Bitcoin-hudičeva valuta.

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik rawr pravi:


Tisti, ki so dali nekaj več (beri jurja) v Ethereum ICO so zdaj miljonarji...

Nekako se mi ne ujema računica. Če daš jurja noter ko je cena, reciva nekje pod 1$, sedaj je cca. 330 - 400$, to še ne pomeni, da si miljonar.

p.s. in zelo malo je junakov, ki so dali noter pri najnižjih cifrah in vzeli ven pri najvišjih, zraven pa še malo treidali, da so oplemenitili že tako visoko rast. Skratka tudi tisti, ki že nekaj časa trgujejo dvomim, da so ujeli celoten val rasti in to z dokaj velikim vložkom. Verjamem, da je kar nekaj miljonarjev ali večkratnih miljonarjev na račun crypto sveta, je pa tudi verjetno ogromno revežev.
So vzponi in padci, odvisno od jajc pa kdaj maš zadevo noter, kdaj zunaj. Nekajkrt zajebeš val ali pa napačno napoveš kaj bo jutri in se tvoj potencialni dobiček lahko hitro razpolovi ali razčetveri, lahko pa hitro ostaneš na 10% z upanjem na boljši jutri.

Je pa po bitki lahko vsak general, kaj bi lahko bilo če bi eno leto dal toliko in toliko noter ali pa v smislu, kdaj bi bilo če bi en teden nazaj vzel ven in bi sedaj kupoval.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Haha ok. Sem investiral v Humaniq, Cryptoping in Peerplays. Pri dveh sem najmajn početvero vložek, brez da bi kaj naredo... Na cryptoping pa še čakam, da se ICO konča.

Tisti, ki so dali nekaj več (beri jurja) v Ethereum ICO so zdaj miljonarji...

A si investiral letni zaslužek ali pa vsaj par deset jurjev? Za jurja ali dva je meni vseeno, jih zaslužim hitro s pravim delom, ne s špekulacijami. Raje mi razloži kaj je prava vrednost ICOjev, tisto s čimer mislijo dodano vrednost pretvorit v dobiček. Kaj ICOji prodajajo, kakšno storitev, kakšne izdelke?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Citat:
Uporabnik rawr pravi:


Tisti, ki so dali nekaj več (beri jurja) v Ethereum ICO so zdaj miljonarji...

Nekako se mi ne ujema računica. Če daš jurja noter ko je cena, reciva nekje pod 1$, sedaj je cca. 330 - 400$, to še ne pomeni, da si miljonar.

p.s. in zelo malo je junakov, ki so dali noter pri najnižjih cifrah in vzeli ven pri najvišjih, zraven pa še malo treidali, da so oplemenitili že tako visoko rast. Skratka tudi tisti, ki že nekaj časa trgujejo dvomim, da so ujeli celoten val rasti in to z dokaj velikim vložkom. Verjamem, da je kar nekaj miljonarjev ali večkratnih miljonarjev na račun crypto sveta, je pa tudi verjetno ogromno revežev.
So vzponi in padci, odvisno od jajc pa kdaj maš zadevo noter, kdaj zunaj. Nekajkrt zajebeš val ali pa napačno napoveš kaj bo jutri in se tvoj potencialni dobiček lahko hitro razpolovi ali razčetveri, lahko pa hitro ostaneš na 10% z upanjem na boljši jutri.

Je pa po bitki lahko vsak general, kaj bi lahko bilo če bi eno leto dal toliko in toliko noter ali pa v smislu, kdaj bi bilo če bi en teden nazaj vzel ven in bi sedaj kupoval.

Se strinjam stabo razen v tem, kar si zapisal v prvem stavku. Zato pa se mormo zdaj kaj naučit z "napak" in čim več investirat...

Za caa 550 eur = 1btc ( aug 2014) si dobil 2000 eth. Pa si zračunaj
wink-1.gif


vir: https://www.quora.com/What-was-the-price-of-Ether-on-Ethereum-presale


Še hujše pa je blo pri NEM (xem) 3 leta nazaj. Če si na začetku Airdropa/ICO-ta napisal kaj v temi o NEM na bitcointalku, si lahko dobil zastojn stake ali pa je ta stal nekje 100 eur. 1 stake je 2.25 miljona NEM kovancev. Pa si spet zračunaj profit po trenutni tarifi
smile-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Citat:
Uporabnik ginek pravi:
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Haha ok. Sem investiral v Humaniq, Cryptoping in Peerplays. Pri dveh sem najmajn početvero vložek, brez da bi kaj naredo... Na cryptoping pa še čakam, da se ICO konča.

Tisti, ki so dali nekaj več (beri jurja) v Ethereum ICO so zdaj miljonarji...

A si investiral letni zaslužek ali pa vsaj par deset jurjev? Za jurja ali dva je meni vseeno, jih zaslužim hitro s pravim delom, ne s špekulacijami. Raje mi razloži kaj je prava vrednost ICOjev, tisto s čimer mislijo dodano vrednost pretvorit v dobiček. Kaj ICOji prodajajo, kakšno storitev, kakšne izdelke?

si si prebral sploh kdaj, kaj pomeni ico ?

