bedaki na cesti

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.411
632
113
Tudi, če se je šlo za nesrečo? Ti bi torej izdajal račun za poškodovanje tvojega napačno parkiranega vozila? Če je lastnik tak "frajer" in pusti avto na prehodu za pešce, tako da se ga morajo le ti izognit s tem, da stopijo na vozišče, kjer ga lahko nekdo drug zbije, lahko potem ta poškodovana oseba toži lastnika tako parkiranega vozila zaradi povzročenih bolečin in uničenega zdravja?
Ne. Ker se ni prepričala, če lahko varno stopi na vozišče.
Sem imel avto parkiran na pločniku, v izogib trčenju v križišču je voznik zapeljal na pločnik, podrl prometni znak in se zaletel v moj napačno parkiran avto. Plačal kazen za napačno parkiranje, škoda na mojem vozilu bila iz povzročiteljeve police normalno izplačana. Se je povzročitelj še nekaj razburjal o mojem napačnem parkiranju , če ne bi tam parkiral me ne bi zadel... ga je policaj kar hitro utišal s tem, da je imel srečo, da ni bilo peščev oziroma otrok na pločniku.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Ena za razmislit malo vsaj motoristom tistim ta divjim.......
Motorist je z veliko hitrostjo prehiteval v križišču avtomobilista, ki je pravilno zavijal na levo in je motoristu nehote zaprl pot. Posledice so katastrofalne za motorista odprt zlom na nogi, odprt zlom roke, katerega se trenutno ne da zapreti zaradi peska in kamenčkov v rani, kljub nošenju čelade počena lobanja v predelu malih možganov. Za nameček ima motorist z partnerico 2 majhna otroka, ki bosta morala verjetno odraščati z invalidnim očetom. Kateri ni nikoli dovolj odrasel, da bi rekel dovolj je norenju na motorju sem oče in sem odgovoren.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Jaz sm od čet do nedelje videl na tleh 3 motoriste v okolici Murske. Brez tega v Beltincih.
V enem primeru je avto ustavljal pravilno motorist mu je pa v rit priletel. Ostalo pa neven podrobnosti
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Ne. Ker se ni prepričala, če lahko varno stopi na vozišče.
OK.
Hipotetično: Invalid (v vozičku) bi rad prišel do svojega avtomobila, pa zaradi tako parkiranega avta ne more. Naj torej počaka lastnika tega vozila (in ko bo ta prišel mu jeb... mat..), da bo lahko prišel do svojega vozila? Aja preveč glasen seveda ne sme bit, saj se ne sme spuščat na njegov nivo-kot trdijo alter mojstri...
Zato pa tudi jaz raje ne bom in se bom raje umaknil.
Lp
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Jaz sm od čet do nedelje videl na tleh 3 motoriste v okolici Murske. Brez tega v Beltincih.
V enem primeru je avto ustavljal pravilno motorist mu je pa v rit priletel. Ostalo pa neven podrobnosti

Samo toliko porisanih cest od nesreč, kot jih je bilo pa teden v Prekmurju, pa že dolgo nisem videl.

Sem se spraševal, če so novo pošiljko kred dobil, ali pa policaja, ki se je naučil risat. Je moglo bit res kar veselo, kar se trkov tiče.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.719
2.011
113
za šankom
OK.
Hipotetično: Invalid (v vozičku) bi rad prišel do svojega avtomobila, pa zaradi tako parkiranega avta ne more. Naj torej počaka lastnika tega vozila (in ko bo ta prišel mu jeb... mat..), da bo lahko prišel do svojega vozila? Aja preveč glasen seveda ne sme bit, saj se ne sme spuščat na njegov nivo-kot trdijo alter mojstri...
Zato pa tudi jaz raje ne bom in se bom raje umaknil.
Lp
Kakor se čudno sliši nima nihče pravice poškodovati tuje lastnine, saj si že slišal za težave gasilcev, ki so morali na silo umikati avte, da so lahko prišli do požara, kaj misliš kdo je poravnal nastalo škodo?
V tvojem primeru invalida, kaj če le ta poškoduje nepravilno parkiran avto potem lažje vstopi v svojega? Mislim da ne, tukaj se je potrebno zamisliti nad kulturo obnašanja v prometu, kako je sploh lahko tako ignorantski, da zaparkira kogarkoli, kaj šele invalida
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Iz radovednosti: Kaj ti lahko lahko lastnik tako parkiranega vozila, če se po nesreči pri odhodu iz trgovine, malo nasloniš nanj? Pogovarjal si se po telefonu in iskal ključe po žepih pa je voziček po nesreči zaneslo vanj...
Avto ni debil, zato ni potrebe, da ga poškoduješ.
Drugače pa:
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Jaz sem letos 2 krat doživel da je iz skrajnega desnega pasu na levega preko vseh in po 100m tik pred zavojem ostro nazaj dol. Prvič je bila sicer prazna cesta tako da ni bil problem v drugem primeru jih je pa enih 5, 6 zelo bremzal med drugimi tudi prikoličar.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
V tem.primeru rešuje zadevo spremljanje znakov že pred tunelom oziroma v tunelu.
In ja, zmigavce kot vidim ni dal.
Lahko bi menjal bistveno prej, bistveno.manj tvegano.
Takega bi bilo treba butnit v bok, pa bi s svoznikovimi vrati se nasadil v tisti razcep.
Potem pa poslušati njegovo zgodbico policaju kako si ga izsilil. Na sodišče pa posnetek dostaviti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in CLIO15