Binarne opcije

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik komar89 pravi:
Binarne opcije niso nateg, to spada pod finančne derivate kot so CFDji, forex...Nateg so pa lahko brokerji, ki ponujajo tako trgovanje in jih je kot listja in trave in so nekateri med njimi, tudi nategatorji.Priporočam najbolj znane brokerje ki so regulirani. Tale slovenska stran za binarne opcije, je pa dejansko precej zavajajoča, saj dobi človek občutek da je stvar simpl ko pasulj. Vse skupaj je daleč od tega. Kdor hoče na hitro zaslužiti mu svetujem da se na daleč ogne takega trgovanje, saj če nimaš pojma kaj počneš postane vse skupaj čisti gambling in garantirana zguba. Jaz sem na začetku nasedel obljubam o hitrem zaslužku, ampak me je hitro postavilo na realna tla. Dejstvo je da 90% ljudi na valutnih trgih ustvarja izgubo. Se pa sigurno da postopoma zaslužit. Rabiš dobro znanje tehnične analize, poznavanje trgov, indikatorjev, spremljati ekonomske novice imeti pravi ½money management½...Jaz se ukvarjam s tem 2 meseca, zaenkrat še samo z virtualnim denarjem in imam 63% uspešnih trejdov, vendar mi uspešnost še precej niha od dneva do dneva. Moj cilj je spravit na 70% preden začnem s pravim denarjem.

Za vse ki jih to zanima, je tukaj ena stran kjer dobiš prave informacije brez olepševanja:
http://www.binaryoptionsthatsuck.com/
Še enkrat: binarne opcije so loterija, zamaskirana s fancy grafi in borznimi izrazi. mislim, da je Forbes kar dovolj velika avtoriteta na tem področju. Gre za hazardiranje in ne investiranje:
http://www.forbes.com/sites/investor/2010/07/27/dont-gamble-on-binary-options/2/
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik komar89 pravi:
Binarne opcije niso nateg, to spada pod finančne derivate kot so CFDji, forex...Nateg so pa lahko brokerji, ki ponujajo tako trgovanje in jih je kot listja in trave in so nekateri med njimi, tudi nategatorji.Priporočam najbolj znane brokerje ki so regulirani. Tale slovenska stran za binarne opcije, je pa dejansko precej zavajajoča, saj dobi človek občutek da je stvar simpl ko pasulj. Vse skupaj je daleč od tega. Kdor hoče na hitro zaslužiti mu svetujem da se na daleč ogne takega trgovanje, saj če nimaš pojma kaj počneš postane vse skupaj čisti gambling in garantirana zguba. Jaz sem na začetku nasedel obljubam o hitrem zaslužku, ampak me je hitro postavilo na realna tla. Dejstvo je da 90% ljudi na valutnih trgih ustvarja izgubo. Se pa sigurno da postopoma zaslužit. Rabiš dobro znanje tehnične analize, poznavanje trgov, indikatorjev, spremljati ekonomske novice imeti pravi ½money management½...Jaz se ukvarjam s tem 2 meseca, zaenkrat še samo z virtualnim denarjem in imam 63% uspešnih trejdov, vendar mi uspešnost še precej niha od dneva do dneva. Moj cilj je spravit na 70% preden začnem s pravim denarjem.

Za vse ki jih to zanima, je tukaj ena stran kjer dobiš prave informacije brez olepševanja:
http://www.binaryoptionsthatsuck.com/
Še enkrat: binarne opcije so loterija, zamaskirana s fancy grafi in borznimi izrazi. mislim, da je Forbes kar dovolj velika avtoriteta na tem področju. Gre za hazardiranje in ne investiranje:
http://www.forbes.com/sites/investor/2010/07/27/dont-gamble-on-binary-options/2/

Jaz ti pa povem, da si še enkrat preberi, kar sem napisal. Je hazardiranje za večino ki nima pojma, za tistih par procentov ki ima uspešne trejde več kot 60 ali 70% pa pač ni. Je pa res da tega ne moreš imenovati investiranje oz. trgovanje, v klasičnem smislu, ker vlagaš v nekaj kar nima lastne vrednosti. V bistvu samo polagaš stavo na gibanje grafa
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Aha, sedaj ne gre z investiranje - mi lahko razložiš, kakšno znanje potrebuje nekdo, da lahko napove, kako se bo premaknila delnica appla v naslednjih 5 minutah - po besedah finančnih strokovnjakov je to nemogoče.

