Bitcoin-hudičeva valuta.

B81

22. jul 2007
34.260
8.812
113
Pri nas so nekomu ukradli skoraj nov VW Vento (pred mnogimi leti)...več let je trajalo, da ga je dobil nazaj. Avto.

Bitcoinov se ne da zavarovat, menda. Seveda bi bilo bolje zanje, da dobijo fiat v današnji vrednosti btcjev :)
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Tistih shekanih BTC-jev nima Mt. Gox, tako kot NiceHash ne. So nekje na računih in bodo tam "sedeli", ker čim se premaknejo na borzo bo račun blokiran... Tako da te BTC ne morejo dobiti, dobijo pa lahko denarno vrednost na dan izgube. Nekatere borze se zavarujejo ali pa izdajo svoj kovanec kot povračilo izgube, kot je recimo Bitstamp naredil. Mt. Gox tega ni storil in je zato šel v stečaj. Kakorkoli je velika sreča za Mt. Gox, da je BTC tako visoko in lahko poplačajo upnike in jim še ostane. Tega še nisem doživel, da bi firma v stečaju povrnila dolg in imela več denarja kot pred stečajem... Vsekakor pa bi moral njihov CEO ostati brez vsega in še malo odsedeti. Upam, da te preostale BTC ne dobi v roke...
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Eh pa kaj še. Pošlješ si na nov naslov, ter na eni od mnogih strani s hitro menjavo menjaš v xyz altcoin. Po parih menjavah je denar opran.
Ni glih tako, ker so vse menjalnice obvescene. Tudi ce gre na 3 naslov pa 4, 5, 6 itd. je sledljivo. Da rata nesledljivo rabi monero, ki ga dobis na menjalnici ali p2p, samo toliko miljonov na p2p ne mores razmenjat in potem je tisti ki to naredi na radarju preiskovalcev... Borze pa ne bodo reskirale da jih zaprejo...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Ni glih tako, ker so vse menjalnice obvescene. Tudi ce gre na 3 naslov pa 4, 5, 6 itd. je sledljivo. Da rata nesledljivo rabi monero, ki ga dobis na menjalnici ali p2p, samo toliko miljonov na p2p ne mores razmenjat in potem je tisti ki to naredi na radarju preiskovalcev... Borze pa ne bodo reskirale da jih zaprejo...
In ker debil bo to menjal v celem kosu? Menjaš počasi. Menjalnice pa tudi nimajo obveščevanja ter ukrepanja v trenutku.

sure, ker se po prvi menjavi sled zgubi al kaj :D

Po menjavi v pravi kovanec se:evil: Saj se kao hvalite, da imajo določeni kovanci nesledljive transakcije. Kaj pol, ja ali ne?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

B81

22. jul 2007
34.260
8.812
113
Ja verge bi naj bil skrit :) pa se kateri. Ampak se ne vidi prodaja dela iz enega kupa btcjev?
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
In ker debil bo to menjal v celem kosu? Menjaš počasi. Menjalnice pa tudi nimajo obveščevanja ter ukrepanja v trenutku.
Sej tudi če daš 0.001 BTC iz tega naslova kamorkoli je že obveščeno... Vse borze imajo blacklistano. In še vsaj 50% okradenih sledi tem naslovom in čim se drobiž premakne zaženejo paniko, tako da ni tako lahko. P2P je še najboljša opcija, samo potem se obesijo na tisti naslov, ki je to omogočil pa tudi zelo malo ljudi poznam, ki ti lahko razmenja 10k kar tako na easy, kaj šele par 100k ali miljonov... Tisti ki imajo taka sredstva ne bodo reskirali... Tako da, kamorkoli gre se mu sledi. Zamenja pa lahko le na borzah take vsote. Pa verjemi da ne bo heker delal po 1$ na dan, da se kao ne bo opazlo, ker potem bo prej dočkal smrt kot nakraden denar...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ali se v zvezi s kriptovalutami kaj slabega dogaja ali je normalno, da sta BTC in ETH v zadnjih dveh mesecih izgubila skoraj 2/3 vrednosti?
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Ne korekcija je. V bistvu so kr dobre novice drugace zunaj ala lightning network v beta fazi... Zdaj se bo na g20 odlocalo kaj s kripto. Ljudje panicno prodajajo, velike ribe kupujejo poceni :) Zna pa trajat padanje tudi par let. Ce pogledamo leto 2013 do 2016 je sel BTC samo dol, potem nekje sredi 2016 se je zacel dvigat vse do decembra 2017, sedaj pa ponovno pada itd...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
gotovo je, tudi vsi mediji (sploh vladna trobila) niso naklonjena BTC vsemu okol tega.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Aha, če se boš orientiral, kako trobijo mediji ne boš daleč prišel... Zdaj kupujejo velike ribe, male pa prodajajo v paniki, ko so mediji pumpali BTC so pa veliki prodajali mali pa kupivali... To isto strategijo lahko vzameš za ves finančni trg...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
ko je interes pluvat se pljuva, ko je interes, da se bo malo dvignilo, se bo pa dvignilo
https://www.express.co.uk/news/worl...s-bitcoin-price-market-mining-ripple-eretheum

drugače pa, sajkek, pozabila se ti zahvaliti. nazadnje ko, si se vtaknu vame tu gor, si rekel, da ti si pa taka perla, da si malo obrnil, pa je blo. Pa sem si rekla, da če je pa sajkek lahko , potem pa ni hudič, da tudi jaz ne bi zmogla... in res, med počitnicami ko so moji mali smučkali, sem imela obilo časa in tudi volje in prišla v plus. Pa sem kupovala BTC po 14k€ v januarju. Sama količina kovancev je seveda večja. Sicer me je res zdajle spet malo povozilo, ker se nisem imela časa pa volje s tem ubadati, ampak sama motivacija, da sem se malo naučila osnov TAja je pa izključno na tebi. Hvala!!!
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
ni problema, še kdaj drugič,pri kakšnih drugih "stvareh". Jaz sem takrat ripplal :)
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Tolko o tem kako mediji FUD-ajo. V bistvu je ogromno dobrih novic letos... Važno da pop-tv in siol pišeta da bo propadel BTC že ene n-tisočkrat :)