Bitcoin-hudičeva valuta.

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Menjalnicam na splošno ni pametno zaupati denarja v "varstvo" za daljši čas in je sredstva najbolje takoj po opravljeni transakciji pospraviti v lastne offline denarnice, čeprav najbolj renomirane menjalnice z uvedbo posebnih varnostnih ukrepov in zaradi regulacije ne predstavljajo več takega tveganja, kot je to veljalo še pred kakšnim letom dni.

Bitcoin Exchange Guide
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Zdaj bolj razmišljam, ko bo spet veseli december in se zna spet zgoditi, kaj pdobnega kot proti koncu prejšnega leta
evil.gif
.
 
Nazadnje urejeno:

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Misliš na vdor v Bitstamp menjalnico za novoletne paznike, ko so jim odtujili za $5 milijonov bitcoinov?
Sicer stranke v tem primeru niso bile oškodovane (kot eno leto pred tem v Mt.Gox menjalnici) ker je menjalnica škodo sama krila.
Z leti (in novimi izkušnjami) se očitno tudi na tem področju stanje izboljšuje.

Tak primer se praktično ne more več ponoviti, zaradi dodatnih varnostnih ukrepov, ki so jih uvedle (resne) menjalnice.
Naprimer multi-sig potrjevanje transakcij, kjer se ne da več kar enostavno prenakazati bitcoinov na drug račun, ker so za vsako potrditev transakcije potrebni podpisi tudi "tretje stranke v postopku" (konkretno BitGo s katerimi imajo partnersko pogodo).

Danes imajo vse renomirane menjalnice uvedeno to vrsto zaščite, poleg drugih ...

Šibka točka zdaj niso več toliko menjalnice, ampak zasebne denarnice, kjer so zaradi slabe zaščite domačih računalnikov zaradi neznanja ali naivnosti, vdori verjetnejši.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.407
2.294
113
Torej, kako gre praktično.
Res(!) moram plačat na en račun 1sjkvhbaksdvgaeonvaksbv vrednost 0.7 BITCOIN
Kupim, in rečem, da se mi naj nakaže na račun (zgoraj omenjeni)?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Tale naslov verjetno ni pravilen. Drugače pa kupiš btc in jih nakažeš na željen račun.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Na tej strani block explorer lahko preveriš, če je račun veljaven (in koliko je bilo z njim prometa)

Tale je naprimer slavni PIZZA NASLOV , s katerim sta bili 22.5.2010 plačani 2 pizzi za 10.000 BTC
(danes vredni skoraj $3,6 milijonov
evil.gif
)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.407
2.294
113
Ja seveda ni pravilen. Kaj sem pa jaz vedel, da koda računa nič ne pove
smile-1.gif
Ja koda je drugačna.
Sem bil na nekaj straneh in vedno vpraša za "vaš račun!. Tu odtipkam teg, kamor naj bi nakazal BTC.
Ali je potem dovolj jasno, kaj in kako z nakupom? Mislim navodila, OK v angleščini (slovenščini)?
Lahko kupim takole decimalno vrednost?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Lahko kupiš tudi 1.234567 če hočeš. Če vpraša za vaš račun daš svojega, če bi želel, da ti tja nakažejo, oz katerikoli račun.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Najbolje, da si na telefon instaliraš en wallet (denarnico) od tu je pa za nakazilo potrebno vedeti samo še bitcoin naslov, na katerega nakazuješ in pa koliko nakazuješ (znesek je lahko tudi na decimalke
smile-1.gif
). Seveda moraš tudi kaj imeti v denarnici.
V denarnico si nakažeš preko menjalnice ali ti pa kdo nakaže bitcoine na tvoj bitcoin naslov (ki ti ga zgenerira denarnica)

Naprimer mycelium je ena soliddna in enostavna za uporabo denarnica za android telefone (ali tablice)
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Poznavalci eno vprašanje; Kakšne so kaj špekulacije v tem mesecu za Bitcoin ?
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Šel bo gor IN dol
evil.gif

Nihče pa ne ve za koliko.