Bi mi viselo dol, če ne bi poznal par naivnih ljudi, ki so jih s takšnimi goljufijami spravili ob hišo.
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Aha, sedaj ne gre z investiranje - mi lahko razložiš, kakšno znanje potrebuje nekdo, da lahko napove, kako se bo premaknila delnica appla v naslednjih 5 minutah - po besedah finančnih strokovnjakov je to nemogoče.

Bi mi viselo dol, če ne bi poznal par naivnih ljudi, ki so jih s takšnimi goljufijami spravili ob hišo.

Trgi se gibljejo več ali manj po določenih zakonitostih. Evo samo zate par osnovnih pojmov v slovenščini...
http://www.alta.si/Osnove_trgovanja/Tehnicna_analiza
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.051
1.460
113
39
Tehničn analiza, še posebaj ta ko si prilepil...deluje ja! V približno 50%
grims-1.gif
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.989
3.747
113
Ljubljana
hmpg.net
"Tehnična analiza je metoda, ki poskuša napovedati najverjetnejšo smer gibanja tečajev v prihodnosti na podlagi preteklih tržnih podatkov, med katerimi igrata najpomembnejšo vlogo cena finančnega instrumenta in promet v obdobju"

na podlagi preteklih tržnih podatkov -> napovedati najverjetnejšo smer gibanja tečajev v prihodnosti

zakaj ne bi raje napovedoval iz kavnih usedlin?
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.051
1.460
113
39
Itak da smo pametni!

No lej...ce bi le blo tak enostavno da bi malo pogledal dve www strani o TA in bi dnarce sluzu...pol bi bli vsi bogati! To je spilalo 50 let nazaj ko je nekdo kot PRVI opazil neke vzorce obnasanja na borzi...ko pa ze vsi vedo kaj gledati pa valda to ne spila vec ane? Ce se vsi zelijo izognit istemu dogodku..kapis?
In ja...obstajajo indikatorji ki z velko mero zadanejo..ampak ne js ne ti nimama dostopa do njih..ker ne da sma na napacni strani alp, tudi na napacni strani atlantika se nahajama in za dostop do teh potrebnih informacij nama manjka vsaj miljardica na trading accountu dragi kolega...

In se neki...na zacetku vsakega navdusi tehnicna analiza
..bom nastudiral in tezke dnare sluzu...malo si preberi da ravno na takih big boysi sluzjo najvec..s fake signali in pobiranjem stopov in podobno...zavedaj se, da tvoj nasprotnik je 10 nadstropij analitikov z magisterijem ki so ze 15 let nazaj zehali ob teh zadevah ki jih komaj spoznavas...imajo vpogled v vsa narocila na borzi in nekaj miljard v upravljanju..ves delovnik pa namenijo temu da najdejo zelenega navdusenca ki ga bojo ostrigli...

Malo karikirano, ampaj tako je...
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Itak da smo pametni!

No lej...ce bi le blo tak enostavno da bi malo pogledal dve www strani o TA in bi dnarce sluzu...pol bi bli vsi bogati! To je spilalo 50 let nazaj ko je nekdo kot PRVI opazil neke vzorce obnasanja na borzi...ko pa ze vsi vedo kaj gledati pa valda to ne spila vec ane? Ce se vsi zelijo izognit istemu dogodku..kapis?
In ja...obstajajo indikatorji ki z velko mero zadanejo..ampak ne js ne ti nimama dostopa do njih..ker ne da sma na napacni strani alp, tudi na napacni strani atlantika se nahajama in za dostop do teh potrebnih informacij nama manjka vsaj miljardica na trading accountu dragi kolega...

In se neki...na zacetku vsakega navdusi tehnicna analiza
..bom nastudiral in tezke dnare sluzu...malo si preberi da ravno na takih big boysi sluzjo najvec..s fake signali in pobiranjem stopov in podobno...zavedaj se, da tvoj nasprotnik je 10 nadstropij analitikov z magisterijem ki so ze 15 let nazaj zehali ob teh zadevah ki jih komaj spoznavas...imajo vpogled v vsa narocila na borzi in nekaj miljard v upravljanju..ves delovnik pa namenijo temu da najdejo zelenega navdusenca ki ga bojo ostrigli...

Malo karikirano, ampaj tako je...

