudarjenjem sem se znebil 137,64 bitcoinov, prodal vso opremo in zaključil.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Iz 266 na 69?

A naj ne bi to pomenilo, da je zanimiva... zdaj?
Pol si že zamudu, hip boš pod 90 težko dubu, govorim v EUR.

Jaz sem svoje prodajal na bitcoin.de. Ne vem kako bi me lahko kdo obdavčil, pač prodajal sem po 1-5 coinov in lepo na TRR prejemal sredstva iz raznih računov po EU.
 

007

Pripravnik
4. sep 2009
707
0
16
Ko pravijo, da je zadeva čista itd, itd. Spet ni ane, tisti, ki so bili dovolj zgodaj poleg, kot npr. ircar81, so lepo rudarili, dokler se je to izplačalo, beri, je bilo neodkrito število kombinacij bitcoin-ov, relativno veliko. Sedaj, ko je na svetu toliko rudarjev, ki vsak prispeva svoj delež, zadeva limitira navzgor in rudarjenje praktično nima več smisla. ERGO, tisti, ki so si ga izmislili in naredili opremo za "rudarjenje", so s tem postali lastniki ogromnih količin bitcoinov, ker jih je bilo manj, kot sedaj, so bili posledično lastniki večih narudarjenih BTC-jev. Tisti, ki so idejni vodje, jim ga je uspelo nahypat do onemoglosti, povpraševanje se je povečalo, cena z njim vred v nebo...čas pa bo povedal, če je res stabilna (v svoji osnovi bi res lahko bila zelo stabilna, ker je pač omejena, rudarilo se jih bo dokler jih ne bo obstajalo 21miljonov, trentno mislim da okoli 12MIO) valuta, kako uporabna bo, pa bomo videli
smile-1.gif

Ampak, moje skromno mnenje, mogoče je prav zdaj čas, da se počaka kaj bo. Neko nepisano pravilo je, da ko mainstream media "pobere" zadevo, je načeloma že prepozno...
 
Nazadnje urejeno:

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
Pa mi lahko poveš bolj po kmečko zakaj se pri tem rudarjenju sploh gre? Kolega prej je omenjal tudi neko opremo?

Pa ne da bi mi bilo za rudarjenje, firbčen sem pač
smile-1.gif
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Poganjaš program, ki nekaj računa, in vsakih par dni dobiš kaki evrček za trud.
Pardon, ne evrček, ampak "bitni kovanec".

Zdaj, ko je vrednost BTC kar visoka, se morebiti celo splača.

Obogatel pa ne boš, ker:
- gajba, katero imaš, ni konkurenca "tapravim" "rudarjem"
- laufat mora non-stop (elektrika, gretje/hlajenje, hrup...stroški!)

So izračuni, za uporabljen hardver (GPU), ceno elektrike in klime, pa ti pljune ven mesečni prihodek.
google za "btc mining calculator"
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Ce je to to kar ti zdej pises, je pol point da se sluz dnar na novincih ki se kao dudlajo pa nimajo pojma. Ti kot "strokovnjak" z "opremo" pa poberes konstanten plus. Al kaj...

Konc je pa takrat ko ni vec novih opic. Pa so sam se stare.


K ce je to res pol ta kontraargument ni glih ok. Kva mene boli [cenzura] hrup ce mam jst dnar od tega. Jst bi se ga navadu k babo k skoz tul hehe


Aja drgac bom prasu, kaksno gajbo rabm za kaksne financne ucinke?
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Okoli 2000 eur vredno, ki izračuna okoli 0.1 BTC na dan (približno).
Če rabiš svojo elektriko, se ne splača.