Bicikljada proti JJ-u 2. del

Bo jutri parlament ograjen?

  • Ja kar naj bodo za ograjo!

    Glasovi: 11 25,6%
  • Ne....to bi oteževalo pobiranje papirnatih avijončkov za ograjo :(

    Glasovi: 5 11,6%
  • JANŠA JE KRIV!!!

    Glasovi: 31 72,1%

  • Skupaj glasov
    43
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.271
113
Tisto je bilo neumno, nesramno, žaljivo in nespametno, kar se mene tiče tipičen sovražni govor. Nekateri smo bili že takrat takega mnenja.

Normalni ljudje se ne norčujemo in ne sodimo drugih po nacionalnosti, veri, barvi kože, etnični pripadnosti, spolni usmerjenosti, političnem prepričanju, stopnji izobrazbe in statusu in kar je še dejavnikov, ki so zaščiteni s temeljnimi človekovimi pravicami.

Seveda, da je žalitev na najvišjem nivoju, da se v satiri s karikaturo uporabi nekoga, ki se ga ne sme upodabljati. Edino pravilno, da so častni borci s poboji maščevali čast svojega preroka, samo na tak način je bila lahko prerokova čast spet neomadeževana. Slava jim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik in B81

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.271
113
A sem kje napisal, da si to ti trdila? Nisem a ne? Torej?
Midva se trinjava v tistem delu, kjer je risanje nekoga v satirični šali neumno, nesramno, žaljivo in nespametno, kar se naju tiče tipičen sovražni govor. To je to.

Greva lahko zdaj nazaj na debato o naših vrlih borcih za demokracijo, poštenost in pravičnost oz. na naše kolesarje :)
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Malo razlike pa vendarle je.
Svinjska glava je resna skrunitev verskega objekta. Menda ti ni treba posebej razlagati kaj je za muslimane svinjsko meso?

Čuj ti, v Sloveniji si!
Menda ti ni treba razlagati, kaj je za Slovence svinjsko meso? To je dežela pršuta, kranjske klobase in svinjske pečenke!
Kjer rečemo: Ker še nisem jedel leva, je zame svinja kralj živali.
Pa: Najboljša riba, je svinjska ribica.
 

Airpower

Pripravnik
11. jul 2020
54
23
8
Matey
S tem da ti trdiš še, da je bil napad skrajnežev na uredništvo edino pravilno dejanje, s čimer se jaz absolutno in nikakor ne strinjam.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.271
113
Matey
S tem da ti trdiš še, da je bil napad skrajnežev na uredništvo edino pravilno dejanje, s čimer se jaz absolutno in nikakor ne strinjam.

Pa saj nisem nikjer napisal, da bi ti to trdila oz. podpirala ali se strinjala. Kot že napisano se midva strinjava v tistem delu, kjer je risanje nekoga v satirični šali neumno, nesramno, žaljivo in nespametno, kar se naju tiče tipičen sovražni govor, sploh ni druge opcije, SPLOH!!! in to je to.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.271
113
Ah te rdeče zvezde :aplauz:
Neprecenljivo 2.del: Komunistični Vendetta v boju proti enemu totalitarizmu a podporo drugemu totalitarizmu :aplauz:
Vse za podporo ogroženi kulturi v Sloveniji in njenim finančnim injekcijam :cheer:

Protesti_komunističniVendetta.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

B81

22. jul 2007
34.423
8.921
113
Če misliš na Charlie Hebdo, tisto dejanje je bilo bilo neumno, nesramno, žaljivo in nespametno, kar se mene tiče tipičen sovražni govor. Nekateri smo bili že takrat takega mnenja.

Normalni ljudje se ne norčujemo in ne sodimo drugih po nacionalnosti, veri, barvi kože, etnični pripadnosti, spolni usmerjenosti, političnem prepričanju, stopnji izobrazbe in statusu in kar je še dejavnikov, ki so zaščiteni s temeljnimi človekovimi pravicami.


Si ti čisto diht al ti je treba pomoč poiskat?

Ker so se norčevali iz alaha, so jih potamanili. In ti napišeš, da je to bilo neumno nesramno žaljivo....sovražni govor.
Normalni ljudje obsodimo poboj, ne pa norčevanja, ker je to satira, ker je to komedija, dark humor.

NEnormalni ljudje pa bluzite o tem, kaj je neumno. S tem, ko poiščeš negativno stran časopisa in ne negativne strani morilcev, se človek vpraša, na kateri strani si. Hence, moj prvi stavek.
 

Airpower

Pripravnik
11. jul 2020
54
23
8
Ja, norčevanje iz Alaha je prav tako neumno, kot recimo naslovnica Mladine z Marijo in podgano. Nikjer pa ne pišem, da zaradi tega opravičujem teroristične napade, ampak samo nadaljujem debato o CH.
A Matey pa ne boš vprašal po pameti?
 
  • Haha
Reactions: Matey

B81

22. jul 2007
34.423
8.921
113
Ja, norčevanje iz Alaha je prav tako neumno, kot recimo naslovnica Mladine z Marijo in podgano. Nikjer pa ne pišem, da zaradi tega opravičujem teroristične napade, ampak samo nadaljujem debato o CH.
A Matey pa ne boš vprašal po pameti?
Vidim, da zivis v nekem pisanem baloncku.

Soloh nima veze, o cem so pisali, zastopis?

Vezo ima le to, da so jih pobili. Norcevanje iz alaha, marije, mame, janseta...tu ni pomembno. Ni take stvari, sa bi se zaradi norcevanja streljalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Seveda so med rumenimi jopiči tudi zblojeni skrajni desničarji ali neonacisti. Tako, kot so med "kolesarji" tudi zblojeni skrajni levičarji. In kaj potem?
Se strinjam.
Samo žal je drugih bistveno več in povsem nekritično jih podpirajo in vzpodbujajo praktično vsi mediji, vključno z javno RTV.
To je problem! :zavijazocmi:
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.923
2.388
113
Lublana
Obišči stran
Ni. In tudi obešanje lutk z glavami politikov ni dejansko obešanje. Brez škode torej.
Ali gre za pa za vzpodbujanje sovraštva proti kateremu so nekateri kao tako zelo zelo pa prepustimo komu drugemu v odločanje :p

p.s. upam, da lutka preživi vse skupaj, meni je izjemno zabavna :D
Zanimivo tole. Sicer se tudi meni ne zdi nekaj groznega obmetavanje lutke ali obešanje ali karkoli že... ampak recimo v ZDA je bil zadnjič cel cirkus zaradi domnevne zanke za obešanje v garaži črnega dirkača. Sem to že omenjal v neki drugi temi. Panika da mu grozijo s smrtjo in da gre za rasističen izpad....jok in stok, da je celo FBI raziskal zadevo in na koncu ugotovil, da gre le za običajen vozel na garžnih vratih.



Ne morem se znebiti občutka, da bi bilo podobno, če bi bil Janez Janša temnopolti afroslovenec. Tale predstva z lutko bi bila zagotovo označena za rasističen izpad prav tako izjava, smrt Janšizmu....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Veliko dela je s korono.
Pustute IJJ pri meru, da vlada stabilizira situacijo.
Pa ga potem dol vrzite.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Zanimivo tole. Sicer se tudi meni ne zdi nekaj groznega obmetavanje lutke ali obešanje ali karkoli že... ampak recimo v ZDA je bil zadnjič cel cirkus zaradi domnevne zanke za obešanje v garaži črnega dirkača. Sem to že omenjal v neki drugi temi. Panika da mu grozijo s smrtjo in da gre za rasističen izpad....jok in stok, da je celo FBI raziskal zadevo in na koncu ugotovil, da gre le za običajen vozel na garžnih vratih.



Ne morem se znebiti občutka, da bi bilo podobno, če bi bil Janez Janša temnopolti afroslovenec. Tale predstva z lutko bi bila zagotovo označena za rasističen izpad prav tako izjava, smrt Janšizmu....

Ma sej pravim, dvojna merila da te glava peče.
Pr nas celo en poslanec izjavi, da je treba kapitaliste z bajoneti sterat v morje, pa nikome ništa.
Ko pa en "levi" desni kolumnist podvomi o 6 milijonih se pa svet podre. Najbolj glasni seveda tisti, ki so se naselili v zaplenjenih vilah judovskih kapitalistov.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Ko pa en "levi" desni kolumnist podvomi o 6 milijonih se pa svet podre. Najbolj glasni seveda tisti, ki so se naselili v zaplenjenih vilah judovskih kapitalistov.
Najprej citat iz Resolucije Evropskega parlamenta z dne 19. septembra 2019 o pomenu evropskega zgodovinskega spomina za prihodnost Evrope, ki jo je dal kot vir pristaš desne struje na Alterju:
"poziva države članice, naj obsodijo in preprečijo vse oblike zanikanja holokavsta, vključno s trivializiranjem in zmanjševanjem pomena nacističnih in kvizlinških zločinov, vključno s preprečevanjem trivializacije v političnem in medijskem sporočanju; " - torej dvom je treba obssoditi piše v resoluciji :). Ni samo "zvezda" tam na tnalu.

Glede zaplenjenih vil judovskih kapitalistov - prazne so bile, domači kolaboranti in domobranci so jude predali svojim gospodarjem, ki so jih peljali v (po tvoje) toplice v Nemčijo. Res je bilo toplo tam, samo ni bilo bazena.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.