Verjetno bo letos ostal še pod 400$, čeprav je prejšnji mesec za trenutek poskočil celo preko 500$
Sicer trenutno zelo niha, vprašanje zakaj?
Če gledamo samo zadnji teden, je pridobil 10% vendar to nič ne pomeni ...
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Ma mi z sodelavci smo se šli staviti, da vsak da 1 BTC, pa tisti ko bo imel prav pobere vse . Tak da je v igri 12 BTCjev
evil.gif

Jaz osebno sem skeptičen.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Kaj pomeni prav?
Kdor najbližje ugane tečaj na silvestra ob polnoči
evil.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Točno tako. Jutri bomo videli če bo tako ostalo. Ko "šef" je predlagal, da bi se šli stavit ali bo v decembru kak dump v + ali - ( 100 €) ali pa bo pač klasika kot je večino časa ( v tem primeru bo pa obveljala vrednost za slivestra ponoči). Pa tist ko najbolj mim useka, se bo vozo z rumenim službenim avtom cel mesec
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.280
1.935
113
Od včeraj na danes iz 394 na 419.
Presneto ker sem včeraj order narobe nastavil, namest 5 sem stisnu 2. Pa nisem nič kupil in je šlo par € v maloro.

Mogoče pa danes zraste na 450
evil.gif


A je kakšna logika pri tejle bitcoin zadevi, da bi približno predvidel kdaj gre gor in kdaj dol. Jaz je še nisem našel.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Brca v temo
evil.gif


Zanimivo, kako se kot stekli psi zaletavajo v kogarkoli, za katerega obstaja indic, da bi lahko bil Satoshi Nakamoto, začetnik bitcoina.
Podobno je bilo tudi s tistim starim japončkom pred letom, ki sploh ni vedel, za kaj gre, samo podobno se je pisal ..

Za sam razvoj bitcoina Satoshi ni več relevantna figura, odkar je kodo predal v javno rabo. Od takrat so jo tudi že precej predelali, ker je bila polna bugov, ampak sama ideja (distribuiranega blockchaina) je bila pa genialna.

Tako kot pravi Antonopoulos, da ni pomembno ali vemo ali ne vemo, kdo je bil Pitagora, važno, da poznamo njegov izrek in da je uporaben.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.001
3.750
113
Ljubljana
hmpg.net
Je res vseeno kdo je:
"Nakamoto himself, whoever he is, appears to control a stash of bitcoins easily worth a nine-figure fortune (it rose to more than a billion at the cryptocurrency’s peak exchange rate in 2014)."
"he bitcoin economy would need to consider that if his million-bitcoin trust unlocks in 2020, Wright and those to whom he may have assigned hundreds of thousands of bitcoins would be free to sell them on the open market, potentially tanking the cryptocurrency’s price"

Skratka 5% vseh možnih BTC ima Nakamoto. In vseeno kdo je to:) In kdaj pridejo na trg?

Ker je BTC po trditvah nekaterih prava valuta - 5% vseh recimo USD ima kdo?
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Milijon BTC, kolikor naj bi jih narudaril Satoshi, je trenutno vrednih cca $400 milijonov.
Vprašanje je, če sploh še ima ključe do teh bitcoinov, ker že od vsega začetka mirujejo nedotakjeni in so prav lahko za vedno izgubljeni.

Za primerjavo, samo v ZDA je 400 najbogatejših posameznikov "vrednih" $6.000 milijard, kar je povprečno 15 milijard po osebi. Seveda jih je kar nekaj, ki to vsoto večkratno presegajo.
V svetovnem merilu si 1% posameznikov lasti 50% vsega bogastva sveta.

So what?.


V razvpiti aferi pred dvema letoma je vlagateljem v menjalnico Mt.Gox izginilo (zamenjalo lastnike nezano kam
evil.gif
) 850.000 BTC ..

Še ankrat .. so what?