bedaki na cesti

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
Zato ker se po tleh ne znamo narediti, kaj šele po luftu. V Litiji so na novo asfaltirali odsek pri KZ pa je sta že lepi dve luknji. Kot bi valjarja pozabili preko noči na vročem asfaltu.
Niti črt jim še ni uspelo narisati.
 
Nazadnje urejeno:

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
ni fora narediti, fora je, ko izgine 1/4 do 1/3 od vsakega projekta, kaznovan pa nihče, politika to ve, ker dobiva %.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DuCoM

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Ne morgen, da ne bi:
Akcijski načrt:
  1. postaviti table naselje čimbolj v gmajno
  2. tam kjer ni naselja potegniti polno crzo
  3. tudi tam kjer je naselje potegniti polno crto
  4. spustit omejitev za vsaj 20 km/h glede na trenutne omejitve (postaviti nove znake za omejitev hitrosti - po možnosti na vsakih 300 m drugačna omejitev)
  5. pojačati nadzor in kaznovanje prekoračitev, predvsem v področjih 30 km/h in na ravninah v gmajni, kjer je na ravni, odprti cesti, kjer že kakih 10 let ni bilo nesreče, a omejitev je 60 km/h

Vse to bo bistveno pripomoglo k večji varnosti.

Pa da ne bo kdo narobe razumel - omejitve ja, predvsem tam, kjer je cesta nevarna in se / so se dogajale nesreče. Kontrola in kaznovanje da - a spet tam in takrat, kjer bi neupoštevanje omejitve bistveno ogrozilo varnost.
Predvsem pa urediti prometnice, da bodo omogočale tekoč in varen promet. In ne - tekoč promet ni na jajcanja s 50 na regionalni cesti. Tam je treba stremeti k temu, da bo povprečna potovalna hitrost na najmanj 80% najvišje dovoljene (pomeni, da je treba večji del poti dosegati hitrost blizu ozr. na meji dovoljene).
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in membrain

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Čakamo še medvede in volkove na avtocesti. In potem še had-ov blog zapis, da jih ni bilo na cesti. :)
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Ne morgen, da ne bi:
Akcijski načrt:
  1. postaviti table naselje čimbolj v gmajno
  2. tam kjer ni naselja potegniti polno crzo
  3. tudi tam kjer je naselje potegniti polno crto
  4. spustit omejitev za vsaj 20 km/h glede na trenutne omejitve (postaviti nove znake za omejitev hitrosti - po možnosti na vsakih 300 m drugačna omejitev)
  5. pojačati nadzor in kaznovanje prekoračitev, predvsem v področjih 30 km/h in na ravninah v gmajni, kjer je na ravni, odprti cesti, kjer že kakih 10 let ni bilo nesreče, a omejitev je 60 km/h

Vse to bo bistveno pripomoglo k večji varnosti.

Pa da ne bo kdo narobe razumel - omejitve ja, predvsem tam, kjer je cesta nevarna in se / so se dogajale nesreče. Kontrola in kaznovanje da - a spet tam in takrat, kjer bi neupoštevanje omejitve bistveno ogrozilo varnost.
Predvsem pa urediti prometnice, da bodo omogočale tekoč in varen promet. In ne - tekoč promet ni na jajcanja s 50 na regionalni cesti. Tam je treba stremeti k temu, da bo povprečna potovalna hitrost na najmanj 80% najvišje dovoljene (pomeni, da je treba večji del poti dosegati hitrost blizu ozr. na meji dovoljene).
Še zvišanje kazni si pozabil dopisat.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Še enkrat: si pač nepobolšljiv "posebnež", da ne uporabim kake bolj primerne besede, da enačiš gate in spalnico s preverjanjem registrskih tablic. Kakor sm ti povedal. Jaz s tem nimam težav. Ti jih več kot očitno imaš... in to hude.
No, tali Kitajka tudi nima nič za skrivat:
Ostaja pa nenehen nadzor. Toda Fan to ne moti, saj nima česa skrivati. Je zgledna državljanka, ne krši zakonov, ne prečka ceste zunaj prehodov za pešče, na rokovodstvo države ne izliva črnega žolča, temveč ga hvali. Poleg tega je hvaležna za varnost, ki ji jo prinaša očetnjava. "Mislim, da si ljudje povsod po svetu želijo varno in stabilno družbo," je povedala za ABC News.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Your point? Spet dokazuješ da si nobrain... ker kitajska in slovenija sta pa res 2 dve povsem identični državi :aplauz::valjamse::zmaga::valjamse:
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Your point? Spet dokazuješ da si nobrain... ker kitajska in slovenija sta pa res 2 dve povsem identični državi :aplauz::valjamse::zmaga::valjamse:
Nista identični državi, zato je pri nas ustavno sodišče optično prepoznavanje tablic in povezave z drugimi bazami prepovedalo, na Kitajskem pa očitno ni.
Link sem pa prilimal, da vidimo, kam pelje ta zadeva, ampak ker ti nimaš kaj skrivat, potem te pač ne moti, tako kot tisto kitajko Fan ne moti. Itak ne razmišlja s svojo glavo - kot policaj. Edino to še ne vemo, zakaj nočeš dat kamere v spalnico in na net, ali mogoče doma babo pretepaš? Saj če jo ne, nimaš kaj skrivat.