Se vidi da iz tebe govorijo dolgoletne izkušnje, hvala ti.
Sem sedaj spregledal in vidim da je res nemogoče
napovedati, na podlagi tehnične ali kakršnekoli druge
analize, gibanje grafa, če nimaš vsaj miljardice na računu.
Sedaj sigurno ne bom pri 34 tih leti pridelal 100 jurjev pufa
zaradi nekih binarnih opcij.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.051
1.460
113
39
Me veseli, da si zabaven clovek...
smile-1.gif


Upam da se razumemo, jaz ne pravim, da je borza nateg in mafija in zarota...ampak da je ful ful tezje kot se zdi...in daytrading je zarad nesteto dejavnikov dosti tezji kot neka dolgorocna nalozba, ko nastudiras fundamente in pol cakas...
 

bokobo

Zelenc'
29. nov 2013
1
0
1
Pozdravljeni!

Sem lastnik strani http://www.binarneopcije.si in sem stran tudi postavil.

Vidim da se je tukaj kar razvila debata na temo trgovanja z binarnimi opcijami in da se omenja ta stran, pa naj poskušam čim bolj realno
wink-1.gif
odgovorit na par vprašanj oz. komanetarjev, ki se pojavljajo.

V enem stavku odgovor: Beri to kar je napisal komar.:)

Pa še par besed iz moje strani -

1. Stran binarneopcije.si je informativne in tudi promocijske narave. Sem na začetku bolj promocijsko stopil v predstavitev, ampak mi je škoda da bi brisal dol stare videe in objave. Sedaj se trudim čim več koristnih informacij objavljat. Sam se ukvarjam z trgovanjem kakšno leto in sem na začetku tudi sam prebrskal celoten internet kar se tiče binarnega trgovanja, da sem prišel do uporabnih informaciij s katerimi sem si lahko pomagal. Preizkusil sem tudi različne brokerje in na koncu pristal na 24option.

2. Mogoče je uvodna predstavitev pretirano enosmerna, kot pravi komar, vendar nočem prestrašiti ljudi, ki bi se z trgovanjem radi ukvarjali. Seveda je jasno da pri vsaki obliki trgovanja lahko ustvarjate profit ali izgubo. Na žalost binarni brokerji zaenkrat ne ponujajo free demo računov. Je pa možnost da tudi brez dejanskega brokerja preverite strategije in sisteme, ki jih predstavljam na strani - na bazi spremljanja grafa - in se sami prepričate če so lahko uspešne ali ne. Večkrat omenjam da so to vstopne strategije, ki omogočajo vstop oz. spoznavanje z trgovanjem, potem pa se vsak trgovec razvije po svoje. Brez lastne prakse v trgovanju ne more nihče vedeti, če mu lahko rata ali ne.

3. Skušam podati informacije, ki sem jih sam raziskal in preizkusil in ki so meni pomagale na začetku. Imam tudi FB stran - https://www.facebook.com/binarneopcijeslovenija , kjer objavljam razne informacije o trgovanju ki jih ocenim za dobre in koristne in predvsem poučne, brez nekih promocij. Če me kdo kontaktira na mejl na strani z veseljem skušam odgovorit in pomagat po svojih izkušnjah. Ne glede na to kje se je registriral ali kje trguje. Ne mislim, da sem nek profesionalen trgovec, menim pa da mam nekaj izkušenj, ki jih lahko predstavim v obliki koristnih informacij ki lahko pomagajo na začetku. Marsikdo, ki trguje na kakšni drugi platformi me je že kontaktiral in rekel da so mu informacije v veliko pomoč. Vsakemu začetniku, ki me osebno kontaktira in odgovorim tudi na konkretna vprašanja glede predstavljenih sistemov, strategij in podobno, vedno pa svetujem za začetek čim več vaje na demu, ogledov webinarjev in počasnega spoznavanja z trgovanjem. Se trudim pomagat za začetek z tem kar vem, potem pa mora vsak po svoje

4. Kar se tiče brokerja, promoviram 24option, ker so po mojih ocenah na vseh področjih eden izmed vodilnih brokerjev. Od vmesnika, višine vračila za uspešne trejde, izbire časovnih iztekov za trejde, podpore, informacij, izplačil, zaupanja itd. nimam nobene pripombe. Mislim da je velika večina trgovcev zelo zadovoljna z to platformo in servisom. Skratka če vas zanima več o tem brokerju najdete info tukaj: http://www.binarneopcije.si/p/24option.html

5. Profitabilnost. Moja izkušnja je bila takšna, da sem takoj na začetku nekaj malega zaslužil potem pa izgubil vse. Vstopil sem brez kakršnegakoli predznanja in nisem imel pojma kaj počnem. Ampak me je stvar začela zanimat. Čez čas sem se usmeril v trgovanje na podlagi teh. analize grafa, zato tudi največ o tem predstavljam na strani. Je pa teh možnosti še več. Sistemi teh. analize, ki jih imam predstavljene so po mojem mnenju dobri za začetek, predvsem pa za učenje osnov. Kot pravim, najboljše je preizkusit vse na demu in skozi to dobit občutek za kaj gre. Vsak sistem je malo drugačen in uporablja druge indikatorje, to pa je namenjeno prav temu da se lahko začetnik seznani z variantami in jih potem tudi kombinira. Seveda je sistemov na podlagi teh. analize ogromno in tudi drugi dejavniki ki vplivajo na to v katerem trenutku bo nek sistem uspešen (npr. smer trenda). Najboljše je poznavanje večih sistemov, ker tako postanejo zakonitosti gibanja grafa bolj jasne in skozi prakso se naučimo kateri sistem uporabit v katerem trenutku. No ,ne bom tvezil - za tiste ki vas zanima si lahko več pogledate na strani ni vam pa potrebno trgovat
smile-1.gif
Bom se pa trudil objavljat čim več uporabnih informacij v bodoče. Skratka, zdaj trgujem občasno z manjšimi vlogami, in še vedno bolj za hobi - sem pa letos pred poletjem zaslužil, da sem na primer pokril z profitom celoten poletni dopust.

6. Splošen feedback na stran in informacije je dober - kar nekaj začetnikov mi je sporočilo da so dobro začeli na demu in tudi dobro nadaljevali na pravem računu. Nekaj (ampak manj) pa je bilo tudi takšnih, ki so odnehali.

7. Moj nasvet za vse, ki si želite preizkusit neko novo stvar - in tudi v primeru trgovanja z binarnimi opcijami je, da pač preizkusite zadevo. Poglejte čim več informacij, najdite dobrega brokerja in odprite demo. Preizkusite zadevo na demu in če vam ne gre dvignete depozit. Ne izgubite nič. Ta možnost je na 24option, mislim da tudi pri večini drugih zanesljivih brokerjev. Če vas trgovanje potegne pa je realna možnost da boste v tem našli dodaten profit in se v procesu marsikaj naučili - o trgovanju in tudi o sebi. Dobra šola.

8. Za tiste, ki imate namen komentirat še naprej da gre za nateg (ker vem, da se vedno kdo najde
wink-1.gif
, pač verjemite da je vse skupaj en velik nateg ... Ampak če ne boste poskusili ne boste nikoli vedeli zares, če je ali ni ;D

Evo, tole objavljam tukaj, ker sem videl, da je debata na to temo, tako da ne bom po moje pretirano aktiven z komentarji in odgovori. Če pa koga resno zanima več o trgovanju vsekakor vabljeni da si ogledate stran http://www.binarneopcije.si in tudi facebook stran in me kontaktirate preko mejla ali FB strani če potrebujete več informacij!

Veliko uspeha vsem - v vsem karkoli že počnete, če si to res želite!
wink-1.gif
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik bokobo pravi:
Moja izkušnja je bila takšna, da sem takoj na začetku nekaj malega zaslužil potem pa izgubil vse.
Don't get it ... A potem te analize delajo ali ne?
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Ne štekam: pravi, da je vse izgubil, sedaj pa daje nasvete drugim, ki imajo bojda dobre rezultate.
 

MarjanR

Zelenc'
17. mar 2014
1
0
1
Pozdravljeni!

Vsi, ki ste z interesirani nad trgovanjem, UČENJU in NADGRAJEVANJU vašega znanja o trženju vas vabim v novo brezplačno SKYPE skupino, ki sva jo nedolgo nazaj s kolegom ustvarila z namenom, da delimo oz. izmenjujemo podatke, informacije, indicatorje, nasvete, kritike, pohvale........ V skype skupini bodo tudi kakšni signali občasno
smile-1.gif
Vabljeni vsi!

mail : marjan1994@gmail.com

Lep pozdrav!
Marjan Rijavec
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.575
113
O trženju nam bo predaval nekdo, ki si je za objavo svoje prve reklame izbral eno izmed (top 10) nategunskih tem na alterju?

bonk.gif