DEFINITION of 'Initial Coin Offering (ICO)'
An unregulated means by which funds are raised for a new cryptocurrency venture. An Initial Coin Offering (ICO) is used by startups to bypass the rigorous and regulated capital-raising process required by venture capitalists or banks. In an ICO campaign, a percentage of the cryptocurrency is sold to early backers of the project in exchange for legal tender or other cryptocurrencies, but usually for Bitcoin.

se pravi isto kot vsi startupi, malokdo ima v samem štartu ko išče financiranje že delujoč produkt

super da zaslužiš dva jurja s "pravim" delom
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Torej pravis da bi blo nekaj tehle za vzet? Bemti cakal 3 tedne na krakenu.
Pa kolega bi rad nekaj nekam dal pa ima se manj pojma kot jaz.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Na ICNju sem kar lepo zaslužil, sedaj pa rabim kristalno kroglo,... Kaj pravite. Prodat, še kupit, držat, dejmo mal debatirat.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ma malo me matra da bi vseeno prodal vsaj toliko, da si vložek povrnem, da je v vsakem primeru plus na koncu.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Šele zdaj vidim, da so ICN tokeni Ampak jih ni na poloniexu. Jaz bi definitivno počakal do 1.8, ko bo public release. Takrat prodaj svoj vložek. Oz tako bi naredil jaz
smile-1.gif


A so ICN tokeni (ICONOMI) ekvivalentni ICNX ?
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Bitcoin se je umiril ta teden. Prejšnji je pa toliko skakal, da je bilo joooj. Morda ve kdo, zakaj je prejšnji teden toliko skakal? Iz 2600 na 1950 in nazaj gor.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Jaz mislim, da bo še najmanj en last dip pred 1.8. ko bo cena narastla zaradi soft-forka.

Amapk vse so samo špekulacije
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
si si prebral sploh kdaj, kaj pomeni ico ?

DEFINITION of 'Initial Coin Offering (ICO)'
An unregulated means by which funds are raised for a new cryptocurrency venture. An Initial Coin Offering (ICO) is used by startups to bypass the rigorous and regulated capital-raising process required by venture capitalists or banks. In an ICO campaign, a percentage of the cryptocurrency is sold to early backers of the project in exchange for legal tender or other cryptocurrencies, but usually for Bitcoin.

se pravi isto kot vsi startupi, malokdo ima v samem štartu ko išče financiranje že delujoč produkt

super da zaslužiš dva jurja s "pravim" delom
smile-1.gif

To zadnje sem poslušal identične izjave že pri mrežnem marketu in še prej pri papirnih piramidah, ko ni bilo neta (si moral najti tri ovce za tabo in jim utirit položnice).

Torej kar si kopiral (ker izgleda ne znaš niti obnovit) ICO nima namena proizvajat nič, nabirajo denar od ovc, ker ga drugače niso mogli dobit (to bypass the rigorous and regulated capital-raising process required by venture capitalists or banks)
.
Izpeljanka besede ICO je pa iz IPO, ampak v IPO ponavadi gredo že delujoča podjetja, ki ustvarjajo dodano vrednost. (no zadnja leta imamo pri teh tud anomalije ala Tesla in kot kaže še Uber, ki kljub stalnemu poslovanju z izgubo vseeno zberejo ogromno kapitala. Ker naj bi bili naslednja sveta resnica.)
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
ok!
wink-1.gif


vzami kakor hočeš, lahko pogledaš mimo lesene žlice ali pa pač ne, verjamem pa da je vsakomur ki gre v to jasno da je tveganje veliko, umrljivost je precejšnja pri startupih, donosi pa tudi.

jasno je da jih več umre preden pridejo na trg kot pa dejansko uspe, ampak vlagatelji pač sprejemajo to tveganje, ne vem kako vezo ima to z piramidnimi sistemi
confused-1.gif
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Za caa 550 eur = 1btc ( aug 2014) si dobil 2000 eth. Pa si zračunaj
wink-1.gif


vir: https://www.quora.com/What-was-the-price-of-Ether-on-Ethereum-presale


Še hujše pa je blo pri NEM (xem) 3 leta nazaj. Če si na začetku Airdropa/ICO-ta napisal kaj v temi o NEM na bitcointalku, si lahko dobil zastojn stake ali pa je ta stal nekje 100 eur. 1 stake je 2.25 miljona NEM kovancev. Pa si spet zračunaj profit po trenutni tarifi
smile-1.gif

se vceraj se je dalo dobit eth po smesni ceni.. 0.10 usd na gdax:D
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Ether ga trenutno vredu serje z Network problemi :/ Na Polotu so tud denarnice oz dvige zamrznili.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Ja to so vsi ki so imeli stop loss lepo izgubli denar, ker so se jim aktivirali in zato je cena le padala, tisti ki so pa imeli nastavljen limit buy pa niso nič dobili, ker se jim cena ni aktivirala zaradi likvidnosti... Zgleda koordinirano. Par velikih rib se igra... Me zanima ali bo kdo odgovoren na tem exchangu, ker drugje se to ni pojavilo...
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Ok neki soldi so na krakenu.
Kako tdaj vzamem ICN? Najprej btc in potem icn?