bedaki na cesti

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Ja, ko se zacnejo domine "podirati", se hitro.lahko zgodi da so naenkrat prevec skupaj in se podre cela vrsta.
Sw avta najbrz spremlja samo en avto pred seboj. Al zna gledat celo kolono? In ce pri temu SW zadnji moment ustavi avto pred nesreco, tistemu zadaj najbrz.to je bo vec uspelo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.209
113
Ja, ko se zacnejo domine "podirati", se hitro.lahko zgodi da so naenkrat prevec skupaj in se podre cela vrsta.
Sw avta najbrz spremlja samo en avto pred seboj. Al zna gledat celo kolono? In ce pri temu SW zadnji moment ustavi avto pred nesreco, tistemu zadaj najbrz.to je bo vec uspelo.
Še enkrat: noben sistem ne more pravočasno odreagirat, če je butelj za volano,, ker preprosto zmanjka časa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in Hanzi

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.359
9.780
113
kod Džej-Zija
Ja, ko se zacnejo domine "podirati", se hitro.lahko zgodi da so naenkrat prevec skupaj in se podre cela vrsta.
Sw avta najbrz spremlja samo en avto pred seboj. Al zna gledat celo kolono? In ce pri temu SW zadnji moment ustavi avto pred nesreco, tistemu zadaj najbrz.to je bo vec uspelo.
Na kakšen način pa ti misliš, da bo sw gledal kolono pred sabo? :sprasujemse::zavijazocmi: To se bo dalo šele, ko bojo avti začeli med sabo komunicirati, za kar mimogrede rabimo 5G omrežje.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
+1

Oziroma realno gledano je pri meni vklopljen cca.85-90% časa vožnje. Je pa na podlagi tega prišlo do ene zadeve, ki bi jo pa v bistvu moral zapisat v tist topic o tem kaj te moti pri trenutnem avtomobilu - toliko "drkam" tist gumbek za radarski tempomat in ga prenastavljam na različne hitrosti, da mi je gumiran del, ki prekriva plastičen knof, začel razpadat (90k prevoženih km). Ni mi všeč a j3bat ga zdej.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
lepo, da se javljate tisti, ki mi na avtocesti ne greste na jetra :evil:

jaz sem seveda samo poetično pretiraval... ker ne morem mimo dejstva, da imajo praktično vsi avtomobili (radarske) tempomate, folk pa pumpa pa sanja
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.209
113
lepo, da se javljate tisti, ki mi na avtocesti ne greste na jetra :evil:

jaz sem seveda samo poetično pretiraval... ker ne morem mimo dejstva, da imajo praktično vsi avtomobili (radarske) tempomate, folk pa pumpa pa sanja
Če pa pride hitreje v službo, če se guzi na 2m od spredaj vozečega. Kaj pa ACC ve, da se bo držal na 10m in izgubljal čas.
To samo luzerji poknejo ACC in lepo sproščeno cruzajo. Pravi dinamični voznik se guzi na 2m in stalno pospešuje/zavira. To je dinamik. Alteraš.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Ma a veš kaj je pa tudi fora - imam vklopljen ACC in potem tudi moj avto zaradi harmonike pred mano non stop zavira in pospešuje (avtomatsko seveda). In kdaj imam tega poln k ter izklopim ACC in furam dalje s še večjo varnostno razdaljo in samo popuščam gas, ko vidim, da se vozila pred mano spet "dajejo na kup" ter se mi lepo počasi približajo in spet oddaljijo. Ampak! Ta zadeva deluje samo dokler se ti ne rinejo drugi pred tebe, po možnosti s prehitevanjem po desni (podobno kot ko imaš aktiven ACC in primerno varnostno, nekateri to dojemajo kot spanje or something in da te je pod nujno treba nekako prehitet) in pa za tako vožnjo je potrebno opazovanje prometa malo dlje naprej kot pa samo za en avto. In ta slednja zadeva mi deluje kar prevelik napor za veliko voznikov, vsaj po reakcijah sodeč, vsi nekaj spijo ali pa se limajo spredajvozečemu na rit in potem panika na bremzi ob vsaki malenkosti.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Pa veš, da obstaja še en pas, na katerem gre vse skup isto hitro oz. počasi in na njem ni harmonike?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Pa veš, da obstaja še en pas, na katerem gre vse skup isto hitro oz. počasi in na njem ni harmonike?
Vem, vem ampak to je kakor kje. Vozni pas brez harmonike mislim, sam vozni pas je drugače res povsod ja. Na mojih koncih je zjutraj harmonika na obeh pasovih, je pa res na prehitevalnem običajno bolj izrazita. Zanimivo je pa to, da je v popoldanskih urah v drugo smer pa res velikokrat harmonika bolj kot ne samo na prehitevalnem. Druga opcija je pa da stoji vse skupaj :D
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Ce tej telovadbi dodas se menjavo pasov, potem lahko kako sekundo profitiras.
Vsaj v časih necorona časih je bilo tako. Zdaj sem pa ze mal starejši, pa se mi ne telovadi vec tako pogosto po AC..
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Ni take krize dokler ni študentov. Bi država lahko razmišljala v tej smeri, da imajo predavanja kar trajno na daljavo.