Si pa policaji povsod po svetu želite popoln nadzor in vohunjenje za vsemi, le rit vam je težko dvignit, pa bi radi nadzor nad vsemi kar avtomatsko, zato tistega predloga - da bi na cesti policaji legitimirali in beležili, kar vse po vrsti, nisi komentiral. Pa gre za povsem enako zadevo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Mene lahko komot vsepovsod kontrolirajonin beležijo. Nimam težav s tem... tko kot jih imaš pač ti. Čisto vsakega tvojega bluzenja in nabijanja pa tudi ne prebiram. Glede spalnice sem ti že odgovoril. Če nočeš, ali ne znaš razumet je to pač tvoj problem. Pa za tvoj info... nimam babe ampak ženo... če jo ti tako kličeš, se kaže tudi tvoj odnos do tvoje partnerke/žene... Ampak sej verjetno je itak nimaš. Verjamem pa, da tole elekronsko branje tablic tebi in podobnim ni po godu... maš že kaj za skrivat, da tako tuliš v svoj prav. Zanimivo, da pa Norveška, Danska, Nizozemska, Francija, Švica-torej velika večina dosti bolj "urejenih" držav kot mi, pa še kr nekaj drugih evropskih držav, to ima... zakaj že? Ker niso samo minusi, kot ti želiš to tukaj prikazat.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Mene lahko komot vsepovsod kontrolirajonin beležijo. Nimam težav s tem... tko kot jih imaš pač ti. Čisto vsakega tvojega bluzenja in nabijanja pa tudi ne prebiram. Glede spalnice sem ti že odgovoril. Če nočeš, ali ne znaš razumet je to pač tvoj problem. Pa za tvoj info... nimam babe ampak ženo... če jo ti tako kličeš, se kaže tudi tvoj odnos do tvoje partnerke/žene... Ampak sej verjetno je itak nimaš. Verjamem pa, da tole elekronsko branje tablic tebi in podobnim ni po godu... maš že kaj za skrivat, da tako tuliš v svoj prav. Zanimivo, da pa Norveška, Danska, Nizozemska, Francija, Švica-torej velika večina dosti bolj "urejenih" držav kot mi, pa še kr nekaj drugih evropskih držav, to ima... zakaj že? Ker niso samo minusi, kot ti želiš to tukaj prikazat.
Ja, tudi glede spalnice si odgovoril - da nimaš kaj skrivat, ampak jaz ti ne verjamem, bi te rad kontroliral kaj počneš, tako kot bi ti mene (in druge) rad kontroliral, kam kdo gre, s kom se dobiva....
Ne rečem da so sami minusi, jih je pa toliko in imajo svojo težo, da takega sistema nebi smeli nikoli uporabljat. In zadeva je popolnoma ista, kot da bi policaji na cesti legitimirali vse po vrsti, in beležili podatke (to ne delajo).... le da gre pri optičnem prepoznavanjnu kar avtomatsko.
In ko že tako hvališ ta sistem, katerega je ustavno sodišče ocenilo kot protiustavnega - in kot glavno prednost izpostavljaš lovljenje ukradenih in neregistriranih vozil (itak je to samo pretveza za vohunjenje), ali v Franciji in ostalih naštetih državah sedaj ne kradejo vozil? Nimajo terorizma?
Optično branje tablic je samo začetek tega, kar si bral, kaj je v kitajski. Z "software update" bodo lahko tudi obraze prepoznavali, ...naprej si pa bral v članku.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
Problem nastane, ko postaneš nekomu 'nadležen' (npr. napredovanje v službi, politiki ipd....) . Ker lahko pride do zlorabe podatkov .
dva aktualna primera: https://www.vecer.com/policisti-sodelovali-v-prirejanju-nesrec-10054947

(Komisija, ki so jo imenovali v UKC-ju Maribor, naj bi preverjala kar 249 strani oziroma več kot 5000 vpogledov v njene izvide. )
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Membtain.... daj preberi, kaj sem napisal glede spalnice... ne kar nekaj na pamet (kot to vedno počneš). Prednosti in slabosti... izvoli... uporabi internet. Pa je bilo tudi tukaj dosti napisanega. Se ne rabim ponavljat, prebeti si vse od začetka. Ker se ravno v vdako besedo vtakneš: kaj je stvojo "partnetko"? Jo kličeš "bababa"? Jo sploh imaš? Zakaj si omenil samo izključno Francijo? Ker ti ostalo ne dišii? Nisi odgovoril??? Tudi jaz se lahko takole špilam. Pa še nekaj... kaj ti meni verjameš ali je, mi je POPOLNOMA vseeno. Da bo se enemu neprilagojencu, ki ga vse moti dokazoval... zadnja stvar... Zdaj se pa le razpiši. Se bomo imeli čemu smejati :cheer: