Bicikljada proti JJ-u 2. del

Bo jutri parlament ograjen?

  • Ja kar naj bodo za ograjo!

    Glasovi: 11 25,6%
  • Ne....to bi oteževalo pobiranje papirnatih avijončkov za ograjo :(

    Glasovi: 5 11,6%
  • JANŠA JE KRIV!!!

    Glasovi: 31 72,1%

  • Skupaj glasov
    43
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Nisem seznanjen dones.
Zato sem pa spraševal koliko tisoč vas je bilo prisotnih v tem svinjaku revolucije.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.120
5.777
113
blizu močvirne prestolnice
Tolk jih je bilo. Bi moral vedeti al so te že odstranili?
1625283086172.png
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.997
-1.289
113
Nisem seznanjen dones.
Zato sem pa spraševal koliko tisoč vas je bilo prisotnih v tem svinjaku revolucije.
Glede svinj se mi zdi zelo primitivno uporabljat izrazoslovje nepreklicno odstopljenega Hojsića. On jih najde tudi v evropskem parlamentu. Čudi me, da nista usklajena. Sicer pa ja, svinjina. Zaenkrat dobrodošla na mojem jedilniku.

Glede izrazoslovja, a si ti janšist?
 

B81

22. jul 2007
34.878
9.192
113
Ajde reci ce ni biser.

Svinje so ble prehude res, sem skor siguren, da hojs ne bi upal tako govorit.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Mimogrede, "metati bisere svinjam" je prispodoba in ne implicira, da je kdorkoli od deležnikov ne biser in ne svinja. Pomeni ne dajaj ljudem česar niso sposobni ceniti. Zakaj je Hojs uporabil to prispodobo (iz Evangelija po Mateju), ne vem.
Kdor to problematizira zgolj kaže svojo nerazgledanost, tako kot ti, ki dajejo podjetje Lidl na gauge zaradi objave ene gospe, ki se predstavlja kot "Sindikat Lidl".

Fun fact: Kurt Vonnegut ml. je napisal knjigo z naslovom: "God Bless You, Mr. Rosewater, or Pearls Before Swine", pa v njej ne nastopajo ne biseri in ne svinje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in Matey

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Če mu je v prvo ratalo mu je v drugo spodletelo.

Na brifingu je bil tudi notranji minister Aleš Hojs, ob komentarjih svojih tvitov glede svinj med petkovimi protestniki je dejal, da bi lahko po včerajšnjem dogajanju komu rekel svinja, pri čemer nima v mislih tistih s Prešernovega trga, pač pa nekoga, ki sedi visoko v birokraciji Evropske unije.

Kot navaja novinar, "je Hojs dejal, da ni za svinjo označil nobenega posameznika, potem pa dodal, da bi lahko, potem ko je včeraj slišal, kar je, nekoga označil za svinjo, in da to niso osebe na Prešernovem trgu (kjer so potekali protesti), temveč 'sedijo visoko v birokraciji EU-ja'". Ob tem je Herszenhorn zapisal, da "bi bilo milo reči, da je to čuden začetek slovenskega predsedovanja Svetu EU-ja".


Ti naši so čist divji :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.997
-1.289
113
Če mu je v prvo ratalo mu je v drugo spodletelo.






Ti naši so čist divji :D
Ciljaš na divje svinje? So ušli iz svinjaka?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.